2018 Yılında çıkarılan ilk telefon Nokia 6 özellikleri neler?

2018 Yılında çıkarılan ilk telefon Nokia 6 özellikleri neler?
tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

2018 Yılında çıkarılan ilk telefon Nokia 6 özellikleri neler? Nokia Akıllı Telefon pazarına Microsoft ile girdikten sonra tekrar android sistemine dönüş yapmıştır. Nokia 6 özellikleri neler? Bunu nokia severler daha iyi bilirler. Windows 10 Mobil serüveninden sonra Android ekosistemine dönmüştü.  Ondan sonra Nokia 5 Noki 8 ve  Nokia 3 adında üç telefon üretmişti.

Bu yıl ise orta seviyeli telefon üreteceği kesin gözüyle bakılan Nokia seri olarak ise 6 serisini üretecekti. Bu gelişmeler üzerine beklenen haber 2018 yılında geldi.  Yani yeni yılın ilk telefonu Nokia 6 Akıllı Telefonu oldu.

Nokia 6 akıllı telefonu özellikleri bakımından ise parmak izi okuyan ilk nokia telefonu oldu. Daha önce bu sistemi kullanmayan Nokia parmak izi okuyucuyu bu telefona koyarak global pazara uygun bir telefon daha yapmış oldu. Microsoft ile sonlanan Windows 10 Mobile ekosistemi sonrasında pazara android ile giren Nokia beklediğini bu ilk yılında almış oldu . Vodafone operatör firmasının da verdiği destek ile de bir hayli güzel sağlıklı satış yapan Nokia 2017 yılında beklediğini pazardaki eski ismini az çok kurtarmış oldu.

Şimdi ise bundan sonra çıkaracağı telefonların zeminini hazırlayan nokia bu pazarı yavaş yavaş samsungdan almaya çalışacak gibi görünüyor. Nokia Samsung savaşı 2018 de nasıl devam edecek göreceğiz. Gelelim Nokia 6 akıllı telefonu özellikleri bakımından nasıl olacak.

Nokia 6 özellikleri neler?

Nokia Akıllı telefon serisinde 5-3 ve 8 den sonra şimdi de 6 serisini çıkaracağını duyurdu. Gelelim Nokia 6 özellikleri neler?

 1. Android Naugot 7.1.1 sürümü
 2. 16 MP ana kamera
 3. 8 MP selfie kamerası
 4. 5.5 inç ekran
 5. 172 gr ağırlık
 6. 3000 mAh batarya kapesitesi
 7. 3 GB RAM
 8. Alaşımlı dayanıklı metal gövde
 9. Led flaş
 10. 32 GB Depolama alanı
 11. 128 GB artırılabilir depolama
 12. Full HD 1080 PX ekran
 13. LTE yani 4.5 G özelliği mevcut
 14. Parmak izi okuyucu

Nokia 6 özellikleri yukarıda gördüğünüz gibi gayet güzel ve yeterli seviyede görünüyor. Gayet iyi bir performans sergileyeceğini düşündüğüm Nokia 6 Akıllı telefonu özellikleri bakımında gayet başarılı bir satış gerçekleştirebilir. Bu özelliklerde ve birde fiyatının 1.100 ile 1.200 TL arasında firmalarca satıldığını da belirtmek isterim. Bu fiyata bu performans gayet iyi oldu. Öncelikle tam bir fiyat performans telefonu diyebilirim. Sizce bu özelliklere fiyatı nasıl? Küçük bir dayanıklılık videosu eklenmiş video bakmayı unutmayınız.  Nokia 6 özellikleri neler? – Nuri ÖZKAN Kişisel Blog

2018 Yılında çıkarılan ilk telefon Nokia 6 özellikleri neler? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Özellikler fena değil fakat nokia marka olarak değerini biraz kaybetti. Samsung ve iphone yarışından pay alabilir mi bilinmez

 2. Ramiz dedi ki:

  Yeni telefonlarda bence en önemli özelliklerden bir tanesi ekran kasa oranı. Bu telefonun tasarımı fena değil ama ekran kasa oranı pek iç açıcı değil.

 3. Nokia oldukça köklü bir marka. İyi telefonlar üretmek için yeterli alt yapıya sahip.

Sayfa başına git