e-Devlet Kapısı Yeni Görünüm’ e Kavuştu

e-Devlet Kapısı Yeni Görünüm’ e Kavuştu
tarihinde eklendi, 393 kez okundu.

 

e-devlet kapısı yeni görünüm nasıl? e-Devlet Kapısı Yeni Görünüm ve Mobil görünüm gayet başarılı olmuş. Bu arayüz ile işlemler daha açık ve ulaşılabilir olmuş. Mobile kullanım için ise gerekli uygunluk güncellemesi yapan e devlet yani turkiye.gov.tr adresi eskiden yaşanan uyumsuzluk sorununu ortadan kaldırmış.

Sizler nasıl buldunuz bilmiyorum ama ben gayet iyi ve uyumlu buldum. Görsel olarak da güven ve dinlenmenizi sağlayan bir gösrel ve renk kullanılmış. Resim sanırsam her mevsimde değişerek o mevsime ait görsel kullanılacak. Bu benim kişisel tahminim diyorum.

Ülkemizde birçok işi belgeyi randevuyu borcu vergiyi adınıza olan hat plaka vs her şeyi gördüğümüz bir sistem olan e-devlet tüm işlerimizi kolaylaştırdı. Web dünyasına bizi sistemsrl bağlayan ve faydasıyla iş yükünden kutaran bir sistem oldu. Kısa sürede sevilen bir proje haline gelen e-devlet sürekli gelişim ve yenileşme halinde oldu. Bu günlerde de temasını değiştiren e-devlet sistemi adından yine söz ettirdi.

e-devlet kapısı yeni özellikler alıyor!

Geçtiğimiz günlerde haberde çıkan bir konudada fayda sağlayacak olan e-devlet hayatımızdan çıkmayacak bir proje olarak devam edecek.  Artık park halindeki aracınız bir yere çekilirse e-devlet Uygulamasında aktif ederseniz hemen size mesaj geliyor. Aracınız şuradan şuradaki otopark a çekilmiştir. Adres tlf vs bilgileride ter alacak diye proje başlayacakmış.

e-devlet kapısı bize sunduğu imkanlarla gerçekten de övgüyü hak ediyor. E-devlet kapısı her platformda uygulama olarak da kullanılmaktadır. İos olsun android olsun akıllı telefon kullananlar kolayca ulaşabilmektedir. Bu da bizlere sunduğu ayrıca bir özelliktir. Ülke insanları olarak artık çabucak teknolojiyi kullanır hale geliyoruz. Hemen yenilikleri benimseyebiliyoruz. Mobil bankacılık uygulamaları da buna dahil oldu. Artık herkes mobil bankacılık uygulamasında havale fatura borç vs işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Sözlerimi toparlayacak olursam eğer biz e-devlet’in bu güncellemesini çok beğendik. Yeni arayüz gayet kullanışlı. Beğemeyenler için ise altta eski sürüme dön seçeneği bulunmaktadır. İsteyenler o seçenekten eski sürüme dönebilirler. Bence tavsiyem bu sürüm daha kullanışlı ve basit görünüyor. e-devlet kapısı yeni görünümü ile bence çok çok iyi hale gelmiş. İnşallah sizler de beğenirsiniz. Tasarımı nasıl bulduğunuzu da yorum kosmına yazmayı unutmayınız.

e-devlet kapısı yeni görünüm – Nuri Özkan

e-Devlet Kapısı Yeni Görünüm’ e Kavuştu Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. Zehra dedi ki:

    Bence de güzel olmuş . Hele tema şahane olmuş . Ne güzel bir fotoğraf . Bir çok kolaylık sağlaması da harika . İnşallah ülkemiz için her alanda başarılara ulaşabiliriz . Mutlu günler dilerim .

    1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

      İnşallah bende çok beğendim. Daha bu sadece başlangıç diye düşünüyorum. Eksik olan birçok şey daha düzelecektir. Mesela bimer ve cimer biraz daha aktif olmalı. Dönüşler daha hızlı sağlanmalı. Oralar kolay kullanıma sahip olmalıdır. vs baya baya gelişecek inşallah.

  2. Yeni görünümü gerçekten müthiş olmuş. Üstelik kolaylıkla aradığınızı bularak işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Sayfa başına git