Tanıtım Yazısı: Sultan Papağanı

Tanıtım Yazısı: Sultan Papağanı
tarihinde eklendi, 329 kez okundu.

SultanPapagani.Org sitesi; sultan papağanı hakkında detaylı bilgiler ve soru cevap forumları ile kullanıcılara ulaşmaktadır.Evcil hayvan beslemek neredeyse tüm hayvan severlerin ortak noktasıdır. Kişiler bazen bir hayvana daha iyi, şartlar sunabilmek adına evine alırken bazen de onları yaşadıkları evde bir arkadaş olarak görmek adına eve getirebilmektedir.

Her iki durumda da eve alınan hayvanın özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekecektir. Sultan papağanı da özel türlerden bir canlıdır. Hem hassas yapısı hem de kavrama yeteneği ile evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen papağan türüdür.

Sultan Papağanını Daha Yakından Tanıyalım

· Evcil kuş türleri arasında en kolay evcilleştirilen papağanlardan biridir. Konuşmaya yatkın oluşu nedeniyle kısa sürede kelime söylemeye başlayacaktır.

· Genel olarak sakin yapılı olmaları daha çok tercih edilmelerini sağlamaktadır. Oyun oynama konusunda çok isteklidirler.

· Sahibi ile kısa zamanda bağ geliştirmekte ve kaçma girişimi olmamaktadır. Ama sultan papağanı korkutulmuş ya da yakalanırken ürkmüşse kolay kolay güven oluşturamazlar. Bu da evden ve o kişiden uzaklaşma dürtüsünü arttırır.

· Eğitilmiş olan papağanın size alışma süresi uzun olabilecekken bebek papağanları eğitip kendinize bağlamak daha kolay olur.

· Papağanı aldıktan sonra size alıştığı süre sonunda mutlaka elinizde beslemelisiniz. Bu ikiniz arasındaki bağı güçlendirdiğinden daha kolay bir bağ yakalamanızı sağlar.

· Papağanınız kelimeleri öğrenirken onlarla yeterince ilgilenirseniz bazı kelimelerin anlamını da öğrenecektir. Bu ona hitap etme şeklinizi ve kendinize itaat etmesini sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin papağanınızı bu özelliği ile kafesine girmesi konusunda ikna edebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret edebilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. ;

Link: https://sultanpapagani.org

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git