Alexa Sıralama Düşürme

Alexa Sıralama Düşürme
tarihinde eklendi, 420 kez okundu.

Alexa Sıralama Düşürme Yöntemleri Nelerdir?   Alexa Sıralama Düşürme Nasıl yapılır? Alexa Türkiye ve Dünya Sıralamasını nasıl düşüreceğinizi anlatacağım.  Arkadaşlar bildiğimiz gibi Dünyada site ve Blogların belirli kurallara göre belirlenen ölçüde değerlerinin bir analiz sonucu ölçülmesini gerçekleştiren sistem Alexa dır. Alexa veriler ve analizler sonucunda sizlere en uygun bilgileri ve sıralamaları verecek olan en genel içerikli sistemdir, sitedir.

Kendisi de bir Websitesi olduğu için kendi de belli bir sıralamaya sahiptir. Ufak bir not olarak vereyim. Alexa.com kendisi Global sıralamada 2.520 Abd sıralamasında ise 3.250 değere sahip sitedir. Alexa her sitenin veya Blogun aktiflik ziyaretçi ve yorumları dikkate alarak birde yakın zamanda işin içine giren sosyal medyada link dolaşımını da katarak her siteye sıralama veriri. Daha sonra bu sıralama daha aktif olursa düşmektedir. Yani Alexa sıralaması düşmesi demek daha kaliteli bir site oluyorsunuz demektir. Yani ben ilk Blogumu açtığımda Alexa Türkiye sıralamam 200 Bin üzerinde iken şimdi ise 23 binlerdeyim. Daha önce daha iyi sıralama sahip oldum. Bu sıralama tam 15 binlere kadar indi. . Biraz blogdan uzaklaşınca sıralamam geriledi. Eski haline getirmeye çalışıyorum.

Alexa için yapılan bu savaşım ilk 10 Binlere kadar düşürmektir. O zaman bu savaşı bırakacağım. Artık o sıralamamı koruyacağım. O sıralama ise ne demek oluyor. Yazdığınız kaliteli bir makale ilk 3-5 te olacaktır. (SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?) Konu sitenizle alakalı olsun. Kesinlikle ilk 3 te yada ilk 2 de kesinlikle olacaktır. Yazılmamış bir yazı ise direkt birinci sırada yer alacaktır. Bu yüzden Blogunuzun Alexa Değeri çok ama çok önemlidir. Birde Adsense bu sıralamaya bakmaktadır. Başvuru esnasında sıralamanızın iyi olması size çok fayda sağlayacaktır.

Alexa Sıralama için Neleri Baz Alır?

Alexa sıralama oluşturmak için bir kaç temel birkaç da yan kriter olarak baz aldığı veriler vardır. Bu verilere göre size bir sıralama ve değer verilir. Bu şekilde Alexa Dünya (Global) yada Alexa Türkiye sıralamanız belli olmaktadır.

1. Organik Ziyaretçi
2. Ziyaretçi Sayısı (gün içi ve genel)
3. Sosyal Medyadaki gelen trafik
4. Kaliteli Backlink ve referanslar
5. Siteye yapılan yorumlara ve sayılarına
6. Siteye sahiplenmiş misiniz ona bakar ( siteyi alexaya kaydedin)
7. Google da siteye sahiplendiniz mi ona bakar( Google search console )
8. Sitenizdeki ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreye
9.  Backlinkleri size gönderen sitenin kalitesine bakar
10. Sizin verdiğiniz dış linkler ve kalitesine bakar
11. Linkinizin Sosyal medyada çok paylaşılması
12. Düzenli şekilde içerik girme (Her Gün)
13. Girilen içerikteki makale ve resim özgünlüğü

Alexa Sıralama Düşürmek İçin Ne Yapmalıyız?

Yani bu bilgileri öğrendikten sonra  bu yukarıdaki tüm bilgileri doğru ve kaliteli bir şekilde sitenizde uygularsanız eğer tamamen yazıları yazmaya kalacaktır. Her gün en az bir yada iki yazı yazarak bu yukarıdaki diğer şeyleri de eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız eğer sizin sitenizin alexa sıralaması tamamen düşecektir. Yani Alexa da yükselmiş olacaksınız. Ama sıralama düşmüş olacak. Bu da sitenin kalitesinin arttığını gösterir.

Bu yukarıdaki tüm olayları tamamlarsanız eğer adım adım alexa sıralamanızı düşüreceksiniz. En çok dikkat etmeniz gereken şey ise her gün en az bir iki yazı ve bu yazıların katiyen en az iki kez Sosyal medyada paylaşılmasıdır. Bunun burada yer alması bir kez olursa tesadüfi bir içerik gözüyle bakılır. Ama iki defa aynı sosyal mecrada görünürse etkili bir backlink demektir. Onu da en çok Alexa sevmektedir. Yani En beğendiği şey ise organik ziyaretçi ve Sosyal medyada paylaşım ve trafiktir. Bunları sağlarsanız daima yükselirsiniz.

Yazı kısmına gelecek olursak eğer arada farklı konular yazabilirsiniz fakat sıralamaya etki eden şey ise asıl yazdığınız konu hakkımda girdiğiniz içeriklerdir. Yani yeni bir konu bulduysanız da o konuyla alakalı en az 15-20 yazı yazarsanız o konu sizin için Alexa değerini yükseltecektir. Mesela benim Bitcoin hakkında yazdığım yazılar bana destek veriyor. Neden mi en az 20 yazı yazmışımdır. Bitcoin için yazılan her yazım değer kazanmaktadır. Birde bunu ekledikten sonra sizlere Alexa Sıralama Düşürme işinde  başarılar dilerim. Umarım bu sıralamayı istediğiniz hedeflere ulaşırsınız.

Bu Arada benim vey kendinizin Alexa Sıralamasını öğrenmek isteyenler bu adresten bakabilirler:

https://www.alexa.com/siteinfo/nuriozzkan.com

kırmızı yazan yere kendi sitenizi yazıp arayın )

Alexa Sıralama Düşürme Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Burçak GÜLSÜM dedi ki:

  Çok sabit kalmayan değişken bir sıralama malum. Biraz boşlamaya gelmiyor hemen gerilere düşüyoruz 🙂

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evet şimdi bu hale elene kadar neler çektim ☺️ 43 bine geriledi 15 binden şimdi de tekrar düzelttim

 2. 21332 olmuşsun!

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evwt dün 20 idi tekrar bir birim düştük. 🙁 eskiden 43 tü ama şimdi dereceyi yükseldttim. Fakat iki gündür ilgilenemiyoeum. Ondan dolayı yekrar büyümeden başlamm lazım ilgilenmeye

Sayfa başına git