İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan Para Kazanmak
tarihinde eklendi, 361 kez okundu.

İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan Para Kazanmak Nasıl Olur? Bu gün sizlere onu anlatacağım. Arkadaşlar sosyal medya kavramından sonra hemen hemen tüm mecralarda satış olayı başlamıştı. Ama zirvenin olduğu yer ise instagram oldu. Facebook YouTube ve İnstagram bu üçü hemen hemen tüm satışların olduğu sosyal medya araçlarıdır. Bunlarında hemen hemen en fazla payı da instagram alıyor. İnstagramdan satış yaparak geçim sağlayan reklam yaparak para kazananlar mevcuttur. Blog Yazarak Para Kazanmak 

Bu sistem instagram’a oturmuş durumdadır. Yani hemen hemen reklam verenler ve satış yapanların tamamı burada yapmaktadır. Gelelim instagram’ın yapısına. İnstagram başta sadece fotoğraf paylaşma medyası olarak başlarken daha sonra durum video ve anılara kavuştu. Daha da gelişmeye devam eden bu sosyal medya platformu şimdilerde hemen hemen herkesin bir hesabının olduğu bir mecraya geldi. Haliyle herkesin bir sosyal medya adresi olarak instagram hesabının olması demek potansiyel birer müşteri olması demek anlamına geliyor. Bu da instagram’dan para kazanma sektörünü ortaya çıkardır. Neden mi? İşte ünlülerden tutun da hemen hemen herkesin birer instagram hesabı mevcut. Bu da özenme ve takip edilen kişilerin önerilerini dikkate alan takipçilere satış imkanı sağlayarak para kazanma olayını ortaya çıkarıyor.

Gelelim instagramdan nasıl para kazanılır?

Arkadaşlar instagramdan para bir kaç yolla kazanılır. Bunlardan birincisi  çok sağlam takipçinizin olduğu bir hesabınız olursa sizler tavsiye ettiğiniz bir üründen satış yaparak kar edebilirsiniz. Yani satış ortağı olabilirsiniz. Mesela sizin sitenizden bu ürünü spariş alarak yönlendirebilir bu satıştan kar payı alabilirsiniz. Bu birinci yol.

 İkinci yol ise size büyük markalardan gelecek tekliflerdir. Sebebi ise sizin binlerce yada milyonlarca takipçinizin olmasıdır. Mesela bir krem markası instagramdan ünlü güzellik uzmanın fanından reklam vermesini ister. Karşılıklı teklifler yapılır. Anlaşılan para karşılığında reklam yapılır. İnstagramdan milyonlarca takipçisi olan bu hesap ya video çekerek yada fotoğraf atarak kendinin de bu ürünü kullandığını vs belirterek bu ürünün satışına katkı sağlamaktadır. Bu da ikinci yöntemdi.

Gelelim üçüöcü yola;  bu yolda ise instagram’dan bir satış sayfası kurarak mesela ayakkabı parekende sayfası kurarak kazanç elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Şu şekilde instagram’dan bir ayakkabı dünyam adında binlerce takipçiniz’in olduğu bir sayfa açabilirsiniz. Bu ayakkabıların fotolarını paylaşabilir. Güvenilir bir sistem ve ödeme yöntemini uygulayıp degişim ve iade garantisi ile işler ve satışlar yapabilirsiniz. Kendi adınızı duyurmak içinde kaliteli işler yaparak bunu avantaja çevirebilirsiniz. Yani bir ayakkabı firmasıyla anlaşabilir, 50 TL gelişi olan bir ayakkabıyı yurdun her yerine 20 TL kar ile artı kargo parası ile 79 TL ye satabilir her satışta 20 TL kar yapabilirsiniz. Bu yol da  instagram’dan para kazanma yollarından sonuncusuydu. Bu üç yolla para kazanabilir reklam yapabilir ve öneride bulunabilirsiniz.  Hepsinin yolu da para kazanmaya dönmektedir.

Arkadaşlar dediğim gibi şu anda reklam olaylarının ve sosyal hesaplardan hesap açarak para kazanacağınız en etkili yeri ise instagram’dır. Bunun için en başta takipçi kazanmaktır. Bunun için de ajanslarla anlaşabilir. Biraz para harcayarak bunu elde edebilirsiniz. Ondan sonrası da zaten kendisi gelecektir. Satış yaparak daha da fazla takipçi elde edebilir adınızı iyice duyurabilir binlerce yüz binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz.  Yazarkafe’de Bronz Üyelikten  Platin Üyeliğe Geçmek 

Daha sonra da bu instagram sayfasından dediğim bu üç yolu kullanarak da instagramdan para kazanabilirsiniz. Bunu da birazcık para harcayarak elde etmiş olabilirsiniz. Sözlerimi Toparlarken sizde para kazanmak istiyorsanız Öncelikle Blog yazarak zor olan ama masrafsız bir blog yazarak para kazanabilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.

İnstagram’dan Para Kazanmak Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. instagram depo dedi ki:

    Sosyal medya üzerinden para kazanmak hedefleniyorsa en iyi platform kesinlikle instagram diyebilirim. Bilgilendirme için teşekkürler.

Sayfa başına git