Bitcoin Benzeri Kripto Paralar

Bitcoin Benzeri Kripto Paralar
tarihinde eklendi, 364 kez okundu.

Bitcoin Benzeri Kripto Paralar

Bitcoin Benzeri Kripto Paralar Nelerdir? Benzeri kripto paraların isimleri nelerdir? Bu gün sizlere onların isimlerini paylaşacağım. Kısa bilgiler halinde sunacağım. Arkadaşlar bildiğiniz gibi Bitcoin den sonra kripto paralar sanal olarak piyasaya çıkmaya başladı. Hemen hemen herkesin bildiği bir sanal para olan Bitcoin alternatiflerini de beraberinde getirdi.

Bitcoine alternatif paralar bir bir kendisini göstermeyi başardı. Bunlardan bazıları da hemen hemen işlem olarak yakın seviyelere kadar çıktı. Alım satımı ise bir hayli arttı diyebiliriz. Bitcoine alternatif paralar hangileri bu gün sizlere onları tek tek yazacağım. Bunları değer ve bilinirlik sırasına koyarak sizlerle paylaşacağım. Arkadaşlar bunları bir bir yazalım. Ethereum Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin Benzeri Kripto Paralar Hangileridir? 

Ethereum ve Ethereum Classic

Ethereum Bitcoin den sonra en değerli kripto para birimidir. Alternatif kripto paralar içinde en değerli ve en çok işlem yapılan para birimidir. Bitcoin den daha sistemli ve farklı tasarlanmış olan Ethereum rakiplerinden bir adım önde olan alternatif para birimidir. İkiye yarılmış bir sistemin ürünüdür. Ethereum ve Ethereum Classic olarak iki işlem türü ve para birimi olmuşlardır. Şu durumda Ethereum daha fazla işlem görmektedir.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash Bitcoine isim benzerliği bulunan bir kripto para birimidir. Bu yüzden de adından esin alınarak biraz daha işlem görmektedir. Ethereum dan sonra en çok işlem gören ve değer olarak da ondan sonra gelen değerli para birimidir. Bitcoin cash bir ara Ethereum değerini geçtikten sonra tekrar aldığı ani düşüşle 3. Sırada olmuştur.

BlockChain

BlockChain ise Çin Halk Cumhuriyetinin çıkarmış olduğu kripto para birimidir. Bu yüzden arkasında devlet güvencesi vardır. Sağlam ve dayanıklı para birimidir. Kolay kolay manipüle edilemeyecek para birimidir. O yüzden sağlam işlem hacmine sahiptir. Değer olarak Bitcoin Ethereum gibi yüksek olmasa da sağlamlık bakımından iyi ve dengeseldir.

Ripple

Ripple Aynı şekilde Bitcoinden sonra 4. Sırada yer almaktadır. Ripple bir farklı yönü ile diğer para birimlerine dönüşebilmektedir. Bu yüzden de satılı ve alışı basit olmaktadır. Değeri ise azdır. İşlem olarak da dediğim gibi diğer Kripto paralardan biriside ripple dir.

Litecoin

Litecoin de 2011 yılında bulunmuş olan para birimidir. Litecoin de diperlerinde daha değersizdir. İşlemde az olduğu için listemde sonlarda oldu. Litrcoin kripto para birimi Bitcoine alternatif para birimidir.

Bunlar haricinde ise Dash, Steem, DogeCoin de bunlardan birisidir. Bunlarda alternatif kripto paralardır. Bunlarıda başlık halinde yazmadım. Ama bunlarıda bilmekte yarar vardır.  O yüzden tekrardan yazacağım. Sırasıyla Bitcoin Ethereum Bitcoin Cash BlockChain Ripple Litecoin Dash Steem Ve dogecoin dir. Arkadaşlar bunlarda dediğim gibi altcoinler olarak da bilinirler. Bilmemiz gereknler bunlardır. Bunların dışında ise Adını bilmediğiniz Coinlere sanal paralara yatırım yapmayın. Forex Hesabı Açmak İçin yazımıza bakmayı unutmayınız.

Bitcoin Anlık Fiyat için ise Kripto Para anlık Fiyatları Sitemi Ziyaret edin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git