Ethereum ve Altcoinler

Ethereum ve Altcoinler
tarihinde eklendi, 345 kez okundu.

Ethereum ve altcoinler Bitcoin kripto paraların babası olarak bilinmekte bunun dışında kalan yüzlerce çeşit kripto para vardır bunlar da Altcoin olarak adlandırılmaktadır. Ethereum ve altcoinler  Alt kelimesi aslında ‘alternative / alternatif’ kelimesinden türemiştir yani Bitcoin’ in alternatifi şeklinde de yorumlanabilir. Bitcoin’ den ayırt edilebilecek en önemli farkı da bitcoin profesyonel ve devasa büyüklükte cihazlarda üretilirken altcoinler daha basit ve standart cihazlarda üretilir. Birçok altcoini kendi evinizde bile üretebilirsiniz. Küçük çapta yatırım yapmak isteyenler bitcoin aşırı pahalı olduğundan altcoinlere yönelmektedir. Altcoini yabancı birçok borsa sitesinden dilediğiniz zaman alıp dilediğiniz zaman da satabilirsiniz.

Günümüzde en çok kullanılan altcoin algoritmaları;

• Keccak
• SCRYPT
• Ipo/Shares
• Quark
• Sha-256
Şeklindedir.

Altcoinlere yatırım yapılmalı mı?

Yapacağınız yatırım düşük bir miktarda ise ve kısa vadeli kazanç istiyorsanız kesinlikle altcoine yatırım yapmalısınız. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu da her altcoinin kazanç getirmeyeceğidir. Düzgün ve uzun süren bir analiz sonucunda size kar getireceğini düşündüğünüz bir altcoini tercih edebilir ve yatırımınızı buna göre yapabilirsiniz. Yatırım yaparken unutmamanız gereken bir nokta da alacağınız riski göz önünde bulundurmaktır. Risk ne kadar büyük olursa kazanç veya kayıp da o kadar büyük olur bu yüzden iyice düşünüp yatırımınızı ona göre yapmalısınız.

Ethereum

Ethereum ve Altcoinler Ethereum bir altcoin gibi bilinse de aslında diğer altcoinlere göre daha fazla yenilik içeren bir kripto paradır. Günümüzde ise Ethereum’ un gelecekte Bitcoin gibi büyüyeceği konusu tartışılmaktadır. 2015 yılının sonlarına doğru 1 etc (ethereum) 0,42 dolardan işlem görürken günümüzde 1,045,55 dolara kadar çıkmayı başarmıştır. Çoğu araştırmacıya göre de bu artışın devam edeceği söylenmektedir. Arkasında Rusya’nın ve Microsoft’un da desteği olması bu artışın en büyük nedenlerinden biridir. Ethereum almak veya satmak için yapmanız gereken öncelikle Bitcoin borsalarından birine kaydolmanız ve Bitcoinalmanız gerekmektedir. Sonrasında aldığınız Bitcoin’ i Ethereum’ a çevirmelisiniz. Satmak için ise öncelikle Ethereum’ u Bitcoin’ e çevirmeniz gerekmektedir. Bundan sonra da Bitcoin’ i dilediğiniz ulusal para birimine çevirebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yaparken sanal cüzdan oluşturmayı unutmayın. Ethereum ve altcoinler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git