Android Kullanıcıları Google’dan Kaçış Yok

Android Kullanıcıları Google’dan Kaçış Yok
tarihinde eklendi, 293 kez okundu.

Android Kullanıcıları Google’dan Kaçış Yok Android Kullanıcıları, Google’dan Kaçış Yok! Yeni bir araştırmaya konu olan Google Android kullanıcılarının konumlarını kapatsalar dahi izlediğini ortaya çıkardı. Bizler konumu kapatınca gizli olduğumuzu ve Google in bizim konumumuzu göremediğini sanıyorduk. Fakat yapılan araştırmanın bu şekilde olmadığı aslında kapatsanız da kapamasanız da Google sizin nerede olsçdığunuzu hala kullanmaya devam ediyordu. Zaten Android kullanıcıları için g-mail adresiyle kurulum yaparken bir çok onay vermiş oluyor. Yani isteseniz de istemesenizde Google aizin konumunuzu takip ediyor hatta ona göre hala reklam veriyor. Taboola Reklam Kazncı Nasıl?

Bazen bende Google arama motorunu kullanıyorum. Hatta Chrome dan desem daha iyi. Olur. Soruyor Google konum verilerinizi kullansın mı diye fakat ben onay vermediğim halde konumumu doğru şekilde veriyor. Yani Android kullanırken bu şekildeydi. Fakat şimdi ios kullanıyorum. Ama bunu görmedim. İzin ver derseniz izin veriyor. Fakat verme deyince izin vermiyor. Ama Android kullanıcılarının bu olanağını Google elinde tuttuğu için yine anlaşmaları aşarak sizi takip etmeye devam ediyor.

Bu yüzden Android sistemini akıllı telefonlarda hiç ama hiç sevmiyorum. Bana güvensiz virüs kolay girecek ve isteyen her şeyi yapacakmış gibi görünüyor. Ama diğer platformlarda bu şekilde olmadığı için birisinde Microsoft a kaydolurken yıllardır skandal yapmayan Microsoft ve Gizliliği ile Apple zaten bu konuda sizi tatmin ediyor zaten. Apple kullanıcısı olarak ben bu telefonu seviyorum. Microsoft işletim sistemli telefonlar da Windows Phone yada Windows 10 işletim sistemli akıllı telefonlar da gayet iyi ve kapalı sistem olarak devam ediyor. Fakat Android biraz bu konuda kendisini bir hayli açmış duruyor.  Kampus Anonim Konuş Uygulaması

Android kullanıcıları konum servislerini kapatsa dahi takip ediliyor. Evet Google bunu biraz deliyor gibi diyebilirim. Normalde bunu yapmaya hakkı olmayan Google araştırmaya göre bu servisi takip ettiği söyleniyor. Google bakalım bundan sonra ne açıklama yapacak konu nereye ulaşacak bilinmez ama bilinen tek şey Android Güvenilmez bir akıllı telefon işletim sistemi olarak herkes tarafınca biliniyor.

Nuri Özkan kişisel Blog

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git