Blogumun Alexa Sıralaması yine 13 Binde

Blogumun Alexa Sıralaması yine 13 Binde
tarihinde eklendi, 391 kez okundu.

Blogumun Alexa Sıralaması Arkadaşlar site sıralaması ülkemizde çok ama çok önemli bir yere sahip. Bende Alexa sıralamama çok ama çok dikkat ederim. Neden mi işte bir kişi bir reklam verecekse bir tanıtım yazısı yazdıracak ise ilk olarak bu sıralamaya bakıyor. Bende bunu iyi bilenlerdenim. İyi bir Alexa tr soralaması olmayan birisine reklam veya tanıtım yaptırmam. Bu yüzden alexa sıralaması çok önemli yere sahiptir.

Bu günlerde aşırı bir yükseliş ile 13 Bi Türkiye sıralamasındayım. Eskiden burada idim. Fakat bir ara blogumdan uzak kalınca değerim 48 Bin değerine gerilemişti. Hatta canlı şahit olarak bir yazım vardı. Hatta ReHiTu  blogu sahibi Recep Hilmi Tufan ile biz bu Alexa konusunu çok konuştuk. Her zaman Alexa ile ilgili ne yazdıysam değerli Blogger arkadaşım olan ReHiTu Blogunun sahibi kesinlikle yorum yaptı. Biliyorum bu yazının da altına yorum yapacaktır.

Blogumun Alexa Sıralaması 13 Binde

 

Çünkü aramızda hep Alexa mevzusu geçmektedir. Bunu da biz baya takmaktayız. Ki Alexa sıralaması gerçekten her şeyden önce birazda sitenin görüntüsü diyebiliriz. Tamam gerçekten güzel bir siteniz olur. Trafik alır fakat Alexa değeriniz geridedir. Bir anlamı olmaz. Reklam verenler sıralama geride olursa biraz tereddüt yaşayacaklardır. Bu iki iki dört kadar nettir.

Bende bu gün aslında eski  değerimi yakalayarak bir yazı yazmak istedim. Çabalıyordum. Biraz etkinliklerin de faydası olunca artı olarak biraz da gönderisiz bırakmayınca blogumu kesinlikle değerlerim tekrar eski haline döndü. İlk hedefim bu değeri koruyarak yavaş yavaş değeri 10 Bin sıralamasının da altına düşürmek. Onu da yakında yapacağım. Hemen Google Chrome ana sayfada benim yer imi olarak kaydettiğim sayfa mevcutt sayfanın adresi direk şudur. https://www.alexa.com/siteinfo/nuriozzkan.com

Buraya bakarak günlük değişimi takip ediyorum. Türkiye’de sanırsam günlük değer artışı veya azalışı gün sonunda saat 18:00 da yada 19:00 da değişiyor. Yani günü iyi geçirirseniz bu değer azalıyor gitgide. Mesela 13 Bin akşam 18:00 da 12 bin 540  gibi değerde azalıyor. Yukarıda verdiğim adrese direk tıklayınca benim Alexa değerim görünmektedir. Sonundaki adres kısmınıza da www olmadan kendi adresiniz yazın. Kendi site değerinize de bakın. Çünkü başta da bahsettiğim gibi Alexa Sıralaması çok ama çok önemli duruma geldi. Bir nebze ekmek almaya giderken cebinize para koymak gibi bir durum. Her şey burada değerleniyor.

Normalde Alexa değeri hemen hemen %100 doğru ve net sonuçlar veriyor mu? Diyenlere ise hayır tabiki. Ama genel bir site trafiği ortalama giriş ve çıkış saatleri ve trafik kaynakları birde backlinkler önemli olacak şekilde değerleri saptayarak bir sıralama belirleniyor. Bu da sizin Alexa değeriniz oluyor. Bununla ilgili detaylı yazım olan Alexa Neye Göre sıralama yapıyor? adlı yazıma bakın. Orada da detaylı şekilde anlattım.

Gelelim tekrar konuma bu değer benim zamanında yakaladığım bir değerdi. Fakat dedim ya hedefim 13 Binlerden 10 binlere inmek. Bunu inşallah yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum. Yoksa hızlıca geri giderim. Ama kısa bir ipucu vereyim sizlere de belki faydasını görün. Alexa değeri için en küçük etkinlikleri bile deneyin. Birde her gün yazı yazın. Son olarak da sosyal medyada en az iki kez olacak şekilde her hesaptan paylaşın. Farkı bir kaç günde göreceksiniz. Ben gördüm çünkü. Umarım sizde görürsünüz. Blog ve site hayatında başarılar.

Blogumun Alexa Sıralaması yine 13 Binde Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Dnd Can dedi ki:

  Paylaşımınız için teşekkürler yine faydalı ve detaylı bir anlatım olmuş. Emeğinize sağlık.
  Sevgiler.

  1. Dnd Can dedi ki:

   Ben baya bir geri de çıktım, ama sitem yeni sanırım ondan.

  2. Nuri OZKAN dedi ki:

   Teşekkürler ederim. Sağolun. Evet yeni steler hep öyle benimde yeni sitem var. Küçük ekonomi sitesi. İlk olarak 196 binde başladı. Hıxla iniyor ama 98 bindeydi en son yakında da onu de hedef olarak 50 bin seviyesine indireceğim. En çok yapacağınız şey günlük güncel yazı girmek ve paylaşmak. Daha sonra bakın ki Alexa 3-4 bin düşüyor. Birde küçük bir etkinlik deneyin. Bunları uygulayın farkı göreceksiniz. Değerli ve güzel yorumunuz için teşekkürler.

 2. Nuri sen bu işlerde iyisin ancak ben evli ve çocuklu biri olarak senin kadar uğraşamıyorum. İyice geriledim ben de bakalım toparlarız herhalde yavaş yavaş. 10000'in altına indiğini de görürüz inşallah.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   İnşallah hocam seni de görmek çok güzel olur. Evet biliyorum recep hocam Allah mutlu etsin. Ama gerçekten az ilgilenseniz sizinde blog çok kaliteli sadece biraz uğraşla 10 binin altına iner. İnşallah o günleri de görürüz

Sayfa başına git