Bitcoin mi Ethereum coin mi?

Bitcoin mi Ethereum coin mi?
tarihinde eklendi, 216 kez okundu.

Bitcoin mi Ethereum coin mi? Günümüzde piyasalarda en çok işlem gören Bitcoin olmasına rağmen Ethereum da gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bitcoin mi Ethereum coin mi bu gün sizlere karşılaştırma yapacağız. Bundan dolayı bu soruya cevap vermek için daha geniş çaplı bir inceleme yapmak gerekmektedir. Öncelikle iki kripto paranın da geçmişini ayrı ayrı ele alalım.

Ethereum Geçmişi

Vitalik Buterin adındaki Rus yazılımcı tarafından ilk olarak 2013 yılında yapımına başlanılmış olup 30 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ethereum’ un gelişmesi için çok ciddi yatırımlar Rusya ve Microsoft tarafından yapılmıştır. Ve aslında bu tür devlet ve şirketler sayesinde piyasada tutunur ve büyümeye başlar. Ethereum artıyor

Bitcoin Geçmişi

Satoshi Nakamoto diye biri tarafından temelleri atıldığı iddia edilse de aslında bu isim gerçek değil ve gerçek ismin kim olduğu da hala bilinmemektedir. İlk olarak 2009 yılında kripto paraların başlangıcı olarak görünen Bitcoin ortaya çıkmıştır. Altcoinlerin %80’ inden fazlasını Bitcoin sistemi oluştururken büyümesi de madencilerin Bitcoin kazımaları ile sağlanmıştır ve piyasanın ana kripto parası olarak kabul görür.

Bitcoin ve Ethereum Fiyat Analizi

Bazı belirli tarihlerde Bitcoin ile Ethereum fiyatlarını dolar üzerinden karşılaştıracak olursak durum şöyledir.

1 Ocak 2017

Bitcoin: 960 Amerikan doları
Ethereum: 8 Amerikan doları

1 Haziran 2017

Bitcoin: 2300 Amerikan doları
Ethereum: 280 Amerikan doları
Ocak 2017 ile Haziran 2017 arasındaki 6 aylık bölümü kıyaslamak gerekirse yüzdelik dilime vurduğumuzda Ethereum büyük bir hızla artmışken Bitcoin de artış sağlamış ancak Ethereum kadar yüksek bir yüzdelik dilim yakalayamamıştır. Ancak haziran ayından sonra durum biraz daha farklı olmuştur. Ethereum bazı etkenlerden dolayı bir duraklamaya girerken Bitcoin hızla devam etmişti. Çoğu Ethereum yatırımcısının Bitcoine yönelmesiyle birlikte son durum şu şekilde olmuştur:

Eylül 2017

Bitcoin: 4700 Amerikan doları
Ethereum: 385 Amerikan doları

Kasım 2017

Bitcoin: 6400 Amerikan doları
Ethereum: 304 Amerikan doları
Eylül 2017 ile Kasım 2017 tarihleri arasında görüldüğü gibi Bitcoin artışına devam ederken Ethereum da yaklaşık bir 80 dolarlık düşme gözlenmiştir. Ethereum’un geleceğine bakıldığında bu tarihten itibaren kendini en fazla üçe katlaması düşünülürken Bitcoin’ in ise tahmin edilemeyecek kadar fazla yükselmesi bekleniyor. Diğer Kripto Paralar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git