İşte Jandarmanın Yeni Kıyafeti 2018

İşte Jandarmanın Yeni Kıyafeti 2018
tarihinde eklendi, 651 kez okundu.

İşte Jandarmanın yeni kıyafeti 2018 Jandarma Genel Komutanlığı aldığı kararla yeni kıyafetlere geçti, işte jandarmanın yeni kıyafeti 2018 de; Bu kıyafetler gerçekten iyi bir kombinasyon olmuş görünüyor. Mavi renkli ve kamuflajlı üniforma ikisi de gayet iyi tasarlanmış görünüyor.

Tasarım olarak gerçekten hoş ve tatlı duran bu kıyafetler rütbe olarak da hoş görünüyor. Helede omuz üstü rütbeler daha şatafatlı durmaktadır. Yani tepmenlerden başlayan bu güzel görüntü rütbe arttıkça da daha güzel görünmektedir.

Güncell: Yeni Polis Kıyafetleri İçin Personelin Beden Ölçüleri güncelleniyor!!

Jandarma da tüm personelin memnun kalması beklenemez. Bir hayli kişi beğenmiş bazıları beğenmemişti. Tabi herkes tarafından sevilen bir üniforma da yapmak zor olur. Herkesi aynı anda mutlu edemezsiniz.

Dediğim gibi bu yukardaki artık Jandarmanın yeni kıyafeti oldu. Bu yılda 2018 Ocak ayı itibari ile resmi olarak işlerde kullanılmaya başlandı. Darısı Yeni Polis kıyafetlerinin başına diyorum. Asıl onların kıyafet değişimine ihtiyacı var. Neden mi Emniyet Genel Müdürlüğü biraz yıprandı. Eski üniformanın biraz caydırıcılığı kalmadı diyebilirim. Bu yüzden de polis üniformaları değişmelidir.

Jandarmanın Değişen Kıyafetleri

Birazda diğer birimlerinin kıyafetlerine de bakalım. İşte Jandarmanın Yeni kıyafeti 2018 Hemen hemen tüm birimlerdeki kıyafetleri aşağıdaki gibi oldu.

Ben beğendim. jandarma yeni kıyafeti gayet hoş ve sempatik durmuş. İlerleyen zamanda gözler alışınca daha güzel görünür diye düşünüyorum. Şimdi ilk kez gördüğümüz için tuhaf gelebilir. İlerleyen zamanlarda alışırız.

Daha çok askeri bir disiplin ve o algı ile yetişen jandarmalar bir nevi artık kır polisi olacak.  Yani adı dahi değişebilir. Bunu gerçekten ben demiyorum.  Bunu herkes diyor. Sanırsam işlevini yitirecek ve jandarmalık yerine kır polisi denilecek.  Askeri statüsü de zayıflayacak neden mi? Çünkü iç işleri bakanlığına bağlandı.  Yani artık Polis gibi İç işlerinden gelecek yönerge ve emirlerle idare edilecektir

Bir söylentiye göre Yeni polis üniformaları da yazımda da belirttiğim gibi olacakmış. Fakat ne kadar doğru bilinmiyor. İnşallah iç işlerine bağlı Jandarmanın üniformalarının değiştiği gibi polis üniformaları da değişir. O zaman sözlerimi toparlarken sizlerin de bu Polis üniformaları hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Sizce de değişmeli mi?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git