Öğretmen Adaylarına Müjde!! 2018 Öğretmen Ataması Belli Oldu

Öğretmen Adaylarına Müjde!! 2018 Öğretmen Ataması Belli Oldu
tarihinde eklendi, 306 kez okundu.

Öğretmen Adaylarına Müjde!! 2018 Öğretmen Ataması Belli Oldu

Öğretmen Adaylarına müjde Öğretmen Ataması Belli Oldu 2018’de 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak haberi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıkladı. 20 bin öğretmenin daha atamasının olacağı açıklandı. Bu duyuruyu şubat ayında yapacağız diyen İsmet Yılmaz alımların ise yeni yılda tamamlanacağını öngörüyor.

2018 yılında 20 bin öğretmen atanacağını fakat toplamda ise 100 Bin öğretmen açığının olduğunu dile getiren Milli Eğitim Bakanlığı bunu kısım kısım alarak tamamlayacaklarını bildirdi. Bir önceki atamada doğu illerinde atamaların olduğu fakat bu kezde Batının ve Karadeniz‘in de öğretmen açığının giderileceği söylendi. Yani ilk atamalarda doğu yerine batıya gidecekler.

2108 Öğretmen Ataması 20 Bin Belirlendi

20 Bin Öğretmen Ataması;  bekleyenler ve atanmak isteyenler için yeni bir umut oldu. Bu yüzden de gayet iyi bir dönemde gelen bu memur ataması yada öğretmen ataması demek daha mantıklı inşallah bekleyenlerin atandığını görmek, nesillerimizi yetiştirecek adayların öğretmen olduğunu bilmek gerçekten iyi olacaktır. Hayırlara vesile olsun diliyor öğretmen adaylarına başarılar diliyorum. Bu öğretmen adaylarına iyi bir müjde oldu.

Bu gelişme ile boş olan kontenjanların şu anda vekil öğretmenler tarafından doldurulmaya çalışıldığını belirtmek istiyorum. Bunların oranının azaltılması ve onların yerine ise kadrolu memurların atanması iyi olacaktır. Bu da yerinde bir atama olacaktır. Büyük bölümünün de atanması yapılacak ve geriye kalan 30 binlik kısmı da vekil öğretmeler ile doldurmaları mantıklı olacaktır. Yani açık olan 100 bin kontenjanın 70 bini atama sonucu diğer kalan 30 bini ise vekil öğretmenler tarafından doldurulması gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git