Google Chrome Otomatik Açılan Video Reklamları Engelleyecek

Google Chrome Otomatik Açılan Video Reklamları Engelleyecek
tarihinde eklendi, 1.076 kez okundu.

Google Chrome Otomatik Açılan Video Reklamlara Yasak Getirdi Google Chrome için yapacağı güncellemeyi duyurdu. Artık arka planda siteye girdikten sonra otomatik olarak yüksek sesle giren reklamları kaldıracağını duyurdu. Bunun kullanıcıları rahatsız ettiği aniden gürültülü bir ses çıkardığını sebep gösteren Google bu reklamları engelleyen bir eklenti geliştirdi.

Artık Bu eklenti ile Video ve ses içeren bu reklamlar yüksek sesli şekilde açılmayacak. Chrome Reklam Engelleme aktif olacak bu videolu reklamlar artık çalışmayacaktır. Yerli Arama Motoru Yaani İndir ve kullan

Bu Adsense için de iyi bir gelişme olacak. Sırf bu reklamlardan firmalar kurulmuş kazancını buradan sağlayan reklam firmaları mevcut. Genelde yasaklı bahis sitelerinde de bu reklamlara çok rastlamış tırsınız. Yapılacak güncelleme ile bu reklamları Chrome artık engelleyecektir. Bu hem ziyaretçi deneyimi ve okuyucuların rahatsız olmayacağı anlamına gelmektedir.

Aniden açılan yüksek sesli videolara çözümü henüz beta aşamasında olan Chrome indirip bu reklamlardan kurtulabilirsiniz. Chrome ve Adsense gelişmelerini sizlere haber etmeye devam edeceğim.  Bu ikili az da olsa birbirlerinin önünü açmaya çalışıyor. Google kendi reklam ağı olan Adsense hakkında karar almayıp kullanıcı deneyimi için diğer reklam türleri ve yasal olmayan aniden açılan ve aniden yüksek sesle gelen müzikleri engellemeye başlayacak.

Chrome indirmek Beta kullanıcı olmak isteyenler bu sesten kurtulabilir. Chrome sitesine giderek beta kullanıcı olabilir. Yeni çıkacak olan Chrome uygulamasını indirebilirsiniz.
Chrome İndir

Google Chrome Otomatik Açılan Video Reklamları Engelleyecek Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

    Evet aynen öyle olması gerekiyor. En önemli şey gerçekten çalışmak disiplinli ve özverili şekilde. Thank Your Comment

Sayfa başına git