YouTuber olmak hayal oldu!

YouTuber olmak hayal oldu!
tarihinde eklendi, 361 kez okundu.

YouTuber olmak hayal oldu! Son dönemlerin en karlı mesleği olan ve artık meslek olarak geçen YouTuber olmak  zorlaştı. Yani daha açık olacaksam eğer Youtuber olmak hayal oldu desek yeridir. Geçtiğimiz yıl içerisinde meşhur olan YouTuber olmak yani video paylaşarak izlenme ve reklamlarla para kazanmak bir hayli yaygınlaşmıştı. Bunun önüne geçen YouTube artık yeni reklam politikası getirdi.

Gelelim Bu yeni reklam politikası neler nasıl bir zorlaştırma getirdi. Hep birlikte inceleyelim. Youtube herkes YouTuber olmasın diye bilgi çöplüğünün önüne geçmek ve reklam kazancını hak edenlerin almasını sağlamak için bir dizi değişime gitmiştir. Bu yüzden de reklam politikasında değişikliğe gitmiştir. Gelelim bu YouTube reklam şartlarına:

Youtube Para Kazanma Şartları 2018 Neler?

 1.  Abone sayısının 1000 olması gerekiyor.
 2. Son 12 Ayda 4000 saat izlenme süresi gerekmektedir.

Bu yukarıdaki şartları tamamlarsanız  reklam gösterimi başlayacaktır. Bu şartlar eksik olursa reklam görünmeyecek izlenmeden kazanç sağlanmayacaktır. Bu yani demek oluyor ki herkes kolay kolay youtuber olamayacak. Geçtiğimiz günlerde Türk YouTuberlar Ne Kadar kazanıyor sizlere açıklamıştım. Yani eve bu kadar paranın döndüğü bir meslek grubuna kolay kolay artık girilemeyecektir. Yani siz videonuzu yapmanız bu videonun da arkasında durmanı gerekiyor. Yada pazarlayacak bir projenizin olması gerekiyor.

YouTuber olmak hayal oldu diyerek tamda bunu kast etmiştik. Zorlaştı yani artık. YouTuber bir meslekti şimdi ise ulaşılması zor bir meslek oldu. Yakında Adsense Kazancına da Vergi gelirse de ki geleceği söyleniyor. Bu  iş gerçekten herkesin yapacağı bir iş olmuyor. Bende bunu sizlere anlatan bir video çektim. Umarım faydası olur.

YouTuber olmak hayal oldu diyerek bu gün sizlere bu yazımı sonlandırırken videoma bakmanızı özellikle sizden rica ediyorum. Umarım beğenirsiniz.  YouTube Kanalıma abone olmayı da unutmayınız. Danla Biliç olsun, Orkun Işıtmak olsun, Enes Batur olsun. Herkes kolay kolay bu YouTuberlar konumuna gelemeyecektir artık.

Kişisel Görüşüm Neler?

Arkadaşlar YouTuber olmak geçenlerde yapılan bu Reklam Politikası şartları ile yenilenmişti. Bunun yankıları sürerken ben sizlere şunu demek istiyorum. Bence zor olsa da yapılmayacak bir baraj değildir. Bu neye yarayacak peki? Bence iyi oldu ve her video koyan kişi ben YouTuber’im diyemeyecektir. Yani gereksiz saçma sapan video çekenler meşhur olacağım reklam alacağım para kazanacağım düşüncesinde olmayacaklardır. Bu maddeleri sağlarken zaten kaliteli bir içerik oluşturacağının bilincinde olan girişimci buna göre video çekecektir. Daha sonra da ya silinecek uğraşmayacak ya da YouTuber standartlarını sağlayarak para kazanmaya başlayacaktır. Sözlerimi sonlandırıyorum. Umarım yazımı beğenirsiniz.

YouTuber olmak hayal oldu! Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Elif Sağlık dedi ki:

  Benimde böyle bir düşüncem vardı fakat her hafta içerik oluşturacak vaktim olur mu diye girişmedim

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Keşke zamanında yapsaydınız.. şimdi biraz zorlaştı da hayaller biraz daha yarım kalabilir. Eğer giriş yaparsanız da Umarım sizde başarılı bir YouTuber olursunuz. Değerli yorumunuz için de sağolun 🙂

 2. Digiturk dedi ki:

  internette ekmek oldukça azaldı valla.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Aynen Blog dünyasında da reklam olayı baya zor oldu. Tıklama zaten yok.. Olsa dahi kazanç 5 ile 15 krş arasında hiç ama hiç yeterli değil. Yakında buraya da bir güncelleme gelirse iyi olacaktır. Yani en azında bizlerinde hakkı korunur. Yani en az 500 tekil hit sınırı gelirse daha iyi olur. Bu sayede reklam verenden daha fazla kazanç çıkacaktır reklam verenler için rekabet artacak o zamanda Tıklama başı gelir de artacaktır. Neyse bakalım inşallah düzenleme olur. Bizlerde para kazanmaya başlarız.
   Değerli Yorumunuz için ise teşekkürler…

 3. hastalık takip dedi ki:

  blogunuzu inceledim ve yazılarınızın devamını bekliyorum, siz de blogumu ziyaret edip takibe alırsanız sevinirim
  https://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   İzleme butonu ile izledim. Bende takipteyim artık 🙂 iyi bloglamalar dilerim..

Sayfa başına git