Türk YouTuber’ların ne kadar kazandığı ortaya çıktı

Türk YouTuber’ların ne kadar kazandığı ortaya çıktı
tarihinde eklendi, 473 kez okundu.

Türk YouTuber’ların ne kadar kazandığı ortaya çıktı Arkadaşlar bu gün ülkemizde yaşayan Türk YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor Kim en yüksek parayı kazanıyor? Türk YouTuberlar nasıl bu kadar kazanıyor? Diye düşünenler var ise yazımı okumaya devam edin.

Evet arkadaşlar ülkemizde ve dünyada son yıllarda trend olan YouTuber lık artık meslek olmuştu. Bunu da yazmış sizleri bilgilendirmiştim. Eve YouTuber artık artık bir meslek sayılsa da hala insanları gözünde oradan kazanılan para küçük paradır algısı bulunmaktadır.

Bu algıyı kırmak için bir araştırma sonucuna göre yazığım bu yazıyı paylaşmak isedim. Umarım başarılı olacaktır. YouTuber denince akla bir kaç isim gelmektedir. Bunların başında Enes Batur ve Danla Biliç gelmektedir. Bu iki fenomen de Youtuber’lıkta en yüksek maaşı alan ikili diyebilirim. YouTube kazancı nasıl sağlıyor. Adsense sisteminin içerisine YouTube kanalınızı bağlayarak izlenme + reklam tıklamaları büyük servetler kazandırabilir.

Gelelim Asıl Konumuza Türk YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Arkadaşlar bildiğimiz YouTuber’lar için rakamlar vereceğim. Başka tanıdıklarımız var ama bunların ne kadar ücret aldıklarını net bilmediğimiz için asılsız haber yapmak da doğru olmaz . O yüzden bildiklerimizi yazmakla yetiniyoruz. Bu ünlülerin en dikkat çekeni ise Danla ve Enes Batur  diyebilirim.

 • Enes Batur  – 300.000 TL
 • Danla Biliç – 250.000 TL
 • Orkun Işıtmak – 200.000 TL
 • Kafalar  – 200.000 TL
 • Merve Özkaynak  –  200.000 TL
 • Halil Söyletmez – 100.000 TL
 • Duygu Özkanynak  – 60.000 TL
 • Berkcan –  75.000 TL
 • Sebile Ölmez  –  75.000 TL

Akşam Gazetesinin yaptığı habere göre ise bunların hiç birisinden vergi alınmıyor denildi. Yani direkt kendi hesaplarına çektikleri paradan devletin vergi kesesine asgari ücretlerin vergisi girerken milyoner olan bu YouTuber’ların vergisi girmemektedir. Türk YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor? Adsense vergilendirme adlı yazımda sizlere bunları anlattım. Danla Biliç2ten tutun da Duygu Özarslan’a bu paraların hiç birisinden vergi alınmıyor. Sebebi ise vergi denetimine daha tabi olmadılar. yazısı yazdım. Ama henüz çalışma yoktur. Aslında devlet de bundan vergi almalıdır. Hayli para kazanan bu YouTuber’lar için verecekleri vergiler sarsmayacaktır. Çünkü yaklaşık 5 yıldan 1 yıla kadar bu işi yapanlar var. Yani aylık 200.000 alan birisi şu anda  Yaklaşık 1 yıl video paylaştı ise 2.000.000 TL nin üzerinde bir para etmektedir. Bu yüzden de bunlara vergiler dokunmayacaktır. Size de  bu vergi konusu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Türk YouTuber’ların ne kadar kazandığı ortaya çıktı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Vergi gelecek diyorlar bakalım izleyip göreceğiz. Ben de Youtuber olayım bari!

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   İnşallah vşdeona abone olacak ilk insan da benim. Oarti kur oy vereyim o derece. ☺️ Recep hocam. Değerli yorumun için sağol

 2. Burçak GÜLSÜM dedi ki:

  Ortada bu kadar çok youtuber olmaya çalışan insan olmasına şaşırmamalı. Kolay para kazanmak hepimize cazip geliyor.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Evet herkes için cazip gelen bu youtuber olmak için şartlar zorlaştı. Herkes artık YouTuber olamayacak. 1000 abone olma sınıtı geldii çünkü

Sayfa başına git