The End Yazarkafe

The End Yazarkafe
tarihinde eklendi, 438 kez okundu.

The End Yazarkafe: Yazdığım yazarkafe den ayrıldım. Artık yazarkafeye yazı göndermeyeceğim. Şimdi okuyan ziyaretçilerim bana diyor ki neden çıkıyorsun? Biz platin üye olmak için uğraşıyoruz vs diye bana karşı çıkanlar bile olabilir. Fakat sebebim açık ve net. Çıkıyorum çünkü gönderdiğim yazılar benim yazılarım. Başlık benim başlığım. Ama Google o başlığı o yazıyı görünce beni kopya içerik diye en altlara atıyor. Aratıyorum yazım ilk 100 de bile yok. Anlatabildim umarım. Bu arada bu yazı aratmayı wmaraci.com adresinden yapıyorum. Günlük iki kullanma hakkı veriyor. Başlığı yazıyorum. Anahtar kelime olarak daha sonra o arıyor. Site linkinizi yazıyorsunuz. Kaçıncı sırada çıkarsanız gösteriyor.

Fakat dedim ya arattım yazarkafe de benim gönderdiğim yazı 1. Sırada çıkıyor. Benim yazım ise ilk 100  de görünmüyor. Peki ben yazıyı göndermeden önce kaçıncı sıradaydım. Tabiki 1. Sıradaydım. Yazımı dahi söylüyorum. “Bitcoin Korkusu” adında yazdığım yazım eskiden birinci sırada idi. Fakat trafik alırım diye yazarkafeye gönderdim. Yazım bir süre sonra kayboldu. Bir kaç trafik aldı ama Google’dan benim elimden kopya içerik damgasını bana kazandırdı. Bunun gibi yaklaşık 4-5 yazım gitmiş oldu. Daha asla yazarkafeye yazı göndermeyeceğim.
Yazarkafe evet yazılarımı çalıntı yaptı (detaylar için yazıma bakınız). Benim içeriklerimi kopya içerik olarak belirlendi Google tarafından. Karşılaştırma yapıldı. Yazarkafe de ve Nuri Özkan Kişisel Blogda aynı yazı var. Tabiki kalkıp yazarkafe çalacak değil ya Nuri Özkan çalmıştır dediler. Ve o günden sonra benim yazılarım gitti. Bunun gibi en az 5 yazım gitti. Baktım olmuyor. Artık sitemden Yazarkafe şablonunu ve hürriyet bumerang şablonumu kaldırdım. Artık yazı filan da göndermiyorum.

Yazarkafe Yazıları Yazmayacağım

Göndermeyeceğim. Yazarkafeden ayrıldım. Nasıl mı şablonu kaldırınca zaten üyelik donduruluyor. Taki şablonu sitenize ekleyene kadar. Bende şimdilik eklemeyi düşünmüyorum. Bana artık gereği yoktur. Hepi topu 3-5 trafikti. Onu da zaten alıyorum. Ne gerek var aldığım 3-5 trafik için Google ile ters düşeyim. Gözünde emek hırsızı görüneyim. Ne gerek var. Kendi yazım yüzünden hırsız durumuna düşeyim. Bunu da ben bırakıyorum. Ki zaten çok faydasını da görmedim. Yazarkafe platin üye olunca bu şekilde başlamamıştım. Yazıma da bakınca anlarsınız çok sevinmiştim. Artık Yazar Kafede yazar oldum diye içim içime sığmıyordu. Ama ne oldu tatmak lazımmış. Tattık bize göre değil.

Neden çıkıyorsun neden bırakıyorsun diyenlere gereği olmayan bir şey artık o yüzden ben çıkıyorum. Girmek isteyenlere de tavsiyem trafik almak için en az 2-3 ay önceki yazılarınızı gönderin. Yoksa yeni yazı gönderirseniz onu elinizden alıyor. İndex için Google sizin sitenizi ve Yazar Kafeyi karşılaştırıyor. Daha sonra yazıyı ona veriyor. Biraz saçma duruma geldi. Baksana yazıyı önce kim paylaşmış. Ben ondan yaklaşık 1 hafta önce sitemden paylaştım. Dedim ki indexlensin sonra göndereyim. İki günde index aldı yerim sağlamlaştı. Birinci sırada çıkıyordu. Dedim artık sorun olmaz göndereyim diye. Gönderdim. Pat yazım kayboldu iki üç gün sonra dedim artık benim için Yazarkafe devri kapanmıştır.

The End Yazarkafe Sen emek harca yaz 3-5 ziyaretçi okusun diye gönder yazarkafeye onlar yazıyı elinizden alsın. Gerek yok artık yazı filan yok. Hemde şablonlarını kaldırdım. İki kişi gelir diye Google dan puan kaybettik. Benim gözümde en iyi gelen ziyaretçi Google’dan gelen organik ziyaretçidir. SEO ile gelen doğal ziyaretçidir. Gerisi artık ilgilendirmiyor. Veya Forumlardan gelen backlinktir. Gerisi yazarkafe bumerang vs hepsi hikaye diyerek sözlerimi tamamlıyorum. Umarım sizinde yazılarınızı çalmazlar. Yani Google yazıyı elinizden alıp Yazarkafeye vermez. İyi dileklerimle yazımı sonlandırıyorum. Yazarkafe serüvenimi sonlandırdım.

The End Yazarkafe Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. YILDIZ dedi ki:

  İlginç şeyler öğrendim. Çok teşekkürler.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Aynen ben teşekkür ederim yıldız hocam. Takipte kaldığınız için. Ben srada bu şekilde bilgiler paylaşıyorum. Dırsat buldukça da yararlı bilgiler giriyorum. İnşallah takipte kaldıkça da görürsünüz. Sizleride blogumda görmekten mutluluk duyarım

 2. Mücahit Dogan dedi ki:

  Ben de şimdi sorguladım sizin yazınızdan sonra, Yazarkafe'ye gönderdiğim son yazı 4. sırada çıkıyor ve benim bloğumun yazısı gözükmüyor. Ben de artık yazarkafeye yazı göndermemeyi düşünüyorum. Yazı göndermesem üyelikte ya da reklam alımında bir sorun olur mu sizce?

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Bence sorun olmaz. Şablonunu kaldırmayın ama yazı da göndermeyin. Reklam alıyor musunuz ki siz. Şu var birde sanırsam belli bir sayının üzerinde yazı yaplaşaanlar alıyordu diye biliyorum. Ben o kadar paylaşım yapmadım. Yani yaklaşık 15 16- yazı gitti. Hemen hemen 5-6 tanesini kopya yedim. Sonra limden gitti. O yüzden de vazgeçtim. Reklamı bence sablonu kaldırmayınca alabilirsiniz. Diya düşünüyorum ama araştırmak lazım

  2. Mücahit Dogan dedi ki:

   Evet bumerangdan reklam alıyorum ve yazarkafede yazı paylaşıyordum ama anlaşılan artık yazarkafede yayın paylaşmak saçma bir hal aldı. Zaten yazarkafede 15-20 kişi okuyor ya da okumuyor yazıyı. Reklam alırım sadece yayın paylaşmam, şimdi düşündüm de ben platin üyeyim gümüş üyeyken de reklam alabiliyordum, yani yazı paylaşmasak da olur o zaman 🙂

  3. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evwt dediğim ramda bu. Ben artık şablona kadar kaldırdım. Siz kaldırmayın toksa hesabızı duraksıyor.

 3. mavera dedi ki:

  Yazar Kafe bana da pek bir şey katmadı hatta trafiğim düştü de diyebilirim.Bazı yazı linklerimi kabul etmiyor bana ait değilmiş güya…bende beklediğimi bulmadım pek doğrusu hayal kırıklığı oldu.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evet sizde benim duruma düşmüşsünüz. İlk sırada çıkan yazınızı gönderin. Sonra bakın elinizden alıyor. Google burada biraz saçma bir değişikliğe gitti. Biraz sitenin büyüklüğünü baz alıyor. Artık bu da bizim işimize yaramaz

 4. Bu konu beni de çok ilgilendirdi.Yazının baş taraflarını okuyunca eyvah dedim bir ama sonunda eski yazıları gönderini okuyunca ohhhh diyesim geldi.Çünkü Uzun zamandır platin üyesiyim ama yazarkafe'ye yeni yeni içerik gönderiyorum.Onu da eski yazılarımdan başlayarak gönderiyorum.Eski dediğim geçen seneden yani.Her gün 1 yazı gönderme hakkı var zaten.Orada da böyle bir arşivim olsun istedim.O yüzdeneskilerden başladım.Ama bu yazı üstüne bir daha düşünürüm gibi geliyor bana da…

 5. Nuri OZKAN dedi ki:

  Ama eski yazıları göndermeniz çok ama çok güzel o zaman indexten alması imkansız ama Google'in işi belli olmaz. Yinede ben bıraktım bana katkısı fazla yok. 3 5 trafikyazımdan iyi olamaz. Ben bu yüzden eskiden göndermeyi dahi yapmayacağım. ama size faydası varsa devam edin.

 6. sohbet dedi ki:

  açıklayıcı bir makale

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Teşekkürler. Ben bıraktım. Yazılarımın hepsini çalıntı yaptı. Hala o yazılar yazarkafeden dolayı google da görünmüyor. Değerli yorumunuz için teşekkürler

Sayfa başına git