Jeep renegade fiat motoru ile piyasada

Jeep renegade fiat motoru ile piyasada
tarihinde eklendi, 298 kez okundu.

Jeep renegade fiat motoru ile piyasada

Dünyaca ünlü jeep markası motor olarak fiat multijet motoru kullanmaktadır. Bunu duyunca bende bi kendimi topladım. Hem jeep hemde zamanında 4×4 araç firmasısın neden fiat motoru kullandın. Cevap çok basit. Az yakıt tüketimi için jeep renegade fiat motoru kullanmış. Lexus RX aracı yazım için tıklayınız…

Gerçekten ilk okuyunca baya bir düşündüm. Keep markası renegade için fiat motoru kullanmış. Dediler. Oturdum araştırdım. Tabi biraz farklı yorumlarla da karşılaştım. Fiat’ın mercedes hatta maserati ye dahi motor verdiği oluyormuş.

Jeep Renegade nedir?

Arkadaşlar jeep bldiğimiz üzere kendi klasmanında adını dünyaca markalaştırmış bir modeldir. Yani adını markaların yaptıkları yüksek arabalara koymuştur. Yani her marka çıkardıkları yksek araca müşteriler yada tüketiciler jeep demektedir. Bu ada ürüne ad olmuş markalardır. Bu marka onlardan birisidir. Gelelim fiat 500 L ile motorolarak aynı multijet motoru olan jeep renegade gerçekten size fark yaratacak bir jeep olmuş. Neden mi ekonomik ve bir çok parçasını sadece jeep logosunun altında olan fiat arabasıdır. Yani fiat motor ve diğer parçalarının jeep tasarımı ve iskeleti arasına koyulmuş arabasıdır.

İç yapısı nasıl?

iç yapısı bildiğimiz jeep iç yapısına sahiptir. Genişlik ve yükseklik bakımından ortanın üstünde bir araç olmuş. Ama çok da yüksek değildir. Jeep olarak genel çerçevede orta kalitede bir paket mevcut. Yani amerikalı nın arabaya bakışı ile bizim arabaya bakışımız gerçekten çok farklı bu yüzden değişeni var. İçerisindeki metal başlık ve vitesten tutun ilgi çeken metallere yer verilmiş.

Jeep renegade için rakipler ise nissan juke qashqai ve diğer modellerle benzerlikleri olan rakipleri kadar satışı olmasa da jeep arabasına binme hissi bizce daha iyi bir algıdır. Yani görenler jeep arabaya binmiş bir kişi göreceği için fiyatının uygun olması kısmını birde fiat multijet motorunun olduğunu kimse çok bilmeyecektir. Yani sizin biraz daha farklı olmanıza sebep olacaktır. Aracın Fotoğrafları aşagıdadır  incelemeyi unutmayınız . Yorumlarınızı da bekliyorum.

Tavsiyelerim

Sizlere de hemen üst paragrafta dediğim gibi jeep renegade ile marka algısını yüksek tutmuş olursunuz. Uygun fiyata rakiplerinden daha iyi markaya binmiş olursunuz. Her ne kadar fiat multijet motoru olsa da yakıtından ve torktan dolayı gayet başarılı performanslar sergilemiştir. Birazcık trafikte farklı bir duruş istiyorsanız sizlere tavsiyem 500 L yerine jeep olacaktır. Çünkü jeep markası altında bir arca sahip olursunuz.

Jeep renegade fiat motoru ile piyasada Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sohbet dedi ki:

    gercekten güzel bilgiler

    1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

      teşekkürler.. Ayrıca değerli yorumunuz için teşekkürler

Sayfa başına git