Bitcoin Çöktü!!

Bitcoin Çöktü!!
tarihinde eklendi, 496 kez okundu.

Bitcoin Çöktü

Bu ayların en çok konuşulan ismi olan Bitcoin artık alım satımda en başta dediğim gibi güvenilmez hale geldi. Bundan sonra ise bir iniş bir çıkış derken daha sonra aniden inerek tüm sitemini değerini yitirdi. Bir hafta öncesine kadar 74 bin TL olan Bitcoin şimdilerde 13 Bin Dolar civarında geziniyor. Hatta her gün %6-9 oranında azalış gösteriyor. Yani yakında Bitcoin Çöktü başlıklarını görürseniz hiç şaşırmayın. Neden mi çünkü sonu yakın gibi görünüyor.

Geçenlerde bir haber okudum. Gerçekçiliği tartışılır fakat herkeste bir kripto para korkusu oluştu. Haberde ise Litecoin Sahibi sistemden tüm parasını çekmiş diye denildi. Sebebi ise bu çöküşün habercisi olduğudur. Aslında bunların üretim amacının transfer sistemi olduğu daha sonradan yatırıma dönüştüğü detayının düşünüldüğünde bunun tekrardan bu şekilde olması zor görünüyor. Yani bu duruma düşecek ve yakında da milletin elinde patlayacak.

Yakında Bitcoin in sahibi de tüm parasını çeker hesaptan bir sabah kalkıp bakarız ki Bitcoin 1 dolar olmuş. Yada sistem çökmüş. Başlıklar Bitcoin Finsh diye atılmış herkes bitik. Para bağlayanlar iflas etmiş. Tüm parasını bağlayanlar batmış herkes halinden bitkin ama Bitcoin ise binlerin evini yıkıp çöküp gidecektir.

Bitcoin’in Sonu Geliyor

Gerçekten Bitcoin korkusu adında yazdığım yazılar bir bir gerçek mi oldu ne bilmiyorum ama gerçek olan şey şimdilik Bitcoin baya düştü. Geriledi. Her geçen gün de geriliyor. Sadece Bitcoin değil Ethereum ve litecoin de geriliyor. Ripple da geriliyor. Bence bir gün komple kripto para finiş yada Kripto Para çöktü diye de bir başlıkla uyanabiliriz.

Bitcoin Çöktü diyene kadar inşallah yatırımlarını yapanlar veya çekenler çeksin. Bence bu gidiş kötü gidiş bu gidiş fena gidiş diyerek sözlerimi toparlıyorum. Benden size bir arkadaş dost tavsiyesi Merkez bankaları Bitcoin üzerine oynadı. Bakın sonunun nasıl olacağını gösterdiler. İşte batmaz yatmaz satmaz dediler vs ama ne oldu merkez bankaları uzak durun dedi ve dediği anda yukarı seyri bıraktı ve oklar aşağı yönlü ve kırmızı yönde oldu.

Bitcoin de bu kırmızıok seyri birere dolar değilde 30 100 dolar şeklinde aşağılara giderek ve günde %6-9 oranında azalarak tarihi gerilemeyi yaşadı. Bitcoin den rekor üstüne rekor haberlerinin arkasından Bitcoinden çöküş batış gerileme iflas keliemeleri kullanıldı. Bitcoin sıfır olmasa da 3-5 dolar seviyesinde kalabilir. Bunun üzerinde sermaye ve bilinçli birilerinin emri ile Bitcoin abartıldı ve bunun üzerine sağlam bir pazar oluştu. Daha sonra da bu pazar büyüdükçe büyüdü ve en son işleme kapanarak çoğu borsadan 0 alım satım denildi. Ve bu bile yatırımcıyı tedirgin etmeye yetti.

Sözlerimi toparlarken birde sizlere diyeceklerim şunlar. Yarın gerçekten borsası dahi çökerse içerde paranız varken kapanırsa. Ne yapacaksınız. Bunun için servet değil sadece 3-5 lira yatırın. En azından zorunuza gidecek derecede olmamamsı gerekiyor. Belki facia işe de sonuçlanabilir. Tüm oaranızda gidebilir. O yüzden küçük miktarlar ile yatırım yapın. Diyerek sözlerimi bitiriyor. Bir önceki yazdığım yazı olan Blogumun Alexa Sıralaması 13 Binde adlı yazıma bakmanızı tavsiye ediyorum. Borsa  İstanbul Coin Haberi için ise BistCoin.gen.tr adresine bakınız.

Bitcoin Çöktü!! Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Sen girdin mi hiç bu BitCoin'e?

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Girmedim ama araştırdım. Girmek için de kafama yatmadı. Karmaşık ve riskli. Ama BistCoin çıkarsa gireceğim. İnşallah

 2. Mobil Merkezim dedi ki:

  Hocam iyi de, 74 bin tl deyip sonra dolar fiyatında 13 bin dolar demek mantıklı gelmedi. Algı yanılması yapmış gibi… Ayrıca çökmedi daha. Nasıl bir ayda %100den daha fazla artış gösterdiyse, şimdi de yavaş yavaş iniyor. Ama çökme söz konusu değil. Ama güvenilmez dediğinize katılıyorum çünkü azalma ihtimali var.

 3. Nuri OZKAN dedi ki:

  hocam başlığı o şekilde attım. Çökme değil ama bir hayli yıprandı Bitcoin güven sarstı o yüzden başlığı ilgi çekici yazdım. 🙂

 4. Seyfettin dedi ki:

  herşeyi iyi anlatıyorsunuzda peki bitcoin denilen para sistemi hangi devlet güçü var veya güvenirliği ne kadar hangi kanaldan alınır alacağımız inter sitesinin ne kadar güvenli bitcoinin saklayaçağimız pörtföy önerirmisiniz. 74 bin seviyelerine çıkması bir bolon muydu veya kar ralizasyonmu piyasa söylentilerine göre 2019 sonunda 100bin dolar görecekmiş .

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   alım satım için binanceyi öneriyorlar. Komisyon düşük hacim yüksek bence de Binance iyi evet doğrudur 74 bin tl yi gördü ve hıızla çakılıyor bitcoin düşerse nereeyse diğer coinerin %95 i beraber düşüyor. Yani beleyin biaz en dip seviyeleri görsün. Kıpırdanmaya başladığında alırsınız. Yani benim tahminim millet biraz 55 60 bin seviyesini görünce nakite çevirdi. o yüzden hızlıca düştü. birde ilk darbeyi hindistandan yedi ama tavsiyem bekleyin ne olacağını henüz kimse kestiremiyor. şu an 28 olmuş akıbete bakın artışı gün boyu devam ettirise alın. Mesela bir günde tekrardan 30 bin oldu diğer günde artıyor o zaman alın. Çünkü millet alıma başladı demek oluyor. O arada kar durumunuza göre riski minimize ederek nakite çevirebilirsiniz.

Sayfa başına git