Yakında Adsense para kazanma şartları da değişebilir

Yakında Adsense para kazanma şartları da değişebilir
tarihinde eklendi, 274 kez okundu.

Yakında Adsense para kazanma şartları da değişebilir Google YouTube için Para kazanma politikasını güncellemiş ti. Yani artık YouTuber olmak baya zorlaştı. Bu güncellemeden sonra yakında Web siteleri için Google, Adsense para kazanma şartları’nı değiştirebilir. Bunun sebebi ise yine çöp sitelerin de reklam almış olmasıdır. Yani küçük blogların bazen onaylandığı görünmektedir.

Google Adsense, bu küçük sitelerin boşuna Adsense sistemini işgal etmemesi için onlarada bazı şartlar getireceğini düşünüyorum. Nasıl ki YouTuber olmayı nasıl zorlaştırdı  ise Adsense Web yayıncısı olayı da zorlaştıracaktır. Adsense para kazanma şartları şu durumda kolaylaşmış iken bu politikaları zorlaştırarak hem yayıncının gelirini artıracak hemde reklam verenlerin reklamlarının düşük seviye sitelerde görünmesini önleyecek. Görünme olarak reklam verenden gösterim başı maliyet alınmaktadır. Bu da demek oluyor ki reklam verenin düşük HİT li Bloglarda ve web sitelerinde reklamları boşa gidiyor. Bu yüzden de Adsense para kazanma şartlarını değiştirebilir.

Adsense para kazanma şartları nasıl Olmalıdır?

Bu tabi ki benim görüşümdür. Bildiğimiz üzere YouTube bu kazanç politikası geldikten sonra kaliteli reklamlar dönmeye başladı. Anlık her YouTube kanalında değil de kitlesi olan kanallarda reklam görünmeye başladı. Bu da hem reklam vereni hem de yayıncıyı koruyan bir yenilik oldu. Tıklama başı maliyet orta seviyelere çıkar bu düzenleme gelirse diye düşünüyorum. Neden mi TBM az diye yakınıyoruz ya işte bunun tam da sebebi bu işte herkes sitesinde Blogunda reklam yayınlıyor. Bu da hedef kitlenin ihtiyacını karşılamasına hemde Bin Kişi başına düşen gösterim maliyetinden çalınmasına neden olmaktadır. Günlük tekil HİT sayısı 150 olan birisi akşama kadar ya 2-3 tıklama almaktadır. Bu da hem kendisine yetmemektedir.

Hemde reklam verenin maliyeti israf olmayacak hemde yayıncının az kazanmasına bir çare olarak tıklama başı maliyet artacaktır. Bu da rekabet oranlarının sektör fiyatlarının tekrar hesaplanmasına neden olacaktır. Ben Adsense para kazanma şartları değişmesini isteyenlerden yanayım. Ben gerekirse 500 Tekil hit sınırının getirilmesi tarafındayım. Ben de o zaman reklamlardan uzak kalacağım. Yani daha çok çalışacağım ki 350 Tekil hit sayımı 500’e çıkarayım.

O zamanda kaliteli içerik üretmek zorunda kalacağım. Bu da ne demek oluyor. kalite için çabalayacağım. O zamanda tekil ziyeretçi artarken kazanç da artacak tıklama da dolayısıyla TBM de artacak. Çünkü Web sitesinden para kazanmak için herkes uğraşmayacak. Tıpkı YoTube de olduğu gibi… Buraya da şart Web dünyasına da bir politika güncellemesi yapması lazım. Google Adsense için de çalışma yapacaktır. Er geç bu çalışma da yayınlanır. Neden yabancı ülkelerde kazanç fazla oluyor. TBM fazla vermeye şirketler erinmiyor reklam için yatırım yapıyor. O zamanda hem reklamcı hemde yayıncı kazanmış oluyor. Reklamcı reklamını doğru kitleye kaliteli kanal aracılığıyla yaptığı için hem dönüş sağlanıyor hemde reklam başarılı oluyor.

Son sözlerim:

Adsense para kazanma şartları er yada geç değişmeli ve web sitelerinde kalite aranmalıdır. Şimdi siz bana kendisi Adsense almış yazmış konuşmuş diyorsunuz. Biraz da ben bunu kendim için diyorum. Bana 500 Tekil ziyaretçiyi sınır koysalar ona göre çalışıp daha iyi içerikler üreteceğim. Bunun karşılığını da tabi ki o emeğe göre alacağım. Bu beni daha da gayretlendirecek. Bu gayretinde karşılığını aldıkça da daha fazla çabalayacağım. Bu sayede tekil ziyaretçim binlere hatta 10 binlere çıkacaktır.  O zaman da daha fazla kazanacağım tabi. Dedim ya Google yakında Adsense reklam politikalarını da güncellemeli. Birde en azında şunu yapmalıdır. Herkes bir yada iki Websitesi ile uğraşsın diye Tek site tek Adsense olmalıdır. Yani benim www.nuriozzkan.com için aldığım Adsense sadece bu sitemde yayınlanmalı aksine başka sitede yayınlanmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git