Yeni Logom Nasıl Olmuş?

Yeni Logom Nasıl Olmuş?
tarihinde eklendi, 435 kez okundu.

Yeni Logom Benim artık bu şekilde oldu. Küçük sembol olarak Klasik Blogger işaretinin yerine artık bunu koydum. Onu kullanacağım. Kare bir resim olan bu logo hem figür olarak hilali andırırken hemde N harfinin el yazısı ile içinde barındırıyor. Kırmızı beyaz ile bayrağımızın rengini verdiğim logoma gerçekten ben bayıldım. Sizce nasıl görüşlerinizi de almak istiyorum. Sizce gerçekten nasıl? Logomu paylaşıyorum.

Not: Benim basit paintimi daha güzel hale getiren ve profesyonelleştiren   https://sinan.gen.tr/ yöneticisi Sinan Şanveren’e teşekkürler dilerim. Bu arada Sinan Bey bir kampanya yapmış. Yazıya giden ilk  10 Site sahibine Logo hazırlayacakmış. Etkinliğine gitmenizi tavsiye ediyorum. Etkinlik gidiş linki ise https://sinan.gen.tr/ucretsiz-logo-tasarimi/

Yeni Logom

Yeni logomu gördükten sonra sizce düşünceleriniz neler.  Sizce ne yapayım nasıl güzel olur. Nasıl daha şık bir duruş olur. Ama bildiğim şey o gerçekten güzel oldu diye düşünüyorum. Eskiden logo in uğraşmamıştım. Ama şimdi uğraştım ve yaptım. Bilmiyorum nasıl oldu ama gayet güzel bir başlık logosu birde site header üst bilgisi için logo yaptım. Gerçekten paint ile iyi işler çıkıyor. Ben aşırı beğenmesem de iyi olmuş. Şimdilik bu logo bana yetecektir. En güzel yanı ise hilal kırmızı ve beyazdır.

Bayrağın bizim için ne kadar değerli olduğu  ve manası bakımıyla da bir o kadar da anlamlı olduğunu bilmeyen toktur herhalde. Bu yüzden bende hilal sembolünü kullandım. Biliyoruz ki atalarımız her bayrağında neredeyse hilal figürünü işlemiştir. Bende onu seçtim. Birde Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak her zaman üstümüze oynanıyor. Bende buna dikkat çekmek istedim. Biraz da onu gönlümde geçirdim. Üzerimize oynanıyor alet olmayalım. Kimse bizi birbirimize düşürmeye çalışmasın.

Aman şunu unutmayalım. Bu devirde Suriye den Diğer arap ülkelerinden gördüğümüz gibi bize de yükleniyorlar. Artık soğuk savaş diye bir şey yok bayrak savaşı var. Bu bayrağı indirmeye çalışıyorlar. Aman uyanık olalım. Bir logo hazırladım. Lafı nereden nereye taşıdın diyenler de olabilir. İçimde ukte kalmasın bu aralar biraz ortalık gerildi. Umarım en kısa sürede toparlanır. Bir yandan ABD bir yandan diğer küresel güçler bir yandan avrupa birliği yani çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ne olursa olsun dikkatli olalım.

Neyse sözlerimi toparlayacağım. Yeni logom sizce nasıl olmuş? merakımı da mazur görün. Basit ama anlamlı diye ilk ben cevaplıyorum? Sizin düşünceniz nedir? Merak ediyorum.

Yeni Logom Nasıl Olmuş? Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. YILDIZ dedi ki:

  Ben çok beğendim ve çok da anlamlı buldum :))

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Aynen anlamlı oldu biraz. . Bundan sonra bu kalır inşallah değiştirmeden devam edeceğim. Beğendiyseniz ne mutlu bana. Değerli güzel torumlarınızı esirgemediğiniz için çok sağolun.

 2. Hayırlı olsun, logonun arka planı beyaz olmasa daha iyi olurmuş. Küçük logonu favicon olarakta kullanabilirsin.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Bir iki renk denedim. Bu daha güzel oldu bunu seçtim. Doğuş hocam ama rank görsel filan iyi ikili kuramadım ama siz beş dakika aklınızdaki görseli arka planı beyaz olmayan şekilde yaparsanız onunla da değişebilirim. Bu de bana güzel bir hediyeniz olur inşallah ☺️

 3. Arkası şeffaf olsun daha iyi olur. Tebrikler…

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   hemen ayarlamaya çalışacağim Şefaf derken gri de yapabilirim. Paintten yapıyorum ama 🙂

 4. Her logonun bir oluşum hikayesi ve taşıdığı anlam vardır..Oluştururken düşündüğünüz şeyler çok anlam katmış logoya…

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evet bu da zaten gurur verici anlamlar olduğu için bende beğendim. Benim yaptığımı daha da geliştiren sinan beyin ellerine zağlık. Daha profesyonel oldu. Tekrarda teşeklürler dilerim yorumunuz için yeşim hanım

 5. Sinan Şanveren dedi ki:

  Hocam çok iyi değil grafik bilgim ama size bir logo yapmak istedim. Buradan indirip bakabilirsiniz hoşuna giderse kullan helali hoş olsun.
  https://sinan.gen.tr/indir/nuri.zip

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Beğendim hocam değiltirdim. Çok daha profesyonel olmuş. Emeğinize sağlıkk Yazıya da link koyfum. Sizin sitenizin linkini koydum. Tekrar teşekkürler

  2. Sinan Şanveren dedi ki:

   hocam sizin header arka planına uygun bir şey yollayayım onu deneyelim. birazdan yollayacağım.

  3. Sinan Şanveren dedi ki:

   Büyük = https://i.hizliresim.com/2EVPZL.png

   Ufak = https://i.hizliresim.com/By5G2V.png

   bunlar header renginle uyumlu olur. Ayrıca konudaki profesyonel kelimesi ağar kaçmış hocam. acemiyiz bizde işte takılıyoruz. güle güle kullan.

 6. Nuri OZKAN dedi ki:

  Teşekkürler hocam Emeğinize sağlık güzel oldu. Sadece şunu da yapayım dedim bu menümün olduğu renge yaptım sizce o mu güzel olur header rengiyle aynı olması mı bakın hocam bu da güzel değil mi?

  1. Sinan Şanveren dedi ki:

   Artık nasıl istersen 😀

Sayfa başına git