Bloggerlar İçin En Faydalı Backlink Nereden Alınır?

Bloggerlar İçin En Faydalı Backlink Nereden Alınır?
tarihinde eklendi, 389 kez okundu.

Bloggerlar İçin En Faydalı Backlink Nereden Alınır? Arkadaşlar biz bloggerler olarak açtığımız blogları nasıl üst sıralara çıkarırız onu düşünürken bize en büyük desteği Backlink yapmaktadır. Büyük sitelere verilen linkler bu konuda hem trafik hemde backlink bakımından sizlere fayda sağlayacaktır.Bu yüzden bu yazımda siz değerli Blogger arkadaşlarıma en kaliteli Backlinkler nerelerden alınır onu yazacağım.

Bir Blogger (Blog Sahipleri) için faydalı olacak backlinkler forum sitelerinde ve ülkemizde sözlüklerden verilen linkler en üst düzeyde backlink sağlamakta ve en değerli SEO olarak bilinmektedir. Zaten backlink olayında Sosyal hesabınız olacağı için oradan size gelen Backlinkleri konu dışı ettim. Neden mi artık herkesin bir sosyal adresi olduğu gibi her Blogun da bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Blog açınca artık zorunluluk durumuna geldi. Mecbur her blog yazılan yazıları o sosyal medya da paylaşılacaktır. Bunu konu dışı aldım artık bir mecburiyet oldu sosyal hesap açmak.

Neyse sözlerimi fazla uzatmadan asıl anlatacağım konu olan sosyal medya haricinde, ülkemizdeki forum ve sözlük sitelerinin bizlere ne adar backlink sağladığı ve bu backlink sağlayan yada trafik getiren bu platformları tanımaya. Arkadaşlar ana başlıkta topladığım forum siteleri ve sözlük siteleri bizlere blog anlamında en büyük desteği sağlayacak en büyük Backlinki verecek sitelerdir.

Forum Siteleri

Ülkemizde özellikle Teknoloji ve Webmaster forum siteleri Blogumuza veya sitemize en büyük linkleri ve trafikleri çekeceğimiz yer diyebiliriz. Özellikle de webmaster forumları şu anda en revaçta olan Backlink sistemleridir. Bunların en fazla fayda sağlayan 5 tanesini sizlere yazacağım. Oradan sizler Backlink almak isterseniz kayıt yaptırabilirsiniz.

1. R10  Google Fan Webmaster  Forum
 
2. Wmaracı 

3.  Donanım Haber Forum

4. PC Net Forum
 
5. ForumTr

Sözlük Siteleri

Blog ve Bloggerlar backlink almak için forumlardan sonra konusunu açarak en güzel desteği Sözlük Sitelerinde alırlar. Bunun için de en büyük sözlük sitelerini ve konusuyla alakalı bir blog sitesinin olması en büyük desteği sağlayan araç olmaktadır. Aşağıda vereceğim Sözlük siteleri sizlere bunu sağlayacak olan sitelerdir.

Yalnız kısa bir Not İnci Sözlük en büyüğü olsa da yeni abonelik işlemleri biraz teferruatlı olduğu için öyle herkese link vermiyor. Günlük size asıl kayıt oluşturmak için 10 tane entry girmenizi istiyor. Bu şekilde ne kadar aktif olursa 35 bin yeni abone içerisinden en aktifleri teker teker asıl üyeliği sağlanıyor. Yani en son kayıt  edilenler en fazla çabayı göstermeleri kaydıyla asıl kayıt oluyor. yani buna çaylak deniliyor. Çaylak statüsünden çıkınca link ve her girdiğiniz entry yayınlanıyor. Gelelim bize en fayda backlink sağlayan sözlük sitelerine

1. İnci Sözlük
 
2. Uludağ Sözlük
 
3. Blog Sözlük
 
4. İTÜ Sözlük
 

5. Mizah SözlükYukarıda iki başlık altında verdiğim Backlink sitelerinin hepsinde aboneliğiniz olursa ve sizler her yeni yazıda bu hesaplardan yazdığınız bu yazıya link çıkarabilirseniz sitenizin Google gözünde SEO inşası tamamlanmış demektir. Bu da sitenizin PageRank değerine ve Alexa Sıralamasına çok büyük katkısı olacaktır. Ben de Bu Alexa sıralamamı R10, Blog sözlük ve Forum Tr ye borçluyum. Birde En önemli şey ise kaliteli yazmaya ve günde en az bir yazı girmeye borçluyum. Umarım sizde faydasını görürsünüz. Tavsiye Yazım: Alexa Hedefim 10 Bin altına inmek

Bloggerlar İçin En Faydalı Backlink Nereden Alınır? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. R10 davetiye hakkın varsa alırım bir dal. Satıyorsan almam. 🙂

 2. Nuri OZKAN dedi ki:

  recep hocam bende başkasının davetiyesiyle girdim. Ve onun alan adı epostası ile gçkayır oldum. Alan adı olarak @rehitu.com şeklinde epostan varsa devatiye gidiyor. Kayıt olma işi o şeşkilde. Mormal epostaya açılmıyor. Bana da arkadaş yaptı tam bilmiyorum.

 3. Nuri OZKAN dedi ki:

  Ama sen bana tarif et ben yapayım. Davetiye gönderme hakkım varsa size göndereyim. Başım üsütne size satacak mıyım yani 🙂

  1. Eskiden üyeliğim vardı. Ben biraz kurcalayayım dur bakalım. 🙂

 4. Nuri OZKAN dedi ki:

  Aynen bak bi toksa e posta olarak bana davetiye nasıl gönderiliyor diye. Ondan sonra oluştururuz. Ama site alan adı ile bir e opsta gerekiyor. Muhakkak kural bu ☺️

Sayfa başına git