Misafir yazarlık yapılacak siteler

Misafir yazarlık yapılacak siteler
tarihinde eklendi, 488 kez okundu.

Misafir yazarlık yapılacak siteler hangileri? Arkadaşlar özellikle sizlere bu gün Google in de en sevdiği tanıtım yazısı yerine daha değerli gördüğü Misafir yazarlık konusunu anlatacağım. ve birde sizlere misafir yazarlık yapılacak siteler hangileri onlar hakkında detaylı Bloglar önereceğim. Sözlerime başlamadan önce sizleri Misafir yazar olmak için Misafir Yazarlık Sayfama Davet ediyorum.  Daha sonra da misafir yazarlık nedir? Misafir yazarlık Ne katkı sağlar ve en son da Misafir yazar kabul eden siteler veya Bloglar hangileri onları açıklayacağım.

Misafir yazarlık nedir? Misafir yazarlık başka bir blogda ve sitede kendi yazınızı yazmak demektir. Burada değerli gördüğünüz konuları kendinize trafik sağlamak ve pagerank sağlamak için yazılan yazılardır. Peki herkesin aklına şu soru gelmiştir. Tanıtım yazısından farkı nedir? Tanıtım yazısından farkı şudur. Güncel ve önemli bir konuyu ele almış olursunuz. Buradan size bu potansiyele bakan bir kitle geliyor. İlgili olan konuyu takip ederek siteniz linkten ulaşıyor. Yani tanıtım olunca herkes reklam diye tıklanma olmaya biliyor linke. Ama Misafir yazarlık olunca daha etkili bir reklam tanıtım yapılmış oluyor.

Misafir yazarlık her sitede yapılmayacağı gibi Alexa değeri iyi ve sıralaması iyi olan sitelerde yapılır. Bunu sağlayan siteler genelde Bloglardır. Bu bloglar da misafir yazarlık gerçekten ciddi üzerinde durulan kısımdır. Neden mi? Yazının kalitesi yazının daha önce yazılmamış olması ve yazının daha önce Googl da herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor. Her blogun hemen hemen menüsünde  Misafir Yazarlık sayfası mevcuttur. Bende misafir yazarlık adında menü açacağım. Bunu da sizlere kullanıma açacağım. Misafir yazarlık gerçekten iyi bir destek sağlayan yazı biçimi daha açık olarak reklam biçimidir diyebiliriz. Gelelim bu yazımızdaki asıl kısma misafir yazarlık yapılacak bloglar veya siteler hangileridir:

Misafir yazarlık yapılacak siteler

Arkadaşlar misafir yazarlık belli şartlar sağlanınca yazınızın bir başka sitede yayımlanmasıdır. Bu size ne katar maddeler halinde bakalım.

 • Trafik
 • Yeni okuyucular ve takipçiler
 • Pagerank
 • Backlink
 • Olumlu değer
 • Alanınızdan ziyaretçi
 • Reklam
 • Etkili bir Alexa Sıralama Çalışması

Bu yukarıda ki maddelerden yararlanmak isterseniz benim Sayfamda Misafir Yazar Olabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli kurallar sayfadan sayfaya değişmektedir. Bu yüzden de reklam almak isteyenlerden ayırımı bu maddeler yapmaktadır. Yani ele aldığı belli bir konu olmalaıdır. yani reklam yapma amacı taşımamalı ürün tanıtımı veya blog tanıtımı olmamalı sadece konuya endexli bir yazı olmalıdır. Örnek verecek olursam eğer YoTube Para Kazanma Şartları Değişti adlı bir yazı kabul görür. Tabi içerikte buna uyacak şekilde olacaktır. Fakat Bu yazı YouTube kanalıma beklerim şeklinde olursa kabul görmeyecektir. Bu sadece benim Blogumda değil diğer misafir yazar kabul eden diğer bloglarda da geçerlidir. Ama içerisinde yazan bir konuya link verilebilir. İşte size trafiği orası verecektir. Yazının içinde ‘en çok kazanan Türk  youtuberlar ‘ da vardır diyerek oraya kendi yazınızı ekleyebilirsiniz.

Misafir yazarlık yapılacak siteler: 

Yukarıdaki Bloglarda alanlarına göre ve bu yönlendirdiğim Misafir Yazarlık sayfalarındaki kurallara göre yazılarınızı yazabilirsiniz. Her Blogun kendine has şartları vardır. Mesela benim Blogumdaki yazılarda genelde Blog ve Blogger konuları, Kripto Para konuları Seo ve Adsense Konuları  ve Teknoloji konuları kabul görmektedir. En fazla İki adet Link çıkışı, bir adet resim ve en sonunda kendinizi ( blogunuzu veya projenizi) anlatan küçük bir paragraf olmalıdır. Bunun yanında yazılan yazı tamamen özgün olmalı ve kendi siteniz dahil başka bir sitede yayımlanmamış olmalıdır.

Bu şartları karşılayan misafir yazarları iletisim@nuriozzkan.com adresi vasıtasıyla benimle iletişime geçebilirler. Misafir yazarlık yapılacak siteler adlı yazımızın da sonuna geldik umarım yazımızın faydası olmuştur. İnşallah yazılarınızı da bekliyorum.

Misafir yazarlık yapılacak siteler Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Misafir yazarlık çok önemlidir ve çoğu zaman faydalı olur. Blog sayfanıza uygun konularda doğru yazarlar ile buluştuğunuzda hem yazar için hem de blog sayfası için güzel geri dönüşler alınır. Bu arada bende blog sayfamda misafir yazarlık kabul ediyorum. Bu yazınızı bu hafta ajandaya ekliyorum. Kolay gelsin.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Sağolun Blog ajandasında olmak gayet güzel bende sizin Misafir yazarlık başlığına alıyorum. Umarım bir çok misafire ev sahipliği yapabiliriz. 🙂 iyi çalışmalar

 2. Misafir yazarlık blogların Google gözünde saygınlık kazanması için çok önemli.Doğru yapılan misafir yazarlıkla bloglar çok iyi yerlere gelebilir.Güncel misafir yazarlık yapılabilecek siteler arasında Sosyal Medya Kafe’ye de yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Bence en faydalı reklam backlink ne derseniz deyin hepsinin en faydalısı misaif yazarlıktır. Bu sizinde dediğiniz gibi Google’in gözünde bir prestij dir.
   Sosyal Medya Kafe başarısıyla zaten orada olmayı hak kazandı. Güzel bir içerik haZırlama gırsatım olursa da Sosyal Medya Kafede güzel bir misaifr yazarlık yapmayı da düşünüyorum. Değerli yorumunuz için ise teşekkürler.

   1. Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.Sosyal Medya Kafe’de sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 3. zeynep dedi ki:

  Merhaba sitenizde yazarlık yapmak isterim ama bir sorum olacak. Yayımlanabilecek konularla benzer konularda bir yazı yazabilir miyiz? Örneğin (kitap önerisi, el işi vb. )

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Tabi ki olur siz yazın özgün olsun yeterlidir. 🙂

  2. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Zeynep hanım bitince mail adresimden iletirsiniz

 4. Makalenizi sonun kadar okuma fırsatım oldu güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık teşekkürler hocam.

 5. Güzel paylaşım olmuş

Sayfa başına git