Askere Giden Memur Maaş Alır mı?

Askere Giden Memur Maaş Alır mı?
tarihinde eklendi, 461 kez okundu.

Askere Giden Memur Maaş Alır mı?

Askere Giden Memur Maaş Alır mı? Memur askerdeyken maaş alır mı? Memur askerdeyken kıdem alır mı? Arkadaşlar bu gün sizlere vatani görevine giden bir memurun maaş alıp almadığını ve kıdem artıp artmadığını araştırdım. Bu konuda detayları sizlerle paylaşacağım. Özellikle genç yaşta memur olup askerden önce memurluk hayatına giripte sonra askere gitmek için memurluğa ara verenlerin maaş alıp almadıklarını sizlerle paylaşacağım.

Soru: Memurlar askere gidince maaş alır mı?

Askere giden memur vatani görevini yerine getirdiği için memurluğu iptal edilmez. Fakataskerlik süresi boyunca ise maaş almamaktadır. Bu süre boyunca maaş almadığı gibi memurlukta maaşlar çalışmasan yattığı için alınan son ayın çalışma gününe bağlı olarak hesabı yapılır geri kalanı ise iade edilir. Memurların askerlik vazifesi boyunca maaş alması bazı forumlarda sorulmuş durumdadır. Bende gezinirken denk geldim. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.
Cevap: Hayır

Soru; Memurlar Askerdeyken kıdem alır mı?

Memurlar askerde kıdem alırlar mı? Memurlar askerdeyken kıdem almaktadır. Yani geldiği zaman o süreyi ücretsiz izine ayrılmış gibi değerlendirilir. Yani kıdemini ve maaş artışını almaktadır. Yani yaklaşık bir yıl sonra yeni işe giren memurun maaşından kıdeme göre fazla maaş alacaktır. Yani hem maaş hemde kıdem artmaktadır. Fakat sadece para almayacaktır. Maaş alımı yapılmayacaktır.
Cevap: Evet

Soru; Memurlar askerlikten sonra nasıl başlama yapar?

Memurlar asker terhisinden sonra 30 gün içerisinde başlamalıdır. Burada amir yada müdür insiyatifin de  diye bir kanaat yoktur. Yani 30 gün içinde gelirse iş başı yapmak zorundadır. Memur askerden gelince görevine devam eder mi sorusuna ise evet devam eder.
Cevap; Evet

Yazımın sonuna geldik. Bir önceki yazım olan Adsense Onay Süreçi Adlı yazıma bkmayı unutmayınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git