Bitcoin neden düştü?

Bitcoin neden düştü?
tarihinde eklendi, 338 kez okundu.

Bitcoin neden düştü? Kripto Para Borsalarında Bitcoin dahil Ethereum Litecoin ve Ripple hepsi aynı anda düşüşe geçti. büyük düşüş yaşanan Bitcoin neden düştü 22 ocak 2018  de  sizlere onu anlatacağım. Bitcoinin düşüş sebebi bu aralarda Hindistan da Borsaların hesaplarının dondurulması oldu.

Bitcoin satımı ve alımı da dolayısıyla Hindistan da durunca binlerce kişi yatırım yapamaz hale geldi. Bu olay da küresel çapta yankı yaratırken Bitcoin dahil tüm kripto paraların fiyatının düşmesine neden oldu. Bunu da herhangi bir hükümet kararı olmadan bankaların kendlerinin aldıklarını ortaya koydular. Büyük bankaların hemen hemen hepsi aynı anda bu kararı alınca hindistandaki kripto para borsasına büyük darbe vurdular.

Büyük bu bankalar ise State Bank of India, HDFC Bank, Axis Bank, Yes Bank ve ICICI Bank yani Hindistan’ın önde gelen bankaları olan bu isimler tamamen borsaların bu hesaplarını dondurdu. Süre belirlemeyen bu bankalar para transferine de izin vermediler. Sebep ise ani değişim ve güvensizlik gösterildi.  Bitcoin neden düştü diye yazanlar Hindistan bankalarının bu yaptırımını gördüler. Bu olay da hem Hindistan da hemde küresel olarak Bitcoin’e olan güveni sarstı.

Bitcoin  aniden bu alınan karar sonrasında hızla düşmeye başladı. Bir günde 5 Bin TL değer kaybeden Bitcoin diğer altcoinlerin de düşüşünü başlattı.  Büyük bir düşüş yaşayan tüm kripto paralar neredeyse değerlerini bir hayli düşürdüler. Yatırımcıları çekimser bırakan bu coinler aniden yaşadıkları bu düşüşle hiçte güvenin olmadığını bir kez daha kanıtladılar. Bitcoin dahil diğer coinler hızla değer kaybederken yatırımcılar hızla coinlerini bozdurdular. Sizde yatırım yapacaksanız eğer en dip zamanı görene kadar bekleyin. Daha sonra artacaktır. O sırada alırsanız sizde kazanç sağlarsınız.

Bitcoin neden düştü? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Elif dedi ki:

    Ne zaman yukselir

    1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

      Bence bu ara böyle gider ilerleyen zamanda da özellikle hindistan durumu düzeldikten sonra yavaş yavaş artacaktır. diye düşünüyorum..

Sayfa başına git