Görünmeyen ‘Dövme’ Polisliğe Engel Olmayacak

Görünmeyen ‘Dövme’ Polisliğe Engel Olmayacak
tarihinde eklendi, 1.018 kez okundu.

Görünmeyen Dövme Polisliğe Engel mi? Geçtiğimiz günlerde sağlık şartlarını yenileyen Emniyet Genel Müdürlüğü eskiden vücudunda herhangi bir dövme olan polis olamaz raporuyla eleniyordu. Ama şimdi yeni çıkan kararda ise artık görünmeyen dövme polisliğe engel değildir. Yazlık üniforma ile görünmeyecek dövmeler kabul edilecektir şartları geldi. Yani Vücudun boğazdan aşağı ve kol dirseklerinden yukarıda olan herhangi bir dövme polisliğe engel değil.  2018 Asgari Ücret Ne Kadar?

Eskiden aşırı sıkı olan bu uygulama bundan sonraki alınacak olan polis adaylarına hafifletir nitelikte oldu. Bunun yanında bir kaç güzel değişiklikte geldi ama en dikkat çeken bu ve kellik kısmı oldu. Bunun yanında görünmeyen yara izleri de engel olmaktan kalktı.

Kaç Derece Kellik Polisliğe Engel?

Eskiden daha sıkı olan kellik için sağlık şartları da esnetildi. Artık 5-6 derece kellik de polis olmaya engel sayılmayacak bu derece ve altındakiler alınacaktır denildi. Bu da sağlık şartlarının polis alımı için ne kadar esnetildiğini gösteriyor. Bu değişiklikleri kapsayan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği resmi gazetede yayımlandı. Bu yayımlanan maddelere bakınca biraz daha esneme olduğu artık sıkı sağlık şartlarının biraz günümüz koşullarına  uyduğu belirtildi.

Resmi gazetede yayımlanan bu Emniyet Teşkilatı  Sağlık Şartları daha çok ufak tefek dövmeler için vücudun görünmeyen yerlerinde olması koşulu en güzel kısmı oldu. Bu yüzden polis alım mülakatlarında bir hayli elenen adaylar oluyordu. Artık bu engel teşkil etmeyecek ve eleme sebebi olmayacak.

Bunun yanında ilaç kullanılmayan tiroit fonksiyon bozuklukları da artık engel teşkil etmeyecektir. Bu şartlar arasında bu madde de göze çarpan yeniliklerden diyebiliriz.

Önceki Yazı: Ripple Tahminleri 

Görünmeyen ‘Dövme’ Polisliğe Engel Olmayacak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Sinan BLoGRuz dedi ki:

    Polis olmayı çok istedim. Özellikle Trafik polisi ama maalesef istediklerim olmadı. Boydan kaybetmiştim o zamanlar. Şimdide çok geç.

  2. Nuri OZKAN dedi ki:

    Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah diyelim. Bu da güzel bir haber oldu. Paylaşırsanız sevinirim.

Sayfa başına git