Tanıtım Yazısı: Makale Seç

Tanıtım Yazısı: Makale Seç
tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Makale Seç Ne Yapar?

Merhaba,
Yazımın her paragrafında farklı bir konuya değinmeye çalıştım. Blogger yolculuğumu adım adım ve ana hatlarıyla sizlerle paylıyorum. Sabırla okuyup fikir bildirmeniz benim için önemlidir. Sizlere Makale Seç bloğundan paylaşım yapmaya başlayalı yaklaşık 6 ay oldu. Bir bloğun belli bir kitleye ulaşması anlamında kimine göre uzun kimine göre kısa bir zamandan bahsediyoruz. Bazı anlar oldu, durdum; bekledim. Bazı anlarda tüm gücümle sarıldım bloğuma.

İçerik üretebildiğim konularda etiketler koyarak farklı kategoriler ekledim. Her bir kategoride farklı bir konunun bilgisini verdim. Mevcut olarak bloğumda seyahat, dekorasyon, edebiyat, sohbet/söyleşi, makale yazarlığı, iş fikirleri ve moda gibi kategoriler bulunuyor. Bunlara önümüzdeki günlerde yenileri de eklenecek. Hatta bundan sonra Kişisel gelişim ve yabancı dil kategorilerine ağırlık vermek istiyorum. Çünkü içerik yazarları için yabancı dilde içerik üretmek son derece önemli bir konu. Ama sizlerin düşünceleri ve hangi konularda desteğe ihtiyaç duyduğu da benim için önemli.

Bugüne kadar temkinli davranıp aralıklı paylaşım yapmayı uygun gördüm. Çünkü blog dünyası aşırı heyecanı kaldırmıyor. Heyecanları biraz içimizde tutup daha profesyonel davranmamız yerinde oluyor. Her paylaşımın doğru kişilere ulaşması için takip ettiğimiz blog ve grupların önemini anlamış olmamız gerekiyor. Hedef kitlemizi belirlediğimizden emin olduktan sonra içerik üretmek ve paylaşım yapmak bana daha mantıklı geliyor. O nedenle bu 6 aylık süreci öğrenerek ve araştırarak geçirdim.

Makale Seç Neden Var?

Makale Seç benim ilk bloğum değildir. Dolayısıyla bir anlık heyecanla açılmış bir blog da değildir. 6 yıla yakın bir süredir blog yazarlığı yapıyorum. 2 yıldır da makale/metin yazarı olarak hayatıma devam ediyorum. İçerik ajanslarıyla çalışmak veya doğrudan web sitelerine içerik hazırlamak şeklinde yazarlığı sürdürüyorum.

Makale yazarlığı ve içerik üretimi konusunda her gün yeni bilgiler edinirken kendi stilimi yenilemeye de önem veriyorum. Son zamanlarda tam olarak bunu yapıyorum. Bu anlamda yazdığım makale örneklerinden bloğumda yayınlayarak işimi tanıtmış da oluyorum. Henüz istediğim kitleye ulaştığımı söyleyemem tabii ki. Hedef kitleye ulaşmış yalnızca bir iki blog görüyorum. Onlar da yıllardır bu işin kitabını öğrendiğimiz bloglardır. Kendimi bulunduğum noktada çok şanslı hissediyorum. Henüz yeni ama hayallerimi gerçeğe dönüştürebilecek bir blog.

İyi Bir Blog Okuru muyum?

Blog yazmak konusunda hemfikiriz. Peki ya okumak? Ben bu anlamda blogları takip etmenin de bir yolunu keşfettim. Her gün paylaşılan onlarca yazıyı nasıl okuyacağım derken son dönemlerde bir yöntem buldum. O gün ya da o hafta yayınladığım yazıyla ilgili konulara ağırlık veriyorum. Ya da yaşadığım sorunla ilgili makaleleri okuyorum. Böylece her hafta belli bir konuya yoğunlaşmış ve o blogları incelemiş oluyorum.

Yazıyı atıp kaçmak iyi bir blog yazarına mahsus bir özellik değildir. İyi yazarlar da bir süre sonra kendini yenilemeye ihtiyaç duyar. Bu konuda diğer bloglarda neler olup bittiğini, gelişmenin nasıl sürdürüleceğini inceleme yöntemini denemenin faydalı olacağını düşünüyorum. Etkileşim her zaman yenilik getirir.

Bu İşe Nasıl Başladım?

İşim ve eğitimim gereği yazarlık konusunda temelim ve deneyimim vardı. Ama yazmaya çok küçük yaşlarda şiirle başladım. Üniversite ve sonrasında da yazmaya devam ettim. Dergilere şiir gönderdim, yayınlandıkça mutluluktan havalara uçtum. Her yıl 2, 3 şiir yayınlamaya gayret ettim. Sonra düşündüm de neden bir bloğum olmasın? Üstelik tam bir acemiydim blog sektöründe. İlk bloğumu açıp şiirlerimi yayınlamaya başladım. Kimini vakit bulduğumda önce dergilere gönderdim. Sonra yayınladım. Kimini doğrudan kendi bloğumda yayınladım. Son şiirlerimde tam olarak kendi tarzımı yansıtmayı başardım sanırım. Buradan “Yazar Gibiyim” adlı şiir bloğuma ulaşabilirsiniz. Bu blogda birkaç tane de deneme tarzı yazı bulunuyor.

Aradan zaman geçti ve makale yazarlığı ile ilgili deneyimlerimi paylaşacağım ve sitelere makale hizmeti sunacağım bir blog açmaya karar verdim. Ajanslarla çalışırken fırsat buldukça bloğuma yazı ekledim. Ama düşündüm de bu blog bana ait olan çok az şeyden bir tanesi. Her gün blog konusunda yeniden aydınlanıyorum ve benim için ne kadar önemli olduğunu keşfediyorum. İnsan en büyük yatırımı hayallerine yapmalı öyle değil mi? Bizi ayakta tutan somut gerçeklikten çok hayallerimiz değil mi?

Blogger Birliği

Bu yolculukta bana destek olmak için bloğumu inceleyip fikir belirtirseniz çok mutlu olurum. Hem teknik anlamda hem de içerik anlamında yorumlarınızı merak ediyorum. Karşılıklı fikir belirtmek ve destek olmak adına bloğuma girip okuduğunuz makaleleri ya da ilgi duyduğunuz konuları yorum olarak belirtmeniz benim için çok önemli. Hangi konular hakkında bilgi edinmeye ihtiyaç duyduğunuzu bilmek isterim.

Blogger olmak ayrı bir tecrübe ve emek gerektiriyor. Hepinizin bu anlamda kendine göre emek ve çabası olduğunu biliyorum ve insanın kendine yatırım yapmasını destekliyorum. Bloğumu izlemeye aldığınızda ben de sizin bloğunuzdan haberdar olabilirim. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Link: https://makalesec.blogspot.com.tr/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git