Ethereum Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ethereum Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler
tarihinde eklendi, 252 kez okundu.

Ethereum Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2013 yılında kripto para araştırma uzmanı Vitalik Buterin öncülüğünde ve arkadaşlarının da desteğiyle proje olarak tasarlanan Ethereum 2015 yılında borsaya çıkmıştır. 2016 yılında ehter en büyük 3.kripto para oldu ve günümüzde de devam etmektedir. Bu başarı ile adını internette de duyuran ve adından her geçen gün daha fazla söz ettiren Ethereum internet aramalarında trendlere bile yükseldi.

Son 5 yılda en fazla Ethereum araştırması yapan 2 ülke de İsveç ve Venezüella oldu. Bu gelişmeler sayesinde çoğu Bitcoin borsası da geri kalmayarak Ether satmaya başladı. Bir diğer şaşırtıcı özelliği ise Ethereum’un kendine ait tokenleri mevcuttur. Ama bu kadar gelişmesinde bunların payı çok küçüktür. Bu kadar gelişmesindeki en temel neden Bitcoin’e göre işlem süresinin daha kısa olmasıdır.

Altcoin Alım Satımı

Bitcoin alım, satım ve transfer yaparken çok zaman kaybeden yatırımcılar bu durumdan baya şikayetçiydi. Çünkü kripto para borsasında her saniye altın değerindedir. Ethereum alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Ani dalgalanmalar gözlenen bu borsada en ufak bir zaman kaybı belki de büyük yatırımcıların binlerce hatta milyonlarca para kaybetmesine yol açacaktır. Bu yüzden Bitcoin’e göre işlemleri daha seri olan bu kripto para bu yatırımcıların tabiri caizse derdine deva oldu. Bu sayede birçok yatırımcı kazanan Ethereum işlem hacmi de gün geçtikçe arttı. Son zamanlarda meşhur olan bilgisayardan coin üretme meselesinde de Bitcoin’in hayli ilerisindedir.

Bitcoin’de yeni coin üretmek için bilgisayarınızın CPU yani işlemcisini kullanırken Ethereum’da bilgisayarınızın GPU yani ekran kartını kullanmaktasınız. Böylece CPU’a göre daha hızlı olan GPU’nun kullanılmasıyla daha hızlı coin üretilmektedir. Daha hızlı işlem yapılmasının en temel nedeni de bu olmaktadır. Bitcoin gibi kendine özgü Ehtereum cüzdan adında bir sistem üreten Ethereum bu konuda piyasadaki diğer kripto paralara rakip olmuştur. Henüz yeni olduğu için kısıtlı uygulamalarla karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu konuda da kendini geliştireceği ve rakiplerinden bir adım önde olacağı hakkında hiçbir kuşku bulunmamaktadır.

Bu teknolojik alt yapı ve rakiplerine göre çıkardığı yenilikçi şeylerle piyasada daha çok gelişeceği ve hatta günümüzün en kıymetli kripto parası olan Bİtcoin’in yerini zamanla alacağı söylenmektedir. Bunu da zaman içinde görmüş olacağız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git