Bloggerdan Wordprese Geçiş Yaptım

Bloggerdan Wordprese Geçiş Yaptım
tarihinde eklendi, 414 kez okundu.

loggerdan Wordprese Geçiş Yaptım Bloggerdan biraz tema için birazda profesyonel bir Site kurmak için WordPress’e geçiş yaptım. Biraz zor ve sorunlu olsa da en sonunda geçtim. Artık Bloggerda değil wordpresste yazacağım. Tabi profesyonel kısmını unutmamış isem. Eskiden zaten wordpressteydim. Bloggera deneme maksatlı girmiş beğenmiştim. Halada beğeniyorum. Fakat WordPress tema bakımından kaliteli olduğu için tercih ettim.

Yoksa Blogger tüm işlerimi görüyordu. Fakat tema için sadece geçiş yaptım. Geri kalanları zaten Bloggerda yapıyordum. Birde içimde hep  duran en kötü özelliği olan ?m=1 ve ?m=0 linkinin mobilde elçklenöesi oldu.  Yoksa https kısmınında gelmesiyle birlikte bir çok eksiğini tamamlamıştı Blogger platformu.  Dediğim gibi ?m=1 uzantıları şu anda bile Google dan silinene kadar ben biraz çile çekeceğim. Aslında iyi olan bir özellik olsa da masaüstü sürümde bir hayli link sıkıntısı veriyor bu kodlar.

Bazen  bu kodla ulaşılmıyordu sitelere. Google hem 1 hemde 0 uzantısını getiriyordu. Bu indexler html kısmının indexinde önce oluyordu.  Bazen bu şekilde zirveye bile çıkıyordu.  ?m=1 kodu mobilde zirve masaüstünde ise zirvede değildi.

Bloggeri bu konu haricinde ve tama konusunda Değil diğer konularda full seviyorum. Sevmeye de devam edeceğim. O zaten benim ilk göz ağrım diyebilirim Blogger için. Tabi dedim ya iyi kötü yaklaşık 600 ün üzerinde yazı yazdım.  O yazıyı da yazarken gerçekten Blogger benim yoldaşım oldu.  Dedim ya artık www.nuriozzkan.com için yollarımızı ayırdık.  Diğer projelerim için ise hala Blogger ile birlikteyim. Onlar ile ilerlemeyi düşünüyorum.

Diğer Projelerim

Blogumun bir tanesi BistCoin.gen.tr blogu oldu. BistCoin açıklaması geldikten sonra Borsa İstanbulun çıkaracağı yerli Kripto paramızın adını almış oldum. Tabi erken davranılsa com da alınabilirdi de biraz geç kaldım gen.tr sini aldım. Bu blogda kripto para hakkında detaylar paylaşıyorum. İnşallah güzel bir proje olacak.

Diğer projem ise Ethereumcoinn.blogspot.com.tr dir. Bu blogda ise Ethereum Coin hakkında detaylar paylaşıyorum. Bu projemde ise gerçekten ilerleme sarf edeceğim. Niche Blog olarak açtığım bu blog bana ilerleyen zamanda host parasını karşılayacak kazanç sağlarsa yeterlidir.  Niche blogu da bilmeyenler için detaylı bir yazı yazmıştım. Bakmayı unutmayınız.

Son Sözlerim

Bunları dedikten sonra yani 3 projemin 2 si Blogger de diyerek yazımı sonlandırmak istiyorum.  Benim için Blogger WordPress ten daha değerli diyebilirim.  Birazcık kısıtlı imkan olarak tema sorunu ve dışardan aldığımız temalardan da virüsler filan geliyordu.  Responsive temalardan da kaliteli ve başka sitelere bağlantılar vardı.  Yani tema size temalık ederken başka siteye backlink sağlıyordu.  İster istemez sadece düzenleme kodu vs öğrenebildik ama tema yapacak kadar kod bilgim yoktu.

Düzenleme yapıp Türkçeleştirmek için biliyor fakat kodları birleştirip tema yapamıyor olmam beni WordPress’e geçmeye zorladı. Yani Bloggerdan WordPress’e geçmek için biraz itilmiş oldum.  Bunu da Bloggerin bir iki eksiği var onlar yüzünden diyebilirim. Tabi WordPress’e geçtim sorunlar bitti mi tabiki hayır.  Burada da kendince sorunlar oluyor. Onları da artık kullanarak göreceğiz.  Kullandıkça da WordPress’in eksiğini de bulup onları da yazacağım.  Ben Bloggeri bıraktım ama onu atmayıp hem onun hemde WordPress’in eksiklerini yazmaya devam edeceğim.  Sözlerimi burada bitiriyorum. Umarım Blogger’dan WordPress’e geçtiğime pişman olmam.

Size de iyi çalışmalar iyi Bloglamalar dilerim.

Bloggerdan Wordprese Geçiş Yaptım Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Gökhan dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun, wordpress gerçekten çok iyi blogspotta iyi fakat her iki sisteminde kendine özel iyi ve kötü yönleri var. Bence wordpress bir tık daha önde, wordpess kullanarak en azından kimseye bağımlı olmuyorsun, hosting ve domain tamamen size ait oluyor. Tema konusunda evet bence de wordpress daha iyi, wordpress’te tek öncelikle dikkat edilmesi gereken kaliteli bir hosting seçimi olmalı.

  Mobil sorunlarının kısa bir süre sonra otomatik olarak düzeleceğini umuyorum. Bu arada Jetpack eklentisini de kullanıyorsun anladığım kadarıyla ama Jetpack eklentisi çok kasmıyor mu? admin panelini, eğer kasmıyorsa bunun için özel bir şey yaptınız mı?

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Hocam jetpack malesef var. Biraz dediğin gibi kasıyor. Bloggerda şse tema durumuna göre kasıyordu. Fakat dediğim gibi iyi temalaar olmadığı için biraz sıkıntı yaşıyorduk. Bloggerin basitliği iyi di hosting alma derdi yoktu. Sadece alan adına yönleniyordu. Kolaydı. Ama wordpres daha zor ve sşstematik. Ama mobil hatalar konusunda da çok iyi görünüyor. İnşallah ?m=1 uzantı sorunu kalkar sa artık sorun yoktur demektir.

 2. Yeni wordpress eviniz hayırlı olsun.İnşallah pişman olmazsınız.Ben bir türlü alışamadım wordpress’e 7 yıllık bir blogum daha var wordpress’de ama gel gör ki yazı bile paylaşmak istemiyorum.
  Hazır temaları kodlayan tasarımlarcılar 5-10 $ gibi düşük bir ücret ödediğinizde linkini footer’den kaldırmanıza izin veriyor.Ticari amaçla kullanmadığınız sürece herhangi bir zararı olmuyor.
  Yeni yerinizde başarılar diliyorum.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Teşekkürler. Biraz sıkımtı bende yaşadım ama Blogger gerçekten basitmiş ve kolay. Bu biraz daha zor. O yüzden canına gurban bloggerin. Geçiş daha zor. Baya sorunlar linklerde problemler yaşadım ama düzelir yavaş yavaş. İnallah hayırlı olur. Bende güzel ve değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.

 3. Zehra dedi ki:

  WordPress’te başarılar dilerim . Tema gerçekten büyük sıkıntı . WordPress’te sıkıntı yaşamamanızı dilerim .

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Evet baya sıkıntı oldu inşallah yavaş yavaş temamın da en iyisini kurmaya çalışacağım. Şimdilik sorunsuz geçelim de baya hit kaybı oldu fakat düzelir inşallah

 4. Kardeşim hayırlı olsun yeni yerin. Israr etme gelmem ben WordPress’e! 🙂

 5. Tekno Burger dedi ki:

  Bir blog yazarı olarak blogger hayranıyım. Uzun zamandır blogger ile çalışıyorum. Herhangi bir sorun (tema sorunu, virüs vb.) yaşar iseniz altyapı değiştirmeden (wordpress’e geçmeden) danışabilirsiniz. Blogger ile devam etmenizi önerirdim…

  Kolay gelsin 🙂

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   hocam beni wordpress e iten şey sadece tema ve bu tüm sayfaların isimlerini değiştirebilme kolay kategorize etme oldu. geri kalan herşeyde Blogger bence daha iyi. SEO ve index olarak kesinlikle blogger diyorum. Hemde ücretsiz olması daha iyidi. Ama napalım geçtik artık dönüş yapmak daha sorunlu olacaktır. Gerek yok artık ama diğer niche bloglarım var devam etmekteyim. Bloggeri tamamen bırakmadım.

 6. Profesör Yazar dedi ki:

  Yıllarca wp kullandıktan sonra hobi amaçlı blogger ‘a geçmiştim iyiki geçmişim dedim. Host derdi yok, virüs derdi yok, eklenti derdi yok 🙂 sadece yazılarımı yazıp geçiyorum. Tema konusunda 5-10 $ çok güzel orjinal temalar vardı hocam. Neyse size hayırlı olsun iyi günlerde virüssüz kullanın. Hitiniz 5-10-100k olsun.

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Etvallah sağolun. Size de inşllah bloggerda başarılar. Dilerim.

Sayfa başına git