Ethereum Coin Kaç Dolar?

Ethereum Coin Kaç Dolar?
tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

Ethereum Coin Kaç Dolar Bu makalemizde son günlerin popüler coini olan Ethereum coinin fiyatını inceliycez. Ama öncesinde daha iyi anlaşılması için ‘’Ethereum nedir ?’’, ‘’Neden bu kadar popüler ?’’ gibi konuları ele alacağım. Ethereum Coin Borsasında ne kadar bakalım

Ethereum Nedir

Ethereum, kurucusukripto para araştırmacısı VitalikButerin ve 4 arkadaşı tarafından 2014’ te piyasaya sürülen bir altcoindir. Blockchain merkezli dağıtılmış bir bilgi işleme platformu da demek mümkündür. Günümüzde ikisi de aynı kişi tarafından tasarlanan 2 Ethereum vardır. Bunlar Ethereum ve Ethereum Classic’dir. Esasında aynı teknolojik temellere dayanan bu coinler arasında çok küçük farklar da bulundurmaktadır.

Ethereum Neden Bu Kadar Popüler

Ethereum’ un popüler olmasındaki asıl etken Bitcoin yatırımcılarının işlem yaparken fazladan kaybedilen zamanın Ethereum’ da Litecoin kadar olmasa da en aza indirgenmesidir. Bir diğer neden de Bitcoin üzerinden yapılan işlemlerde kesilen komisyonun gene en aza indirilmeye çalışılmasıdır. Bu sayede hızlı olmasının yanında komisyonun da az olması ile yatırımcılar için biçilmez bir kaftan haline gelmiştir.

Ethereum Güvenli Mi?

Gerek hız gerek de işlem ücretinin ucuz olmasının yanında bir de güvenli olması bu kripto paranın değerine değer katmasına olanak sağlıyor. Kurdukları sistem sayesinde sizin sahip olduğunuz Ethereum’ a sizden izinsiz kimse işlem yapamıyor ve siber saldırı gibi durumlardan da koruyor. Bu kadar üst düzey korumasistemide yatırımcıların güven içinde Ethereum’ ları ile işlem yapmasına olanak sağlıyor.

Ethereum Kaç Dolar

Kripto para borsası diğer döviz, altın , şirket hisseleri gibi yatırımlara göre çok ani değişimler yaşamaktadır. Bu yüzden yatırım yapılacak coini çok sıkı takip etmek gerekmektedir. Her saat her dakika hatta her saniyenin yapılacak yatırımda payı çok büyüktür. Bu nedenle Ethereum ne kadar sorusu hakkındaki cevabımız saniyeler içinde yanlış olacaktır. Bu yüzden net bir rakamla beraber bir aralık söylemek daha mantıklı olacaktır. Bu makaleyi yazdığım saatlerde Ethereum1.126,21 dolardır. Yani bu değeri uzun vadeli yol gösterici olarak kullanmak için aralık verecek olursak 1100 dolar ile 1400 dolar olarak söyleyebilir. Bir diğer altcoin olan Ethereum Classic de 41,11 dolardır. Yani 35 dolar ile 55 dolar arasında seyir etmektedir. TL Olarak Ethereum Fiyatı ne kadar?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git