Adsense Ödemelerde Ne Kadar Kesiyor

Adsense Ödemelerde Ne Kadar Kesiyor
tarihinde eklendi, 353 kez okundu.

Adsense Ödemelerde Ne Kadar Kesiyor?

Adsense Ödemelerde Ne Kadar Kesiyor? Adsense kesintisi ne kadar? Adsense yüzde kaç kesinti yapıyor? Adsense vergi olarak na kadar kesinti yapıyor? Bu gün Adsensenin Ödeme Eğişine geldikten sonra ödeme yaparken ne kadar ücret kesintisi yaptığını anlatacağım. Arkadaşlar bizler aşama aşama zorla kazandığımız bu reklam gelirlerini tırnaklarla kazıyarak kazanıyoruz. Ama Google Adsense bir çırpıda ücretin değerine oranına göre kesinti yapıyor. Oooh ne hüzel diye bir isyan edip yazıma başlayayım.

Adsense Ne kadar Para kesiyor?

Arkadaşlar Adsense Banka Hesabını Tanımladıktan Sonra içeride Ödeme Eşiğini Geçen paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Yani 200 TL yi geçerse istediğiniz zaman bunun hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Google Adsense artık resmi bir kurum olarak işlemektedir. Bunun için de sizin onaylı hesap olmanız ve Adresinizi pin kodunuzu doğrulamanız yeterlidir. Daha sonra da gelelim ödemelere;

Adsense ödemesi nasıl işliyor?

Ödeme eşiğinden sonra kesinleşmiş kazancınızın ödemesini talep ediyorsunuz. Banka hesabınızın filan kaydını tamamladıktan sonra. Belirlediğiniz hesaba çekim yapın diyorsunuz. Arkasından kesintiyi sizlere söyleyeceğim. Arkadaşlar mesela 200 TL niz var. Google Adsense kazancınızın %15-30 arasında miktarını keserek size gönderiyor. Yani ortalama olarak siz %25 olarak hesaplayın. Yani 1/4 ünü keiyor. Bu rakam arttıkça da oran azalıyor. Yani 1.000 TL oldu. Bundan ise %15 -20 oranında kesiyor. Hata bazen daha da düşüyor bu oran belli standartlar kullanarak sizin paranızın kesintisini yapmaktadır. Yani Adsense Ödemelerde ne kadar kesinti yapıyor diyenlere bu oran %15-30 arasında demek istitorum. Bunu da bildiğiniz üzere hesabınıza geçerken kesinti olarak alıyor.

Adsense bu oarayı neden kesiyor hala anlamış değilim bence kesmemesi lazım. Fakat bu artık bu şekilde devam ediyor. Zagen bir reklamcı ile bizim aramızda olan bu reklam anlaşmasına göre bir hayli kazanarak bize paranın sadece yarına yakınını vererek zaten kar etmektedir. Google Adsense dev reklam platformu olarak zaten kazancın milyon dolarlar olarak sayılıyor. Bizim 2-5 krşmıza da göz dikiyor. Hakettiğimizi bari kesmese daha güzel olacaktır. Yani Adsense hepi topu AdSense kabul edildikten sonra 200 TL yi zaten 4-5 ayda görüyorsunuz. Onun da 50 sini sizden keserse verdiğiniz internet faturasına dahi ödemeyecek miktar ortaya çıkacaktır. Yani Adsense büyük siteler için çok karşı bir sistem fakat küçük blog sahipleri için baya bir çaba gerektiriyor. Onu da dayanıp kalanlar zaten az derecededir.

Adsense kazancı Nasıl?

Adsense kazancı arkadaşlar ne öldürür ne güldürür denen cinsten. Trafik ve site ziyaretçiniz ne kadar çok olursa o kadar kazancınız artıyor. Fakat günlük 150-200 hitiniz varsa ki internet faturanızı dahi zır öder. Ama siz onu 1.000 tekil hite çekerseniz internet faturanız artı Makale paranızı da kurtarır. Benim gibi kendi içeriğinizi kendiniz üretiyorsanız da makale parası ödemez yerine reklam verebilirsiniz. O yüzden de biraz site değerinizi ve alexa sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Bu da ilerleyen süreçte trafiğinizi artıracağı ve daha fazla ilerleme sarfedeceğiniz için daha fazla kazanacaksınız. Yani bir nebze kendi kendinize yatırım yapıp daha fazla kazanç sağlayacaksınız. Blog yazarak  Ayda 10 Bin TL kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Bunların hiç biri imkansız değil. Kazananlar da zaten bu şekilde kaznmıyor mu?

Bir hayli Adsense den para kazanan web sitesi biliyorum. Hemen hemen tanıdıklarım da sıradan web siteleriyle baya para kazanan Bloggerlar. Büyük web ve teknoloji sitelerini saymıyorum bile. Fakat aylık net olarak 1.500-2.000 gl standart çekim yapan insanlar ganıyorum. Bu yüzden de hiç birşey imkansız değil diyorum. Google Adsense den fazla para kazanmak Zor ama imkansız olan birşey değil. Bunu başaran etrafımızda binlerce insan tanıyorum. Kimisi Blog kimisi de YouTuber olarak bunu gerçekleştiriyor. Bizde ilerleyen süreçte inşallah bu kazanç payından bir payda olsak ne mutlu bize derim.

Bu arada sözlerimi toparlarken şunu da belirteyim. Adsense kabul edilmiyorsanız bile asla başvurmaktan vazgeçmeyin. Bende defalarca başvurdum. 4-5 kez olmuştur. Ama bakın şimdi kabul edildim zaten birde ilk paramı çekmek üzereyim. İnşallah yakın zamanda ilk paramı çektiğim zaman yazı paylaşacağım. Onu da kıymetli okurlarımla paylaşacağım.

Asla umudunuzu yitirmeyin. Asla vazgeçmeyin. Nuri ÖZKAN Kişisel Blog

Adsense Ödemelerde Ne Kadar Kesiyor Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Dnd Can dedi ki:

    Vazgeçmiyorum bakalım ne olacak 😉

  2. Nuri OZKAN dedi ki:

    Sitenizi inceledim. İnşallah en kısa sürede onay alacakmışsınız gibi geliyor bana hisslerim kuvvetlidir. Bakalım güzel yazılarınızı görmeye devam edelim. En kısa sürede Adsense onayı mesajı gelecektir.

Sayfa başına git