Adsense sayfa düzeyi reklamlar kazanca fazla etki etmiyor

Adsense sayfa düzeyi reklamlar kazanca fazla etki etmiyor
tarihinde eklendi, 290 kez okundu.

Adsense sayfa düzeyi reklamlar kazanca fazla etki etmiyor? Yine Blog yazarlarına kendim deneyimlediğim ve gerçekten analizlerim sonucunda sizlere Sayfa düzeyi reklamlarının kazanca etkisi var mı yokmu onu anlatacağım. Evet başlıktan anladığınız gibi Adsense sayfa düzeyi reklamlar kazanca pek katkı sağlamıyor.

Adsense Sayfa düzeyi reklam nedir? Arkadaşlar adsense ekranı kaplayan ve ekran altında çıkan Google Adsense reklamlarının adı sayfa düzeyi reklamlardır. Bu reklamlar QuickStart (hem mobile hemde masaüstü) reklam türü hariç diğerleri Masaüstünde görünmeyip sadece mobil kullanıcıların gördüğü reklamlardır. Genelde mobilden sitenize giriş yapılıyorsa kazanca etki edeceği düşünülüyor. Bu düşünce vasıtasıyla gelen bir reklam türü oldu. Tabi fazla katkısı olmadı. Yani Adsense sayfa düzeyi reklamlar başarısız oldu. Bunu tekrar diyorum benim deneyimlerim sonucunda Adsense normal reklamları ondan daha fazla tıklama alırken sayfa düzeyi reklamları ise hiç tıklama almıyor.

Bunu istatistiksel olarak vurgularsak 1000 de bir oranında tıklama oluyor. O da zaten 3-5 krş olduğu için kullanılmaması mantıklı.  Şimdi özellikle Sayfa düzeyi reklamlardan en fazla tıklama alan ise QuickStart reklamı oldu. Şimdi sizlere bu reklamların nasıl olduğunu anlatayım.

QuickStart Reklamı

Arkadaşlar adsense sayfa düzeyi reklamlarının türlerini sizlere anlatacağım. Bu reklam türü adsense kazancına en fazla katkıyı sağlayan reklam türüdür. Bu sayfa düzeyi reklamı arasında. Normal reklamları kasetmeden diyorum. Bu reklam türü nasıl çalışıyor. Arkadaşlar QuickStart belli bir reklam bölgesinde kendiliğinden çıkan reklam türüdür. Bu tür masaüstünde de görünmektedir. Yani bazen yazı içinde bazen yorum arasında bazen de üstte bazen altta sayfa altında derken reklam sitenize göre şekil almaktadır. Belli bir boyutu yoktur. Her yerde çıkabiliyor. Bu yüzden de en çok tıklamayı sayfa düzeyi reklamları arasında en fazla alan türdür.

Bu da çoğu kullanıcı tarafından kullanılmamaktadır. Ama aslında en fazla tıklama alan sayfa düzeyi reklam türüdür.

Sabit / Yer Paylaşımlı Reklam

Sabit yer paylaşımlı reklamlar ise sayfanın altında çıkan ve boyut olarak 320×50 veya 280×50 arasında değişen boyutlarda çıkan reklam türüdür. Bu da sayfanın en altında bazen de en üstünde çıkmaktadır. Ekran hareketiyle kaymakta veya kaybolmaktadır. Üzerinde de kapatma butonu mevcuttur. Bu da çok zor tıklama almaktadır. Sebebi ise kullanıcılar alıştı. Hemen kaptılıyor. Tıklamaların binde bir olması da yanlışlıkla olan tıklamadır. Yani kapatmaya çalışınca tıklama oluyor. O da yanlış olduğundan devamı gelmediğinden adsense den para ya yatmamakta yada krş yatmaktadır. Bu yüzden sayfa düzeyi reklamlar gerçekten kazmaca fayda etmemektedir.

Vinyet Reklamları

Bu reklam da Sayfa düzeyi reklamlarından 3 reklam türüdür. Bu reklam türü deekranın sayfada bir tıklama esnasında beklerken ekranı kaplayan reklam türüdür. Sayfayı tamamen kaplamasıyla bu reklam türü fazla sevilmemektedir. Kapatma kolay olduğunda dolayı tıklama en az olan reklam türüdür. Artı bir şey de eklemek istiyorum. Bu vinyet reklamları da her kullanıcıda çıkmamakta bazen çıkmaktadır .

O yüzden de Adsense sayfa düzeyi reklamları kazanca fazla etki etmemektedir. Eden sadece QuickStart reklamıdır  o da bazen gerekmeyen yerde çıktığı için fazla sevilmemektedir. Sizler eğer kullanıcıların reklama tıklamasını istiyorsanız yada Adsense den para kazanmak için sabit görüntü reklamı ekleyin. Sayfa düzeyi reklamlar kullanıcı deneyimini de etkilemektedir. Yani ekranın altında olduğu için yazının üstünü kapatmaktadır. O yüzden bu yazıyı yazmak istedim.

Şimdi sizler bunu nasıl çıkardı diye düşünüyorsunuz. Yaklaşık adsense kazancına baktım. Sayfamda baya kullandığım dönem oldu.  Yaklaşık 4 ay içerisinde sadece toplamda 5 tane tıklama almış. Yani bunun 4 tanesi de QuickStart reklamından olmuş. Onu da kapattıktan sonra geri kalan sabit yer paylaşımlıdan 1 adet tıklama olmuş. Bende komple sildim. Kullanmayı düşünmüyorum. Artık Adsense sayfa düzeyi reklamları benim için anlam ifade etmiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git