Ethereum Coin Ne Kadar?

Ethereum Coin Ne Kadar?
tarihinde eklendi, 335 kez okundu.

Ethereum Coin Ne Kadar? Ethereum Bitcoin gibi bir sanal para olmakla birlikte henüz bitcoin kadar piyasa değeri yüksek değildir. Ethereum Coin Ne Kadar? diye merak edilmektedir. Ancak gün geçtikçe Ethereum’ a olan ilgi de artmakla birlikte yatırımcıları da gittikçe çoğalmaya başlamaktadır. Bitcoin’ le aynı mantıkta çalışan Ethereum da merkeziyetsizleştirilmiş, şifreli ve güvenli işlemleri oluşturan blockchain teknolojisi ile geliştirilmiştir. Ethereum’ un Bitcin’ den en temel farkı bilgisayarın işlemcisini (CPU) kullanmak yerine bilgisayarın ekran kartını (GPU) kullanması olarak düşünülebilir.

Gelelim Ethereum Coin Ne Kadar? Ethereum’ un kurucusu olan Vitalik Buterin Ethereum ile ilgili şu sözleri söylemiştir. ‘’ Eğer ki dijital paraları dünyanın değerli kaynakları olarak düşünecek olursak Bitcoin’ i altın, Litecoin’i gümüş olarak değerlendirebilirken Ethereum bunlardan tamamen farklı olarak petroldür. Bunun sebebi Ethereum’ un sahip olduğu teknoloji ile gelecekte internetin enerji kaynağı olacaktır. Bundan dolayı bizler Ether’ e kripto yakıt demekteyiz.’’

En Çok Gelişme Gösteren Altcoinler

Ethereum son zamanlarda oldukça büyük bir gelişme göstererek yükselmeye devam etmektedir. Son bir ay içerisinde Ethereum fiyatları %100 ‘den daha fazla bir yükseliş geçirdi. 1 Aralık 2017 tarihinde 1 Ethereum 440 dolardan işlem görürken şu anda 1 Ethereum fiyatı yaklaşık olarak 995,80 Amerikan doları olmuştur. Bu da Türk lirasına çevirdiğimiz zaman 3,718,35 Türk lirasına denk gelmektedir.

Ethereum artışının geçmişine bakmak gerekirse birçok kripto para gibi 2017 yılında ciddi bir patlama yaşadı. Ancak sadece Ethereum’dan bahsetmek gerekirse 2017 yılının mayıs ayı içerisinde fiyatı 200 ile 400 dolar arasında sürekli değişmekteyken 19 Aralık günü en büyük yükselişini tamamlayıp 880 Amerikan dolarına kadar çıktı. Arkasına Rusya’nın desteğini almış olan Ethereum 2017 yılının başından bugüne kadar değerini 33 kat arttırmış durumdadır. Bitcoin karşısında en büyük rakip olarak görünen Ethereum ilerleyen zamanlarda Bitcoinle aynı miktara yükselmesi hatta geçmesi bile bekleniyor. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buter’in ile birlikte toplam 4 kişi tarafından tasarlanmış olup 2 ay içerisinde ekibini büyütüp 32 kişilik bir geliştirici oluşturmuş ve çalışmalarına bütün titizlikle ve hız kesmeden devam etmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git