Mercedes AMG G63 Aracı Geliyor!

Mercedes AMG G63 Aracı Geliyor!
tarihinde eklendi, 340 kez okundu.

Mercedes AMG G63 Aracı Geliyor! Önümüzdeki ay cenevrede yapılacak motor fuarında tanıtılacağı söylenen Mercedes AMG G63  SUV segment‘indeki araç beklenenden önce ortaya çıktı. 577 beygir kuvvetinde olan bu araç alüminyum gövde tasarımıyla üretilen bu araç kendi sınıfında zirveyi amaçlıyor. AMG G63 özellikleri ise şu şekilde: 4 çekişli bir sisteme sahip olan bu araç 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ile donatılmıştır.

Mercedes AMG G63 0/100 e 4-5 saniyede çıkarken maksimum hız ise 240 km/s üretilmiştir. Bu araç için ağırlığa bakılırsa bu hız ve bu sıfır yüz gayet başarılı olmuş. Özellikle belirtmek istediğim şey ise motor ve yakıt tüketimi oldu. Mercedes arabalar için özelikle yeni motorlarda daha az yakıt hedef alınmış. Yeni çıkan neredeyse tüm araçlar eski Mercedes motorlara göre daha az yakıyor. Bu da bu araç için bir ayrıcalıktır belirtmek istedim. 2.485 KG olan ağırlığı olup birde bu ağırlığa rağmen 4.0 litre yakıt tüketimi demek gerçekten de bir başarı bir harika demektir.

Benzer motor hacmindeki rakibi olan Range Rover Sport SVR ise sıfır yüzde 4.7 saniyede ulaşıyor. O da en iyi rakibini bile alanında yendiğinin kanıtı olmaktadır. Avrupa daki sıkı emilisyon yasaları için de olsun yakıt tüketimi için de olsun Mercedes bir çağ atlamış görünüyor. Bu da satışının diğer araçlara oranla daha iyi olması demektir. Zaten Mercedes bu ara en hızlı araç çıkaran konumunda her seride ve her klasmanda araçları bir bir piyasaya sunmakta tanıtımları bir bir gerçekleştirmektedir.

Mercedes AMG G63 aracı Cenevre de tanıtılacak ve fiyat listesi filan o zaman aktif olacaktır. Genelde Mercedes için belli fiyat olmaz ama teklifler verilir. Ona göre sizlerin tercihine göre araç verilir. Bayiilerden gidip fiyat alabilirsiniz. Ülkemize de bu yaz aylarında giriş yapacağa benziyor. SUV modelleri arasında zirve olmak isteyen AMG G63 içerisinde de döşeme olarak ve ekran olsun muazzam bir paket kullanılmış. Hemen sizlere hem dış hemde iç görüntüsünü veriyorum. İncelemeleri ona göre yapar yorumlarınızı ona göre yapmış olursunuz. Bu arada yakında piyasada olacak olan Mercedes A Serisi için yazıma bakınız. Mercedes’in en sevdiğim aracını tanımış olursunuz. Bu arada aracı nasıl buldunuz mutlaka yorumlarınızı bekliyorum?

Mercedes AMG G63 Aracı Geliyor! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. On numara.

Sayfa başına git