Çukur Dizisi ne zaman bitecek?

Çukur Dizisi ne zaman bitecek?
tarihinde eklendi, 379 kez okundu.

Çukur Dizisi ne zaman bitecek?

Ekranların sevilen dizisi Çukur Dizisi ne zaman bitecek söylentilerini senaristten de yanıt gelmiş. Sevilen dizinin gerçekten de 39. bölümde biteceği gerçek. Peki ya neden çukur dizisi bitiyor? Bunun sebebi ise senaristin uğurlu sayısının 39 olduğu çukur dizisinin final tarihi de bu olacağını belirten senarist bu konuda ısrarlı görünüyor.

Fakat Çukur dizisinin izleyiciler tarafından pek de sevildiği aşikar ortadadır. Söz dizisiyle aynı günde olan ve ona göre iyi izlenmesi olan çukur dizisi karakterleri ile de kendisine hayran bıraktı. Özellikle de Yamaç ve Vartolu karakteri dizinin en sevilen iki oyuncusu oldu. Hatta baş rolde Aras Bulut‘un canlandırdığı Yamaç Koçovalı‘yı yakalayan Yardımcı oyuncu Erkan Kolçak Köstendil‘in canlandırdığı Vartolu Sadettin karakteri çabucak unutulacak bir dizi olmadığını gösteriyor. Yönetmenin ve senaristin bu konuda ciddi olduğu, Çukur dizisini 39. bölümde final yapacakları ama ilerleyen zamanda Çukurdan Kaçış adında başka bir dizi yapılacağı söyleniyor.

Çukur Dizisi pekte sevilmişti ama neden bunun yapılacağı sadece üzerinde de sadece uğurlu sayının olmadığı söyleniyor. Dizinin yapımcısının da bunu başarmışken sevilen bir dizinin bir anda erken final yapması gerçekten de düşündürücü geliyor.

Bu konuda ise benim düşüncelerim şu yönde. çukur dizisinin bu karakterleri zaten İçerde dizisinin karakterleri baya fazla. Bu zaten biten bir dizinin devam dizisi gibiydi. Ama çukurun bu kadar izleneceği beklenmiyordu. Ama tuttu… Bu kez de bence beklentiyi zihinsel algı ile kısarak Çukur dizisinin de 39. Bölümde final yapacağı denildi fakat bu gerçek olmayacak. Yani biz millet olarak uzun tutulan işleri sevmeyiz. Neden mi sonuca bağlanmasını ister gönlümüz. Bu yüzden de kısa olan şeylere gönlümüz daha çabuk bağlanıyor. Bu sefer 39 bölüm olacak bu dizinin genişçe yazılmayacağını düşünen bizler ne de olsa 39. Bölümde bitecek kaçırmadan bunu izlemeliyim diyerek alışma evremizi tamamlayacağız.

Zaten bu alışma gerçek manada 1 yada 2 bölüm izledikten sonra gerçekleşiyor. Bundan sonra da zaten Çukur Dizisinin izleyici kitlesi oluyorsunuz. Bunu güzel şekilde yapılmış PR kampanyası olarak görüyorum. Bu dizi de 39. bölümde bitmeyecek ve devam edecek. Açıklama ise bitireceğimizi duyan izleyicilerimizden tepki aldık. Yapımı ve senaryoyu tüm hızıyla devam ettireceğiz diyerek zaten güzel bir tutundurma yaptılar bunu da davam ettirecekler.

Çukur Dizisi neden bu kadar sevildi?

Çukur Dizisi ne zaman bitecek başlığının altında birde bu dizinin neden bu kadar sevildiğini anlatacağım. Mesela Diriliş Ertuğrul neden seviliyor bunu belirterek başlayalım. Diriliş Ertuğrul milli duygularımızı kabartan yaşanmış tarihimize ışık tutan ve sevdiğimiz özellik olan savaşçı kimliğimizi gösterdiği için seviyoruz. Burada bir kaç olay var. Mesela son bölümlerden örnek verelim. 1. si Ertuğrul Anadolu‘ya hakim olarak burada bir Devlet kurmak istiyor. Selçuklunun ise uç beyliğini layıkıyla yerine getirmek istiyor. 2. si Komutan Ares ve askerleri Türkleri Anadolu dan atmak istiyor. 3. Sadettin Köpek ise sultanı yerinden ederek sultan olmak istiyor. 4. de ise Alpler de günü birlik hayatlarını devam ettirip,  beylerine ve beyliğine sahip çıkmak sadık davranmak istiyorlar.

Gelelim Çukur Dizisi neden bu kadar sevildi? sorusuna; Çukur Dizisi ise Diriliş Ertuğrul da ki gibi bir tane olay yoktur. Hemen hemen herkesin bir hikayesi var. Bu hikayeler birbirini etkiliyor ve çok yoğun yaşanan olaylar zinciri var. Baş rolden başlayacak olursak hemen hemen orada oyuncuların hepsinin ayrı bir hikayesi var.

1. hikaye Yamaç

ailesinin Kahraman abisinden sonra yıkılmasını dağılmasını önlemeye ve Çukur’a sahip çıkmaya çalışıyor. Geçmişiyle de yüzleşerek hayatının aşkını elinde tutmaya onu da korumaya çalışıyor.

2. hikaye Vartolu Sadettin

ise başka anneden kardeşi olduğu Yamaçtan İdris babasından ve diğerlerinde intikam almaya geldi ve çukuru ele geçirmeye çalışıyor. Bu arada toz işini de devam ettiriyor.

3. Hikaye İdris baba

ise aileyi ve çukuru koruyarak başka anneden oğlunu aramaya çalışıyor. Bu uğurda her şeyi göze aldı.

4. Hikaye emmi ve Paşanın hikayesi

bu ikili birbirine güvenen ve İdris Koçovalı’nın en güvendiği iki adamıdır. Bu ara Paşanın Sultan Anne ile 30 sene önceki çevirdiği bir hikayenin de bu ara içerisinde bulunuyor. Yani en güvendiği canını bile verdiği hikayedir. İkisi de bir birinden mert karakterlerdir.

5. Hikaye Selim karakteri

yada selim karaktersizliği desek yerindedir. Bunun sebebini de izleyince anlarsınız. Ailesine Abisine ve Yamaç’a hainlik eder. Kahraman abisinin öldürülmesinde ve Yamaç’ın adım adım bilinmesine karşı tarafa bilgi ve belge sızmasında ve aklınıza gelecek her türlü kötülükten sorumlu kişi.

6. Hikaye Beyefendi, Vartolu ve Selim 3’lüsü

Bunların birbirine yardım etme sebebi ise Çukura yapılacak olan inşaatlar ve yatırım için Beyefendi denilen şahsa hizmet ve akabinde gelecek paralardan umut ediyorlar. Bu uğurda selim ve Vartolu sadettin herşeyi yapmaktadır. Çok büyük para teklif edilmiş ve anlaşılmıştır.

7. Hikaye ise Sena

Sena’nın hikayesi Sena ise yamaçı görene kadar hayatı normal ve sıkıçı geçmekteydi. Babasının ve annesinin sevilmeyen kızıydı. Yada bu ara gelen abisi Emrah Amir den geri planda tutuluyordu. Anne hep onu seviyor senayı sevmiyordu. Bu yüzden de ayrı yaşıyorlardı. Bu hikaye de burada başlıyor Yamaçla ve evliler git gel yaşayan senanın çukurda var olması veya kalması ile ilgili kararlar veriyor.

8. Hikaye Aliço

Aliço’nun hikayesidir. Aliço da kağıt toplayan ve üstün özellikleri olan eskiden de Özel Kuvvetlerde keskin nişancı olan Aliço karakteri süper bir karakterdir. Görevi ise İdris ve Yamaç Koçovalı’ya bilinmeyeni bilmek görünmeyeni görmek. Dizinin genelini izleyen bir çift göz gibi. Yani herkes ölse de dizide tek kalacak kişi diyebilirim.

9. hikaye Sadiş’in ve Vartolu Sadettinin

Bu hikaye ise en acıklı sahnelerin yaşandığı duygusal hikayenin en çok yaşandığı hikayedir desek yeridir. Burada ise eve dışardan babası ölünce gelen sadiş küçükken idris koçavalının evinde büyüyüor. Çocukken de mahallede bulunan Salih (Vartolu Sadettin) adında çocukluk aşkı yer alıyor. Daha sonra mahalleden Muş Varto’ya gönderilen bu çocuk Vartolu sadettin olarak geri geliyor. Ama Sadiş bunu sonra öğreniyor. Bu süreçte hala İdris koçoval’nın hala düşmanı olan Vartolu Sadettini sevmeye devam ediyor. Hikayelerin hepsi devam ediyor.

daha hikayesi olanlar Ailedeki Karaca ve Akşın, Sultan Anne, Berber Muhittin, Celesun, Mete,  Kemal ve Metin daha sonra İki gelin hemen hemen hikaye yumağı gibi olan bu dizi bu yüzdem sevildi. herkesin hikayesi var ve herkes bir şeyler peşinde gidiyor.

Çukur Dizisi ne zaman bitecek sorusuna ise bu yumakları birbirinden ayırmak ve olayları neticelendirmek bence biraz sürer gibi geliyor. Dediğim gibi bu dizide bu 39. bölüm final yapılacak diziye algı yaratmak için yapılmış olan bir projedir. PR kampanyasıdır diye düşünüyorum. Gelişmeleri ve Çukur Dizisi ne zaman bitecek diye merak edenler ise her pazartesi günü saat 20.00 da show TV ekranlarından takip edebilirler.. İyi Seyirler..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git