2018 PMYO Polis alımı ne zaman olacak?

2018 PMYO Polis alımı ne zaman olacak?
tarihinde eklendi, 372 kez okundu.

Genç lise mezunu arkadaşların beklediği 2018 PMYO polis alımı ne zaman olacak ve başvuruları ne zaman başlayacak merak edilmektedir. Bildiğimiz üzere liseden sonra polis alımı yani Polis öeslek yüksek okulu adında 2 yıl süren eğitimler sonucunda polis olunmaktadır. Bunun da kosa adına PMYO denilmektedir. PMYO nedir? Deyalı da bakabilirsiniz.

2018 PMYO Polis alımı ne zaman olacak?

Bu günlerde şubat ayı itibariyle şu anda 21. Dönem pomem alımı süreci işlemeltedir. Bu süreç tamamlandıktan sonra ise ben ve bazı polis sayfalarının tahmini de aynı yönde geleneksel hale gelen haziranda alımlar başlamaktadır. Başvurular nisan ayında mülakat ve sonuçlar ise Haziran temmuz aylarında olacaktır. Yani PMYO polis alımı 2018 yılında haziran ayına kadar başvuru vs diğer işlemeler tamamlanmış olacaktır.

Genelde lise mezunu polis adaylarının merakla bekelediği bu alım için pomem sayfama sorular gelmektedir. Bende bunun için bilgilendirici yazılar yazmaya karar verdim. Arkadaşlar bu sefer belki değişikliğe gidilebilir. Neden mi eskiye nazaran alım mevcudu çok az olduğu için bu şekilde yazılı bir sınav yapılması muhtmel görünüyor.

Yani PMYO adayları öncelikle ön sağlık aşaması sonrasında spor mülakatı arkasına sözlü mülakat yapmaktaydı. Fakat buna eskiden olduğu gibi tekrar sınav gelebilir. Yani tekrar sınav sözlü mülakat vs geçenler akabinde yazılı sınava tabi olabilirler. Bu da daha ince bir seçim yapılacağının işaaretçisidir.

Yeni PMYO polis alımı ise TYT sınavlarından sonra olacaktır. Bu yıl ise PMYO için ayırılan kadro ise tahmini olarak 1.500 olacağı bekleniyor. Bunu da şuradan anlıyoruz. Son deönem pomem mezunlarının töreninde konuşan akademi başkalanının 17 bin polis daha alacağız bu sayıyı 85 bine tamamlayacağız lafıydı. Yani ondan sonra 13 bin POMEM alımı yapılıyor. Geriye kalanların ise birazı PAEM birazı da PMYO olması bekleniyor. Yani oranlar isek bu alımı

POMEM- 13.000 (alım devam ediyor)

PAEM  – 2.000

PMYO – 1.500

şeklinde dağılması bekleniyor. Eskiden PMYO alımı diğerlerinden daha çoktu. Ama şimdi ise Lisans mezunlarına ve ölçülü oranda ise önlisans mezunlarına daha fazla kontenjan verildi. İlerleyen süreçte de 2018 PMYO polis alımı ilan edilecektir. Polis alımı 2018 yılında bu dengede olması bekleniyor. Sizde bu konu hakkında sorularınız var ise yorum kısmında sorabilirsiniz. 2018 PMYO Polis alımı ne zaman olacak? Sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Umarım herkes için hayırlısı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git