Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanti

Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanti
tarihinde eklendi, 754 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Adsense kazanç düşüklüğünden dolayı farkına vardığım deneyle onayladığım Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanti ‘nasıl olduğunu anlatacağım. Çok basit bir ayar ile sizlere Adsense %20 artış nasıl yapılır onu anlatacağım.

Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanıti

Öncelikle arkadaşlar Adsense kendisine bağlı bir kaç reklam ağı ile entegre çalışmaktadır. Bu ağlar çeşitli ülkelerden yönetilen reklam ağlarıdır. Ülkemizde de temsilcileri, ofisi olan Reklam ağlarıdır.  Bu reklam ağları Adsense entegre çalıştığı için reklam altyapısını veriyor kardan pay aldığı için Adsense kazancı hem bize hem ona hem de kendisine alıyor. Yani ekmeğinizi bir kişi daha bölüşüyor. Yani minik bir hesapla bir tıklamaya Adsense reklam verenden 50 krş alıyorsa bunun 20 krş’nu kendisine aldı varsayalım. Geri kalan 20 Krş bize 10 krş ise diğer reklam ağına ödemektedir. Bu yüzden bu ağı kaldırmak gerekmektedir. Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanti

Her sitede aynı durumda değildir. Aşağıdaki Not Kısmını mutlaka okuyun. Devamı öneri yazısının altında …  Adsense Otomatik Reklamlar  aktif edildi

Gelelim bize az kazanç veren bu ağları görmeye: Arkadaşlar öncelikle her sitede farklılık gösteren bu ağlar tıklama başı ortalama ne kadar vermiş görelim. Onun içinde herkes kendi Google Adsense Paneline giriş yapıyor oradan bu ağları bulalım.

Sırasıyla Adsense girin Performans Raporları kısmına girin açılan sayfanın üstünde Rapor türü yazmaktadır. Oraya Tıklayın ve rapor tütünün yanında Günler yazıyor onu Reklam ağları olarak değiştirin. Ardından sağ üst köşede tüm zamanlar ( NOT: 2011den önceye gitmiyor. Sağlıklı olsun diye bir kaç yıl belirleyin o yılları işaretlerin.Ama en net sonuçlar son bir yılda çıkar. Politika vs değişen reklam ağları olmuş olabilir. Son bir yada 2 yılı baz alın) sekmesini işaretleyin. Yani tüm kazancınızın analizini yapacağız.

Açılan sayfanın aşağısına doğru inince değerler çıkacaktır. Bu resimden de değerlere bakıp hesaplamalar yapın.

Yukarıdaki analizleri yaptık. 1 ve 2 resimde raporu nasıl açacağımızı gördük. Gelelim 3 resme: Raporu açtıktan sonra alta doğru indiğinizde bu raporun kaç gösterim kaç tıklama olduğu kısmı göreceksiniz. Daha sonra bir hesap yapın. Kaç tıklamaya ne kadar vermiş. Hesaplayın Tıklama başı maliyet ne kadar bakın. Ben size kendi kazancımdan örnekler verdim. Burada en kötü performans veren reklam ağı Criteo (TR) dir. Bu ağı ben hesapladığım da hem çok gösterimi var hemde az kazancı. Bu yüzden de engellemeye karar verdim.

Criteo (TR) Reklam Ağını Engellersem ne olacak?

Arkadaşlar bu reklam ağında kazanç az geldiği için ve gösterimi çok olduğu için sitenizde reklam olarak bunlar veriliyor. Yani hem yer kaplıyor hemde tıklama başı kazanç çok düşük geliyor. Bu reklam ağını engellersem yerine diğer reklam ağları gösterilecek. Özellikle de Google Adwords kendi reklamlarını gösterecek. Yani TBM 0.06 olarak 148 tık 9 tl yaparken Adwords reklamından tam olarak Bu TBM 0.18 krş’tan 148 Tıklama sayısına 26,6 TL alacağım. Bu da genel olarak sizin kazancınıza fayda sağlayacaktır. Bu reklam ağı kapanmış olsa da bizler tam olarak bu gösterime bu TBM Adsense kazancımızı ortalama %20 artırmış olacağız.

NOT: Her sitede aynı durumu göstermeye bilir. Deneyerek yapın en az bir hafta deneyin kazançta artış olmazsa tekrar eski haline getirin. Bunun için öncelikle sizin Raporunuzun incelenmesi gerekiyor. Raporunuzu inceleyin. Reklam ağlarının hangisinin ortalaması 0.07 ve altı ise hatta bence 0.10 ve altında ise engelleyin. Yerine daha iyi rekabet alan reklamlar gelsin. Tıklama olunca en azından aldığınıza değsin.

Gelelim bu reklam ağlarını nasıl engelleyeceğiz?

Bu ağı nasıl engelliyoruz. Öncelikle reklam engelleme kısmına girin.  Sonra açılan alt menüde Tüm sitelerim yazan yere tıklayın. Daha sonra açılan sayfada Soldan sağa doğru kategoriler var bunlardan Reklam ağları yazan yere girin.  Daha sonra sağda arama kısmına Criteo yazın. Gelen tüm Criteo ile başlayan reklamları kapatın. Zaten hepsi aynı reklamın farklı ülkelerdeki ofisleri ve kazanç ağlarıdır. İşlem içinde aşağıdaki Resme bakabilirsiniz.

Adsense kazancınızı yüzde 20 arttırmanın yolunu anlattım.  Faydasını göreceksiniz. Sizlerin de TBM ne kadar ise yorum kısmına yazın. Artışı da ilerleyen zamanda yazmayı unutmayınız. Nuri ÖZKAN Kişisel Blog

Yapamayanlar için ise Video çektim oraya bakarak yapabilirler.

İlgili aramalar: Adsense Gelirinde artış nasıl yapılır? Adsense kazanç arttırma nasıl yapılır? Adsense kazanç arttırma taktikleri? , adsense bgbg yükseltme, youtube tbm yükseltme, adsense tıklama hilesi, adsense hassas kategoriler, google adsense kazanç hesaplama, google adsense en çok kazanan siteler, adsense anahtar kelimeler, bgbg arttırma

Adsense Kazanç Arttırma %20 Artış Garanti Konusuna 23 Yorum Yapıldı
 1. Adsense reklamlarını 9-10 yıldır kullanıyorum ama kazançların artması için hiç bir şey yapmadım doğrusu.Anlatmış olduğun Adsense kazanç arttırma makalenden faydalanarak bir denemek isterim.
  Faydalı içerik için emeklerine sağlık.
  Teşekkürler.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Ben direkt olarak 2 günde faydasını gördüm hocam TBM lerim günlük olarak 0.11 0.12 krşa düşüyordu bu ayardan sonra ise 0.17-0.25 arasında oldu iki günde hemen fark etti. Size de tavsiye ederim. Değerli yorumunuz içinde teşekkürler.

 2. Bilgilogy dedi ki:

  Benim adsense hesabım askıya alınmış mağdurum 🙁

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   geçmiş olsun inşallh kısa sürede gelir. Neden acaba geçersiz tıklama filan mı var yada yasadışı içerik politikasına aykırı bir durum mu var. Mail geldi demi askıya alınmıştır diye bazen gider ama reklam düzelir. Hemen bu şekilde bir şey varsa içerikleriniz gözden geçirin yada kendi reklamınıza tıklama olmuş olabilir. Düşünün reklamları filan zaltın sadeleştirin kodları birde tema değişikliği yaparsanız eğer teknik hata ise düzelir ama dediğim gibi tıklama yada politikaya aykırı birşey varsa düzeltin (yasadışı cinsel içerik veya kan nefret uyandırıcı filan )

 3. çok faydalı bir makale olmuş hocam emek vermişsiniz. Ellerinize sağlık

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Teşekkürler değerli yorumunuz için. Faydası da olursa TBM düşük olanlar için ne mutlu bana..

 4. Gece hayatı dedi ki:

  Merhaba hocam, çok teşekkür ediyorum sizlere: )

  Bende uzun süredir, TBM oranlarının düşüklüğü nedeniyle kafayı yemiştim, umarım bu anlatım ile güzel kazançlar elde edebilirim!

  Saygılarımla.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Ne demek rica ederim hocam umarım hep birlikte faydasını görürüz inşallah.. bende reklam ağını engelledim. Adsense kazanç arttırmak için bence bu tür ayarlar yapılmalıdır. Birde TBM yükseltmek isteyenler denemekte fayda var. Her blogda aynı sonucu vermeyebilir ama genelde faydasını görenler olmuş. denemekte de yarar var. Değerli yorumunuz içinde ayrıca teşekkürler..

 5. Mutlaka deneyeceğim kardeşim. Teşekkürler…

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Ne demek recep hocam Ama son 1 yada 2 yılı raporlayın eskilerden biraz farklı sonuç çıkabilyor. Reklam ağları politika değişmiş oluyorlar sizin için önemli olan bu yıl ki kazanç durumu. TBM düşükse engelleyin gitsin.

 6. Bu gerçekten etkili bir yöntem, üstelik sadece bununla sınırlı kalmayıp reklam birimleri, ölçüleri, yerleşim gibi kriterleri de dahil ederek daha etkili sonuçlar alınabilir. Bu ayrıntılı yazı için teşekkürü borç bilirim.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Asıl be değerli yorumunuz için teşekkürlerimi sunuyorum . Adsense kazanç arttırma için faydası olursa herkes kazanır. Bende artış yaşandı ve inşallah uygulayan herkeste yaşanır inşallah

 7. Denemek bir şey kaybettirmez, teşekkürler…

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Hocam yorumu ekleyeceğim tamamen analiz çin artış yaşadım be onu da yazıma ekleyeceğim yakında. İnşallah sizin de TBM artırırsa ne mutlu bize. Değerli yorumunuz için de ayrıca teşekkürler

 8. Ankara nakliyat dedi ki:

  Hocam paylaşım ve bilgi için teşekkür ederim. Bilmediğimiz bu konularda bizleri aydınlatmış olmanız güzel birşey

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Adsense kazanç arttırmak için fayda sağladıysa yeterlidir. Bende değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.

 9. Sadi dedi ki:

  Yazı güzel fakat eksiği var. Mesela tıklama başı hesaplamayı görsel üzerinden anlatmak iyi olurdu. Yani Criteo TR ortalama 0.6 kuruş demişiz. Buna nasıl ulaştık? Tablo üzerindeki verileri deniyorum çıkmıyor. Gösterim sayısı / tıklama mı vb. nasıl bir yol izleyerek ortalamayı buluyoruz? Diğer yazınızıda okudum ama anlayamadım. Görsel üzerinden anlatablirseniz çok iyi olur

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Hocam TBM maliyet yazıma link gidiyor yazıda detaylı anlatmıştım. Bu yaazıyıdetaylı okuyunca TBM için linki görürüsünüz. Gelelim 0.06 krş nasıl ulaştık. TBM için kazanç/ Tıklama derseniz yani 9.64 / 148 =0.06 krş eder. Bu şekilde işlem yapabilirsiniz.

 10. Mehmet dedi ki:

  Hocam selamlar, şimdi benim tıklama başına 3-4 tl veren bir reklam ağım var ama diğer bulunan bütün reklam ağlarımın tıklama başı ücreti çöp. Güzel pars veren firmanın EG görüntülebilir oranı %41 civarı bir şey. Şimdi ben bunun haricinde kalan diğer firmaları engellesem sadece bu firmanın reklamları sitede çıksa sizce güzel bir hamle mi yapmış olurum?

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Hocam onun da gösterimi azdır. Eğer bana çok saade insanlar gelsin onlar tıklasın reklamlara diyorsanız o da olur. Ama bu kez de görünürlük biraz düşecektir. Yine de denemekte yarar var. Bakın sadece o reklam ağları belirli zamanlarda çıkıyorsa reklam görünmeyecektir. Eğer şunu da yaparsanız belki daha iyi olur. ADWORDS reklam ağı Artı birde sizin 4 TL veren reklam ağı haricindeki tüm reklamları kaldırayım O bence daha iyi olur.

   1. Mehmet dedi ki:

    Teşekkürler hocam deneyeceğim bunu belki bir değişim gösterir 🙂

 11. Berk dedi ki:

  Öncelikle emeğinize sağlık faydalı bir yazı olmuş hemen deniycem

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   kesinlikle deneyin faydasını gördüm.

Sayfa başına git