Niche Blog Nedir?

Niche Blog Nedir?
tarihinde eklendi, 673 kez okundu.

Niche Blog yani Türkçe olarak ise Niş Blog bir alana odaklanarak açılan blogdur. Bir konuyu belirleyip o konu üzerine lider olmak için yapılan Blog çalışmasıdır. Örnekle verevek olursa Niche Blog nedir? Diye arkadaşlar. Bir teknoloji sitesi Apple hakkında tüm haberleri yazıyorsa bu teknoloji blogudur. Ama birisi Sadece Apple ürünleri içerisinde iPhone telefonları yazıyorsa işte bu niche blogdur.

Niche Blog Nedir?

Bir alanda tüm yazıları ve konuları değilde belli bir alanda sadece o konuyu ele alan blog türüne niş blog diyoruz. Buradaki asıl amaç ise sadece iPhone kullananları takip ettirmek ve bloga onların girmesini sağlamak oluyor. Yani hedefe en kısa yoldan ulaşmak oluyor aslında. Bunun için niche blog marketing diye bir sistem geliştirildi. Adsense alan blog sahipleri belli bir alana indirgenmiş bir blog açarak o alanda kısa zamanda bol kazançlar elde ediyorlar.

Niche (niş) Blog Nedir?

Bu yöntem nasıl işliyor. Mesela kripto paralar üzerine blog açılacak. Ben mesela kendime bir tane kripto para belirliyorum.  Mesela Ethereum Kripto para diyerek başlıyorum. Ona uygun alan adımı seçiyorum. Adım ethereumkriptopara.com oldu. Bunula alakalı bir kaç yazı yazıyorum. Mesela bu yazılar Ethereum kripto para nedir, ethereum kripto para nasıl alınır, ethereum kripto para nasıl satılır diye yaklaşık 10 tane yazıy yazıyorum. Google indexledikçe de ben üst sıralara çıkıyorum. Yani içerisinde Ethereum kripto para yazan Google da tüm kelimelerde yukarılara çıkıyorum. Ethereumdan Bahsetmişken Ripple Kripto Para Tahminleri hakkında yazıma bakmayı unutmayınız.

Ne olmuş oldu. Niche pazarlama yani niş blog marketing yapmış oldum. Bu sistemi uyguladıktan sonra Ethereum reklamları sitede gösterilecektir. Daha sonra da bu tıklamalar değerli tıklama sayılacak. TBM ise yüksek değerlerde olacaktır. Bunu da Niche Blog açma ve kullanma stratejisi ile başarmış olduk. Birde niche mikro blog var. Bu ise Apple örneğinden giderek anlatayım.  Apple haberleri teknoloji blogu, iPhone haberlerini yapıyorsanız Niche blog ama siz iphone 8 haberlerini yapıyorsanız mikro niche blog yada niche mikro blog yapmış oluyorsunuz. Burada ise kitleyi daha da bölerek hedefe daha yakın oluyorsunuz.

Bu yöntemle Adsense den çok az yazı ile çok fazla para kazananlar mevcut. Bu yöntem gerçekten etkili ve hızlı faaliyet gösteren bir yöntem diyerek sözlerimi sonlandırıyorum. Yakın zamanda bir Niche blog marketing ile bir proje yapacağım. Örnek olarak başarı oranını size yazacağım. Sizlere iyi çalışmalar dilerim.

Niş Blog Marketin  Bir nevi Kolay Pazarlama Stratejisidir.

Niche Blog Nedir? Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Gökhan TEKİN dedi ki:

  Niche blog Google'ın en sevdiği blog türlerindendir. Konuyu çok güzel açıklamışsınız, konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için çok faydalı olacak bir içerik olmuş.

  Keşke herkes alanında uzman olduğu konularda blog yazsa ama bunun örneği maalesef çok az. Bende blog sitemde niş blog oluşturmaya çalışmıştım yani hep aynı konularda yazmak istedim bir ara fakat bazen yazacak konu bulamadığımdan sonradan bu düşüncemden vazgeçtim aklıma gelen her konuda yazıyorum.

  Çok güzel bir içerik olmuş, elinize sağlık.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Hocam bende bu blogumda sizin gibi yapıyorum. Fakat iki tane küçük blog açtım niş blog yapmaya çalışıyorum dediğiniz gibi bir süre sonra tıkanıyor. İlerleyen zamanda ise dışardan makale almak zorunda kalıyorsunuz. Benim da haırda devam etm ekte zorlandığım iki küçük niş var ama makale hazırlanıyor bana bakalım hayırlısı diyelim.

   Güzel yorumunuz için ise sağolun 🙂

   1. Gökhan dedi ki:

    Rica ederim kardeş, bu arada wordpress’e geçmişsin tebrik ederim.

    1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

     Evet geçiş yaptım ama biraz sıkıntılar oluştu ufaktan düzelme yapıyorum.

 2. Veysel Keleş dedi ki:

  Bu konuda bilgim yoktu hiç. Hemen bazı konularda karalamaya başlayacağım. Güzel bir strateji 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Aynen anahtarkelime analizi yap araması bin ila 10 bin ise mutlaka yap. Niche blog gerçekten karlı bak bistcoin yazarsan site olarak benim site çıkıyor. Mesela 20 yazı ile topu topu ama orayı devam ettiremiyorum. Çıkmadı henüz bistcoin o yüzden de beklemedeyim.

Sayfa başına git