Tanıtım Yazısı: ReHiTu

Tanıtım Yazısı: ReHiTu
tarihinde eklendi, 547 kez okundu.

Merhaba; ReHiTu “ReHiTu.com yıllardır çeşitli blogları açıp kapatan eski bir blogcunun 2 yıllık blogu. Blog hayatına üniversite yıllarında Kelimelerin Soyağacı adını verdiği bir blogla başlayan Recep Hilmi; sonrasında Türkçe Hataları ve kendi kişisel bloglarını da onca emeğine rağmen sıkılıp kapatınca evlense bile blogculuktan vazgeçemeyeceğini anlayarak 2 yıl önce ReHiTu.com’u açtı. Anlaşıldığı üzere ReHiTu, blog sahibinin adı olan Recep Hilmi TUFAN‘ın kısaltması.

ReHiTu.com‘dan önceki kişisel blogunun url’si isminin tamamı (recephilmitufan) imiş ancak sosyal medyada kullanıcı adı olarak kullandığı rehitu’yu blog adı olarak kullanmak istediği için bu alan adına karar vermiş. Diğer bir nedeni ise Girişimci Yazar Ömer EKİNCİ yıllar yıllar önce FriendFeed’den kendisine ulaşmış ve “ReHiTu.com boş; bu alan adını alıp marka hâline getirmen lâzım” demiş. Umarım o günler de bir şekilde gelir.

ReHiTu.com’da ortaya karışık bilgiler yer alıyor. Zaman zaman Recep Hilmi kendi hayatından bahsederken zaman zaman da gündeme dair paylaşımlar yapıyor. Kelimelerin Soyağacı ve Türkçe Hataları gibi kategorilerde de paylaşımlar yaparak kapattığı eski tematik bloglarını yâd ediyor.

ReHiTu.com aslında bir topluluk blogu da sayılabilir. Çünkü 3 yazarı var ancak Recep Hilmi’nin eşi Güldane Hanım oğullarından fırsat bulup da yazı giremiyor. Diğer bir yazar ise başyazar Recep Hilmi’nin teyzesinin oğlu Beytullah Bey. Beytullah Bey de 3 defa yazı girerek bloga katkıda bulunmuş ancak iş yoğunluğundan ara vermiş. Yakında tekrar yazılarıyla ReHitu.com’da yer alacak kendisi. Bu blogda siz de aktif yazar olmak isterseniz ReHiTu.com’daki iletişim bölümünden kendisine ulaşabilirsiniz.

ReHiTu.com’da en çok dikkat çeken bölümlerden bir tanesi ise ekranın sağında (mobil kullanıcılarda ise yazı ekranının altında) kalan bölümdeki ReHiTu’nun Uğraşları bölümü. Burada ReHiTu’nun blog haricinde sosyal medyadaki diğer uğraşlarına da göz atabiliyorsunuz.

ReHiTu.com‘un sahibi Recep Hilmi Blog tasarımında değişiklik yapmayı ve blogu için de bir logo tasarlamayı düşünüyor. Blog teması ve logo önerisi olanlar da bu yazının altına önerilerini bırakabilir çünkü kendisi buraya yazılan yorumları takip edecektir.

ReHiTu.com‘a bundan sonraki blog hayatında iyi bloglamalar diliyoruz.”

Tanıtım Yazısı: ReHiTu Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ayşe dedi ki:

    Ben de sizi siteme bekliyorum

Sayfa başına git