Borsa İstanbul ve BistCoin Hamlesi

Borsa İstanbul ve BistCoin Hamlesi
tarihinde eklendi, 303 kez okundu.

Borsa İstanbul ve BistCoin Hamlesi

Borsa İstanbul ve BistCoin Hamlesi diye attığım bu başlıkta BistCoin nedir? Diye merak ediyorsunuz. Bu gün arkadaşlar sizlere 13 Aralık 2017 de gündeme gelen ve Borsa İstanbul başkanı tarafından duyurulan bir sistemden bahsedeceğim. BistCoin ve Borsa İstanbul ikilisi bizlere ne anlam ifade ediyor. Sözlerime öncelikle Borsa İstanbul nedir? Diyerek başlamak istiyorum.

Borsa İstanbul Nedir?

Borsa İstanbul Öncelikle 1985 yılında kurulup o zamanki adı İMKB yani İstanbul Menkul Kıymetler Borsası olarak faaliyet göstermekteydi. Daha sonra 2012 2013 yılında sözleşme kabulu ile adı Borsa İstanbul oldu. Borsa İstanbul hisse ve borsa işlerinin merkez olarak faaliyet göstermektedir.  Yönetimi ve Yönetim kurulu vardır. Türkiye deki borsa hareketleri verileri analizleri hep burada yapılır. 5gün mesai saatlerinde açık olan bu borsa hafta sonu işlem görmemektedir. Buna bağlı olarak da forex firmaları da işlemlerini  hafta içi yapmaktadır. Şimdi sözlerimi BistCoin işe devam ettiriyorum.

BistCoin Nedir?

BistCoin Borsa İstanbul’un çıkaracağını duyurduğu ve Bitcoin gibi Ethereum gibi Ripple ve Litecoin gibi bir kripto paradır. Kripto para ise merkezsiz olarak çalışan ve sanal olarak anında transfer özelliğine sahip para demektir. Belirli şifre ve algoritma çerçevesinde şifrelendiği için parayı açmak ve transfer merkezine düşürmek imkansızdır.

BistCoin üretim ve Madenciliği Nasıl Yapılır?

BistCoin üretimi ise Borsa İstanbul tarafından üretilecektir. Bu şekilde piyasaya daha düzenli ve daimi olarak alacaktır. Bu da bir nevi Üretim madencilik anlamına gelmektedir. Bildiğimiz üzere Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar da aynı madencilik üzerinden yapılmaktadır. Bunun için gerekenler ise süper bilgisayarlar ve birde Bitcoin cihazıdır. Bu hepsi için farklı bir cihaz demektir. Bilgisayarınız fişe takılı oldukça size kripto para üretecektir.

BistCoin ise bunun sistemi nasıl olacak tam manasıyla açıklanmazken adının BistCoin olacağı açıklandı. O yüzden de BistCoin şu anda gündemi meşgul eden kelime olarak görünüyor diyebilirim. Bu gün itibariyle BistCoin daha çıkmadan değer kazandı diyebiliriz.

Arkadaşlar bizler ülke olarak hızlı bir şekilde gündeme girerek ayak uyduran bir toplum haline geldik. İnşallah da bu Yerli Kripto Para olarak çıkaracağımız BistCoin de bizlere bu seviyeyi yukarılara taşır. Gerçekten millet olarak da internet ve web dünyasında iyi işler yapan bir hale geldik. Bu bizim için gerçek manada iyi ve gerçek ölçekli bir ilerleme demektir.

Sözlerimi BistCoin ve Borsa İstanbul için bu haberi sizlere yaparak bitiriyorum. Arkadaşlar umarım en kısa  sürede Devlet destekli Yerli Kripto para birimimizi hayata geçiririz. İlk alacaklardan birisi de benim. İnşallah diğer para birimlerinin aksine gayet güzel ve artışını kararlı sürdüren bir para birimimiz olur. Bunu da dört gözle bekliyoruz. Şimdiden hayırlı olması dileğiyle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git