Blogger Alan Adına HTTPS Desteği Geldi

Blogger Alan Adına HTTPS Desteği Geldi
tarihinde eklendi, 458 kez okundu.

Arkadaşlar eskiden Blogger için alan adı eklediğinizde https desteği olmuyordu. Fakat yakında gelen özellik ile bu eksiğini de gideren Blogger artık sadece tema ve açık kaynak kod olursa daha da güzel olacak. Bildiğimiz üzere Google eskiden site güvenliğini önemini ortaya çıkarmak adına https desteği vermişti. Siteler hep bunu kullanıyordu. Fakat Blogger alan adı olanlar hariç. Blogspot.com uzantısı olanların kullanabildiği https yönlendirmesi şimdi artık alan adı yani nuriozzkan.com içinde geldi.

Blogger Alan Adına HTTPS Desteği Geldi

Eskiden https://www.nuriozzkan.com olan Blogger blogları https uzantısını alamıyordu. Yani güvenli bir bağlantı sunmuyordu. Bu yüzden bloglar biraz daha az ziyaret ediliyordu. Şimdi ise tam bu özellik beklenen özellikti. O da gelince tam oldu. Yani artık Blogger alan adı kullananlar https desteğini alacaklar. Niche Blog Nedir?  

Bizler bu tip gelişmeleri ve değişimleri takip etmekteyiz. Amacımız Bloggerin yeniliklerini sizlere aktarmaktır. Bunu ise alan adı ile kullananlar nasıl yapacaklar. Onları sizlere adım adım göstereceğim. Ama başlamadan önce size küçük bir detayı not olarak vereceğim.

Not: Her yaptığınız adımdan sonra beş dakikaya yakın bekleyin. Her adımdan sonra da sayfayı kapatıp tekrar Blogger yönetim paneline girin.

1. Adım: Arkadaşlar Blogger paneline giriyoruz. Ayarlar kısmından Kullanıcı Ayarları diyoruz. Bloggeri taslak olarak kullan seçeneğini Evet durumuna getiriyoruz. Eğer evet ise hayır durumuna getirip tamamen çıkın sonra tekrar evet durumuna getirin.

5. Dk bekleyin. Sayfayı kapatıp tekrar açın

2. Adım.  Blogger panelinden Ayarlar Kısmından Bu kez Temel Kısmına alan adının altında https kullanılabilirliğini evet durumuna getirin.

5-10 dk bekleyin. Sonra yine sayfayı tamamen kapatıp tekrar girin.

3. Adım: Bu adımda ise yine Blogger panelinden Girin Tekrar Ayarlar kısmından Temel ayarlara ve ardından https yönlendirmesi kısmına evet yapın. Yani alt alta iki tane https butonunun evet olması gerekiyor.

Her adımda beklediyseniz linkleme durumundan dolayı biraz bekletmiş olabilir. Ne kadar fazla yazınız varsa ona göre bekleme süresi artıyor. Bu üç adımı da tamamladıysanız eğer sizinde Blogger Blogunda https yönlendirmesi aktif olmuştur. Bu iyi bir gelişme oldu. Sizde aşağıda bloggerin eksik yanlarından olmasını istediklerinizi yazın. Ben wordpress teki gibi tema mağazası ve ücretsiz kaliteli tema istiyorum. Ya siz?.
Tavsiye yazı; Balona Rövaşata Attı Elbistanspor ‘a Transfer Oldu

Blogger Alan Adına HTTPS Desteği Geldi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. İyi oldu; güzel oldu; çok güzel oldu. Alexa: 16386 🙂

  2. Nuri OZKAN dedi ki:

    bu ara yazamadım:) dahada giderim ben 40 binlere artık 🙂

  3. Nuri OZKAN dedi ki:

    Dün yazdım bir kaç yazı inşallah tekrar toparlarım:):)

  4. Powerful dedi ki:

    Ellerinize sağlık. Güzel bir haber.

Sayfa başına git