Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek 2018

Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek 2018
tarihinde eklendi, 1.307 kez okundu.

Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek 2018 Emniyet Teşkilatının yapacak olduğu Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek 2018 yılında diye hep soruluyor. Bu yüzden de sizlere bu yazımı yazmayı istedim. Jandarma Yeni Kıyafetlere geçtikten sonra gözler polis teşkilatının Yeni Polis Üniformalarına ne zaman geçeceği, bu kıyafetleri ne zamana giyeceği merak konusu oldu. Yeni Polis kıyafetleri ne zaman değişecek?

Bu gelişmelerin ardından sizlere araştırma yaptım. Bu aralar Polislerin beden ölçülerinin güncellemesi istenilmiş ve Polisler yeni kıyafetler için beden ölçülerini sisteme girmişlerdi. Bu da bize tahmini bir süre ortaya koymuş oldu. Bizler bu konu hakkında sizlere biraz detaylı çapta araştırma yaptık. Bunu sizler için analiz ettim. Bu bilgiler güncellendiğine göre önümüze iki ihtimal çıkmaktadır.

Birinci İhtimal

Bu ihtimalde Yeni Polis kıyafetleri her beden ve ölçüde dikildi ve paketlenmesi kaldı. Zaten sistemde beden ölçüleri son bir kaç yılın yazdığı için ortalama bir beden sayısına göre dikildi. Sadece paketlenme beklendiği için ölçüler güncellenme gereği duyuldu. Bu durum bu şekilde ise en fazla 1 ay içerisinde Polislerin eline ulaşacaktı bu yeni üniformalar. Bu şekilde olma ihtimalini düşük görüyorum. Neden mi? Derseniz de buna sebebim ise emniyet teşkilatında varsayım üzerinden hareket edilmez. Gelelim ikinci ihtimale:

İkinci İhtimal (Bence bu olur)

Bu ihtimal benim en fazla olabilir dediğim olaydır. Arkadaşlar Polislerin üniforma beden ölçülerini güncellendiği için siparişler bundan sonra dikilmeye başlanmış olabilir. Bu da çok ama çok büyük bir zahmet demektir. Bununda sebebi çok fazla parça dikilecek olmasıdır. Takım elbiseden Tören kıyafetine her şey yeniden dikilecek olduğu için ise Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek diyenlere cevabım ikinci ihtimalde haziran’dan yakın gelecektir. Yani kafadan 3 ay dikimi yapılacaktır. Bunu birde illere göre yapmadılar ise genel merkezden dikilecek ise illere gelecek oradan ilçelere derken baya bir süre geçecektir. Bu da demek oluyor ki en az 3 ay, benim tahminim ise haziranda anca gelir.

Son Sözlerim

Arkadaşlar bana ikinci ihtimal daha yakın gelmektedir. Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Gelecek 2018 yılında hangi ayda geçilecek diye merak edenlere analizim sonucunda Haziran ayı gelince tüm yurtta polislere dağıtımı sağlanmış olacaktır. Birde sizlere gelecek bu kıyafetlerin resimlerini paylaşıyorum. Aşağıda yeni polis üniformaları yer alacaktır. Bakmayı Unutmayınız. Yeni Polis kıyafetleri ne zaman değişecek?

 

Yeni Polis Üniformaları hakkında düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı merak etmekteyim.

Yeni Polis Kıyafetleri ne Zaman Giyilecek 2018 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. İsmail Kurt dedi ki:

    Bu nasıl bir tasarım,tam bir başarısızlık sembolü,tam bir komedi, böyle bir polis kıyafeti mi olur!Kim tasarlamış bunu!Berbat bir poli kıyafeti ,eskisi bundan daha iyiydi!

    1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

      Bu yazlık olanı ama inşallah ütü derdinden kravattan kurtulacak polisler o yüzden polisler buna bile razı diyeyim.

Sayfa başına git