Hepsiburada 1 Günde 252 Milyon TL Satış Gerçekleştirdi

Hepsiburada 1 Günde 252 Milyon TL Satış Gerçekleştirdi
tarihinde eklendi, 281 kez okundu.

Hepsiburada 1 Günde 252 Milyon TL Satış Gerçekleştirdi

Hepsiburada 1 Günde 252 Milyon TL Satış Gerçekleştirdi! Hebsiburada online perakende satış firması olarak ülkemizde satış yapmakta olan bir firmadır. Online olarak bu satışları gerçekleştiren ve hızlı kargo ve güvenilir ürünleri ile dikkatleri çeken hepsiburada.com firmasının geçen Kara Cuma yani Black Friday Gününde  24 saat içindeki cirosu tam olarak 252 Milyon TL dir. Bu eski para ile ise tam 252 Trilyon liradır. Bu satışı bir günde gerçekleştiren yerli firma olarak adını yazdırtır. Türkiyede bu kadarı en fazla olanı oldu. Diyebilirim.

Hepsibırada da bildiğimiz gibi elektronikten beyaz eşyaya takıdan elbiseye monttan çantaya ve aklınıza gelecek her türlü ev araç gereçleri dahil olmak üzere satılmaktadır. Bildiğimiz üzere elektroinik ve diğer alanlarda olsun en büyük online perakende firmasıdır. Geçen gün Black Friday ( Kara Cuma) adı verilen günde bir çok firma indirime girmişti. Bende bu indirime giren firmaları yazmıştım. Black Friday Hangi Markalar indirim yaptı? Bu yazıma bakıp hepsiburada’yı da görebilirsiniz. Bu özel günde indirim yapanlar hem ciro artırmak hemde satışlarını elindeki stoktaki ürünlerini bitirerek yeni bir pozisyon çizmeyi amaçlatmıştı.

Bu günde de hepsiburada da kendi ürünlerinde iyi bir indirime gitmişti. Bir çok marka cirosunu bu kadar fazla yapmamıştır. Fakat hepsi burada Black Friday günü yaptığı indirimle tam olarak 252 Milyon Türk Lirası kazanmış oldu. Bu gün sanırsam en çok hepsiburada için yaradı diyebilirim. Akıllı telefondan diğer ürünlere hemen hemen hepsinde indirime giden firma elindeki malları neredeyse tüketti. Sezonu ve ürünleri bitirerek devam eden şirket yeni sezon ürünlerine hazırlık yapmaya başlamış gibi görünüyor.

Hepsiburada Nasıl Kazandı

Bu alanda en büyük olan ve en yakın rakibinin bile cirosunu 2 ye katlayan Hepsiburada kara cuma gününü fırsata çeviren en fazla kazanç elde eden şirket oldu. Başta küçük perakende olarak başlayan ve daha sonra da biranda büyüyerek şimdi şirketlerle yarışır duruma gelen hepsiburada bu günlerde de yaptığı kar cirosu ile kendisinden söz ettirmeyi başardı. Bizde bu şirketi tebrik ediyoruz. Ben indirim olayının çok şeffaf olduğuna inanmıyorum ama yine de indirim adının bile yettiği bir durumdayız. Sadece indirim denilse bile bir alışveriş için bu dahi yetecektir.

Günümüz öyle bir duruma geldi ki dedim ya siz ürünün normal fiyatı 100 tl siz indirimde deyip bir gün önce fiyatını 120 yapıp sonra 120 den 100 e indi derseniz bu düpedüz sahtekarlık olacaktır. Bununda gerçekten kimseye faydası olmayacaktır. Müşterilerinizi gerçekten kandırmış olursunuz. Yani o müşteriyi %90 kaybettiniz demek oluyor. Bu arada hepsiburada’nın birazda kar olarak ettiği en önemli yer ise uygulama olarak indirilmesi olmuştur. Bir rekorda ıradan kıran şirket rekor üstüne rekor kırdı. Blog Adını Değiştirmeniz Zararları Neler?

Hepsiburada Mobile uygulaması da bir günde tam olarak 604 bin defa indirildi. Bir de oradan kazanç sağlayan Hepsiburada o kara cumanın en büyük kazancını yapmış oldu. En çok siparişi ise sırasına Göre İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Bir ara siteye girmeyi denedim. Fakat giremedim. Tahmini o dakikalarda saniyede 200 ve dakikada ise 5 Binin üzerinde satış gerçekleşti. Yani kişi başı ise ortalama 5 e yakın ürün alındı. Genel olarak ise elektronik mobile ve hızlı tüketilen ürünler alındı. Neyse sözlerim toparlarken sizde yazımı beğendiyseniz eğer yorum yapmayı ve Sosyal hesaplarınızda paylaşmayı unutmayınız.

Tavsiye Yazım: Tep Parça Pratik Namaz Elbisesi

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git