Bitcoin Tehlikesi

Bitcoin Tehlikesi
tarihinde eklendi, 735 kez okundu.

Bitcoin Tehlikesi

Bitcoin Tehlikesi Adındaki bu yazımı sadece olabilecek senaryolar üzerinden beyin fırtınası olarak yazdım. Neden mi nedeni ise Bitcoin’in gündeme çok getirildiği ve bunun sebepsiz olmadığını düşünenlerdenim. Dilden dile aktarılan Bitcoin senaryoları ve eskiden Bitcoin alıp kazananları öne sürmeleri biraz tuhaf  geldi bana. Tamam kazanlar olabilir. Çeyrek altın zamanında 46 TL olduğunu hatırlıyorum. O zaman çeyrek alanlar şimdi 149 TL ye satıyor. Neden mi Bitcoin gibi ilk zamanında aldıkları için.

Yazıma da buradan başlamak istiyorum. Bitcoin Tehlikesi demek istediğim yer ise tam da burası. Evet algıyı buradan yapmaya başladılar. Bitcoin ilk alanlar şu kadar kazandı. Bu kadar kar da dediler. Hala da diyorlar. Bitcoin olmuş 7-8 Bin TL bundan sonra da daha da artacak mış gibi deli gibi herkes bunun üzerine konuşuyor. Sanki 100 Bin tl olacakmış gibi dünyalar kadar kazanılacakmış gibi düşünülüyor. Fakat dedim ya bunun kaymağını en başta Bitcoin alanlar yedi. Her zaman öyle olacakmış gibi algı yaratmaları Bitcoin’in Tehlikesini ortaya çıkarıyor.

Gelelim Bu Deminden beri dediğim Bitcoin Tehlikesi’ne nedir bu tehlike; Arkadaşlar benim sadece analizlerimden yola çıkarak beslediğim bir düşüncedir. O yüzden şimdiden herkese açıklamasını yapma gereği duydum. Şimdilerde herkes bitcoin ne kadar? Bitcoin artar mı? Bitcoin düşer mi ? Diye aratıyor. Google dan baktım hep bu kelimeler çoğaldı. Karşımıza hep bunlar çıkar oldu. O yüzden acaba merak ettim. Tehlikenin farkında olanımız var mı? diye. Ama bakıyorum da onu da aratanlar olmuş.

Bitcoin tehlikeli mi? Diye de aratanlar olmuş. Bu sözcüğün anahtar kelime analizine baktım. Bakınca da bu detayı fark ettim. ( Bitcoin Korkusu ) Adlı Yazımda da dediğim gibi Bitcoin‘a karşı bizim millet olarak biraz ön yargımız bulunmaktadır. Bu ön yargıyı da aşamayız gibi görünüyor. O yüzden de herkes tehlikeli mi düşer mi batar mı kaybettirir mi zarar eder mi tarzında aramalar yapmış. Ama dedim ya risk her zaman vardır. Batmama diye bir şey yoktur. Her işin bir riski vardır. Risk her işte olduğu gibi Bitcoin de de vardır. Foreks te de vardır. Bu yüzden de Bitcoin’in de tehlikesi vardır.

Bitcoin Anlık Fiyat için ise Kripto Para anlık Fiyatları Sitemi Ziyaret edin

Bitcoin Tehlikesi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nuri OZKAN dedi ki:

    İnşallah diyorum batmaz 🙂 Sen yatır batmazsa bende yatıracam 🙂 Ama çok artacağını sanmıyorum. daha yukarılara gitmeyebilir.

Sayfa başına git