Sütbank projesi nedir?

Sütbank projesi nedir?
tarihinde eklendi, 230 kez okundu.

Sütbank projesi nedir? Sütbank projesi çiftlik bank gibi dışarıdan alacağınız hayvan ile sizin yerinize alınıp besleniyor. Birde onlardan size aylık 180 TL süt parası verilmektedir. Sütbank projesi nedir? diyerek başlıyorum. Arkadaşlar bu proje genelde çiftliklerin yapmış olduğu projedir. Proje kapsamında sizden süt verme cinsine göre 6.000 – 8.000 TL aralığında inek aldırılıyor. Sizin yerinize alınan bu inek için siz günlük 180 TL süt parası alıyorsunuz.

Yani içeride ineğinize bakılıyor ve size aylık 180 TL süt parası veriliyor. Sizin yerinize süt üretiliyor. Daha sonra 30 ay boyunca devam ediliyor. yani size 5.400 TL daha sonra da yani isterseniz ineğinizi alıp çıkabiliyorsunuz. Yani 30 ayda neredeyse %100  kara yakın bir kar alıyorsunuz. Fakat o süreçte ineğinizden olan buzağıda hakkınız olmuyor. Yani yemleme fiyatını buzağıya saymış oluyorsunuz. Bu projede kullanılan inek ise sigortalandığı için ölürse filan da paranız iade edilmektedir.

Sütbank projesi denilen bu sistem her firmada yapılmayacağı gibi anlaşma şartlarını avukatınız var ise onun yanında okuyarak imzalayın. Şartları detaylı şekilde okuyun. İmza atacağınız bu maddeleri diğer firmalar ile karşılaştırarak değerlendirip imzalayın. Sütbank projesi nedir? diye araştırdığınız varsayıyorum ama şunu unutmayalım ki Çiftlikbank gibi olabilir. En sonunda hisseler devredilebilir vs batma ihtimaller dahilindedir.

Sütbank projesinde Firmanın Karı Nedir?

Sütbank projesinde firmanın karı şudur. Bir hayvan aylık 150 kilo üzerinden değerlendiriliyor. Kilo Başı 1.25 krş verildiği için 187.5 TL etmekte. Bunu gün başına böldüğünüz zaman ise 5 kilogram süt vermiş oluyor ineğiniz. Yani buradan şu çıkıyor. Güzel bakılan bir inek en kötü günlük olarak 15 kilo ve üzeri süt vermektedir. 30 kilogram verdiği zaman bile olmaktadır. Yani size sadece 5 Kilonun süt parası verilmektedir. Bu iş için hem yem hem de çiftlik parası çıkmaktadır. Üstüne bir de  doğan danası çiftliğe kalmaktadır. Bu yüzden de her halükarda işi yapan sütbank firması kazancını katlamaktadır.

Bu projede sizin dikkat etmeniz gereken nokta firma sağlam mı ve size imzalattıkları belgelerdeki maddeler önem arz etmektedir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Mandalinacı Veysel Klip Çekti

Sütbank projesi nedir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Cevahir Katılımcı Süt İnekçiliği projesine katılmak için https://www.cevahir.xyz adresindeki ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Sayfa başına git