Mehmet Bozdağ Kimdir? Senarist

Mehmet Bozdağ Kimdir? Senarist
tarihinde eklendi, 324 kez okundu.

Mehmet Bozdağ Kimdir? Senarist Olan Mehmet Bozdağ Kimdir? Mehmet Bozdağ dizileri hangileridir? Mehmet Bozdağ 1 Ocak 1983 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kayseride, üniversite eğitimini ise Sakarya Üniversitesinde tarih bölümünde tamamladı. Daha sonra ise tarih çalışmaları yapmıştır. Yüksek lisansını ise Aynı üniversitede Sosyolaji üzerine yapmıştır. Öğrenimini bu okullarda ce üniversitelerde tamamlayan Mehmet Bpzdağ daha sonra TRT ailesine katılarak hayatını değiştirecek olan yere ilk adımını atmıştır.

Projelerine ise trt de belgesel yaparak başlatmış. Son Rüya Kerdeş Şehirler ve Miray Film ile trt de belgesel yayımlamıştır. Audi A6 Çok Konforlu  Bir Araçmış “Test Sürüşü”   Mehmet Bozdağ daha sonra hayatının dönüm noktası olan “Diriliş Ertuğrul”  Dizisi’nin Hem senarist hemde yapımcılığını yapmaktadır. Bundan sonra hayatının en farklı ve  güçlü işine girerek hala da çalışmalarını devam ettirmektedir.

TRT 1 ekranlarında devam eden Diriliş Ertuğrul Dizisinin halan da senarist ve Yapımcısıdır. Bu dizinin Halk tarafından da sevilmesi değerlerin ve tarihimizin ne kadar sevildiğini göstermektedir.
Yani bizde bizi öven tarih dizileri ve gerçekte yaşadığımız tarih dizileri sevilmektedir. Bu dizi de onlardan birisidir. Bunu da yapıöcı ve senarist olan Mehmet Bozdağ’a borçluyuz. Ki bizleri TRT ekranlarına kilitleyen bu dizinin mimarı o dur. Bu yüzden de desteklerini esirgememiş ve Dizinin her zaman arkasında olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan da destek almış bir yapımcıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git