Blogger Etkinlik Oluşturma

Blogger Etkinlik Oluşturma
tarihinde eklendi, 309 kez okundu.

Blogger Etkinlik Oluşturma Nasıl olmalıdır? Blogger Etkinlik Oluşturma bir çok aklınıza gelen yöntem ile yapılabilir. Bu etkinlikleri düzenleme amacınız ne olmalıdır. Neden Blog için Etkinlik yapılır? Bloglar bu etkinlikten nasıl etkilenir faydası var mıdır? Bu gün sizlere onu anlatacağım. Blog ve Blogger için yapılan etkinlikleri sizlere detaylı şekilde anlatacağım. Blog bildiğimiz gibi kimi zaman bir hayalin kimi zamanda bir günlük olarak peşinden gidilen bir “Web Günlüğü”dür.

Çoğu zaman güzel hayallerle başlayan Blog yazma işi daha sonra umudun bitmesiyle son buluyor. Yazılarda geçen hep övücü şeylerle hemen başarılacağına inananlar başlayıp bir hevesle bir kaç gün sonra umutlarını yitirip en geç bir kaç ay sonra da Blogunu terk ediyor. Blogger olmakla başlayan heves daha sonra tükenip gidiyor.

Blog yazarak para kazanmak adındaki tüm yazılarda dediği gibi emek verirsen kazanırsın. Bazen işe yararken bazen de bir para kazanma düşüncenin peşinden koşulup bırakılıyor. Neden mi amaç para kazanmak olunca Blog yazdım para kazanacak hani nerede para yok Adsense kabul edilmedim vermez para bunlar vs diyerek sonunda ayrılmaktadır. Amaç eğer bir Günlük oluşturmak olsaydı. Şimdiye kazanmaya başlamıştı. Bu yüzden sizlere tavsiyem sakın olarak Blog işine veya Blogger olmaya Para kazanmak için girmeyin. Aksi halde hezeyanla karşılaşırsınız.

Sözlerimi bu günkü yazacağım konuya getiriyorum. Arkadaşlar trafiğimiz olmayabilir. Ama değerli g+ ta sosyal hesaplarda bizim gibi binlerce kişi arkadaş dost Blog yazmaktadır. Biliyorum bu dediğim etkinliği yaratmak için trafiğe de ihtiyacınız yok aslında. Dedim ya zaten Blogger Dostlarımız yeterlidir etkinlik yapmak için. Şimdi bu şekilde yazınca Herkes düşündü. Acaba nasıl yaparım nasıl olur diye. Blogger etkinliğinin gerçekleşmesi için aşağıda öneriler hazırladım.

Blogger Etkinliği Düzenlemek için gereklilikler ve öneriler;

1. Herkesi kapsayan bir şey belirlemelisiniz. .
2. Sizin özelinizin bir güzel kampanyaya dönüşmesi olabilir.
3. Blogger doğum gününüzü bir etkinlikle sonuçlandırabilirsiniz.
4. Hediyeler vereceğiniz bir içerik olabilir
5. Çekiliş yapabilirsiniz.
6. Karşılıklı link alışverişinde bulunabilirsiniz.
7. Hediye olarak Tanıtım yazıları paylaşabilirsiniz.
8.  Bir gün bir bloga jest yapabilir onun hakkımda bir yazı kaleme alabilirsiniz.
9.  Bu ara meşhur olan tanınmamış blogları keşfedebilirsiniz.
10. Mim (seçilen bir kaç tane blog gözünüze kestirebilirsiniz) olarak çıkan bir etkinliği devam ettirebilirsiniz.
11. İyi  bildiğiniz bir konuda sizler ziyretçilerinize bir. Jest yapabilirsiniz. ( kahve falı bakıyorsanız yada anlıyorsanız yazı yazabilir mailden size kahve fotoları gelebilir. Yorumlayıp atabilirsiniz. )
12. En güzel etkinlik bu arada yoruma davet etmektir. Hiç bir şey bulamadınız ziyaretçilerinizin yorum yapmalarını sağlayın.
13. Birisine Bir hediye kutusu yapabilirsiniz. Mesela yazılarını takip ettiğiniz birisinin en hoşuna gidecek bir hediyesini bulup alarak. Yazınızı da yazıp ona hediye edebilirsiniz.
14. El işi Filan yapıyorsunuz. Kadın blogger dostlarınızın Bloglarının adını bir life yapabilirsiniz. Onu da fırsatınız olursa gönderebilirsiniz. Onu da bir yazı ile duyurabilirsiniz.

Düşününce akla o kadar etkinlik geliyor ki sadece biraz düşünüp üzerinde yoğunlaşmıyoruz. Yoksa akla bir sürü Blogger Etkinliği Oluştuma  tekniği gelmektedir. Sadece düşünmeye eriniyoruz. Kolaya kaçıyor yapılmışları yapıyoruz. Başkalarının yaptıklarını taklit ediyoruz. Asıl cevher içimizde duruyor. Ama biz taklitten ilerliyoruz. Ne zaman özgün ve akılcı fikirler sunarsak o zaman kazanırız bunu unutmayalım. En güzel içerik içindeki yeniliktir. Bu sözü de ben imzamı koyarak ta yazıyor sizlere de umarım güzel etkinlikler temennisinde bulunuyorum.

Sözlerimi de bir “Blogger Etkinliği yapın da  gelek” diyerek bitiriyorum. Umarım yazımı beğenirsiniz. Şimdiden sizlere iyi çalışmalar dilerim. Yazar Kafe’den Çıktığımı anlattığım “The End Yazarkafe” yazıma bakmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git