Blogger Menü Oluşturma Nasıl Oluyor?

Blogger Menü Oluşturma Nasıl Oluyor?
tarihinde eklendi, 260 kez okundu.

Blogger Menü Oluşturma Nasıl Oluyor?

Blogger Menü oluşturma nasıl oluyor diye bu gün sizlere yazacağım. Arkadaşlar Blogger Blogunun kendine has bir menü sistemi vardır. Bunu da kolayca oluşturmaya imkan vardır. Öncelikler sizlere Bloggerde Kategori oluşturmayı yazdığım yazıya bakmaya davet ediyorum. Daha sonra da Blogger için menü sayfaları oluşturmayı anlatacağım.

Arkadaşlar Blogger de sayfalar oluşturulurken tekli sayfa olarak oluşturuluyor. Yani İletişim sayfası yaparsanız tek sayfa olarak orada kalıyor. Bunu da menü kısmı olmadan gösteremiyorsunuz. Bende bu gün sizlere bu sayfaları üst menü olarak yapmayı anlatacağım. Blogunuzun şablonunu ona göre ayarlayınız. Başlamadan önce yazımıza Blofunuzun üst kısmı şu an benim bloğumun üst kısmı gibi Menüler şeklinde olmalıdır. Gelelim menü oluşturma nasıl oluyor?

Arkadaşlar öncelikle sizlere ayıracağınız kaç menü olacaksa belirleme yapın. Mesela Güncel Teknoloji ve Sağlık adında 3 menü yapacaksınız. Birde bunun yanında iletişim ve hakkımda sayfaları olacak diyorsanız yazımı okumaya devam edin. Öncelikler sayfalar sekmesine gidip o sayfalarınızı oluşturun. Daha sonra kayıtla kısmına gelin ve kayıtların içeriğine göre hepsini seçerek etiket ekleyin. Onu nasıl mı yapacaksınız diye soruyorsanız eğer teknoloji yazılarınız işaretleyin. Kayıtlar kısmından. Daha sonra çoklu işaretlediğiniz bu yazılara yeni etiket ekle deyip Teknoloji yazıp ekle diyorsunuz. Daha sonra bunların aynısını Sağlık ve Güncel için de yapıyorsunuz. Yaptıktan sonra elimizde yani etiketleri eklenmiş yazılar ve yazdığınız iletişim ve hakkımda sayfası filan. Bunlardan sonra ikinci ve asıl aşmaya geçiyoruz.

Blogger Menü Oluşturma İncelikleri

Gelelim ikinci aşamaya; Arkadaşlar Blogger panelimize giriyoruz. Yerleşim kısmına giriyor ve daha sonra üst kısımda geadget ekle kısmını buluyoruz. Daha sonra ekle butonuna basıyoruz. Bastığımız zaman açılan sayfada Sayfalar kısmını seçiyoruz, ekliyoruz. . Sıra geldi en önemli yerine. Önceden açılan sayfalarınız vardı onlar orada görünecektir. Hakkımda  ve  iletişim sayfası gibi birde Ana sayfanız karşınıza çıkacaktır. Bunların yanında kutucuklar mevcuttur. Bunların içerisine birer tık koyup diğer aşamaya geçiyoruz. Kaydetmeden devam ediyoruz. Bunun bir tık yanında da Harici  Bağlantı Ekle seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra sizin göstermek istediğiniz yazının etiketini seçiniz. Yani Güncel  Etiketini seçin. Bu etikette şu şekilde seçilecektir. https://www.nuriozzkan.com/search/label/Güncel şeklinde olacaktır..  Siz bunu ayarlayın. Daha sonra bunu o harici bağlantı ekle kısmına ekleyin başlık adına ise Güncel Yazın. Ve bunun gibi istediğiniz menüyü ekleyin.

Yani bunun yanında Teknoloji veya Sağlık menüsünü de ekleyin. Ekledikten sonra da kaydet’e tıklayın. Blogunuzun üst kısmında sizin artık bir menünüz bulunmaktadır. Bu menünün işlerliğini öğrenmek için tıklayın. Seçtiğiniz yazılar çıkarsa doğru yapmışsınız demektir. Çıkmaz ise etiketleri kontrol edip o harici bağlantıyı ona göre güncelleyebilirsiniz.   Blogger menü yapma için gerekli adımları yazdım. Bunu kullanarak Blogunuzu menülere ayırmış olacaksınız. İsteyen herkes sizin yazınızı kolay bir şekilde istediği menüde görebilir. Bir nebze kategoriyle aynı şekilde yapılmaktadır.
Blogger Menü Oluşturma Nasıl Oluyor? öğrenmiş olduk. Sizlere iyi Bloglamalar…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git