Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir?

Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir?
tarihinde eklendi, 349 kez okundu.

Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir? Blogger’a Nasıl Eklenir?

Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir? Blogger’a Nasıl Eklenir? Eşleştirilen Adsense reklamı nedir? Adsense eşleştirilen nedir? Bu gün sizlere bunu anlatacağım. Arkadaşlar Adsense’in bir çok reklam yöntemi olduğu gibi Blogunuza destek olacağını düşündüğü bir ‘ Eşleştirilen İçerik ‘ adında bir reklam seçeneği de mevcuttur. Fakat bunun reklam olmasının aktif olması için ise sitenizin hitinin çok fazla olması gerekiyor. Yani eşleştirilen içeriği bizler sadece desteğini kullanıyoruz. Fakat büyük haber siteleri veya büyük hite sahip olan siteler eşleştirilen bu içeriğin arasında reklam verilerek kazanç sağlanıyor. Adsense Başvurusunun Reddedilme Nedenleri?

Adsense Eşleştirilen içeriğin Kazanca Faydası var mıdır?

Gelelim eşleştirilen içeriğin kazanca faydası var mıdır. Buna bakalım. Arkadaşlar normal bir blog sitesi olacağınız için sizlerin reklam olarak kazanç  olmayacaktır. Fakat dolaylı yoldan destek sağlayacaktır. Nasıl mı ? Sizin alakalı yazılarınız görüneceği için o yazıya tıklayan ziyaretçi ilgisini çeken yazıya gidecek. Bu size hem ziyaretçinin siteyi gezmesine destek olacaktır. O arada ise reklam tıklaması olursa da bu da dolaylı yoldan destek demektir. Yani doğrudan tıklamaya kazanç katmamaktadır. Fakat büyük haber sitelerinde bu farklıdır. Onlarda tıklama yerinde reklam görünmektedir.  Bu da o reklama tıklama olunca kazanç oluşturmaktadır.

Arkadaşlar Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir? Sorusunu daha da açmak istiyorum. Arkadaşlar bunu da Adsense sayfasından aldığımız kod ile yapabiliyoruz. Yani reklam kodu alır gibi oluşturuyoruz. Reklam yayınlar gibi Blogumuzda yayımlıyoruz. Gelelim ne oluyor bu eşleştirilen içerik? Sitenizde daha önce yazdığınız veya aynı kategoride yazdığınız yazıların size öneri olarak çıkmasıdır. Diyebilirim. Yani sizin diğer yazılarınız. Yada hiti fazla olan içeriklerinizi belli kurallar çerçevesinde ziyaretçilerinize gösterilmesidir. Adsense PİN Kodu Hangi Kargo İle Geliyor?

Adsense Eşleştirilen İçerik oluşturma nasıl olur?

Adsense kanalımıza giriyoruz. Yeni reklam birimi oluştur diyoruz. Önümüze 4 seçenek çıkacaktır. Metin ve Görüntülü reklam, Feed içerik, Eşleştirilen İçerik ve Yazı içi reklamlar diye dört adet çıkacaktır. Orada 2. Sırada olan Eşleştirilen İçerik reklamını seçeceğiz.  Daha sonra reklamı düzenleme ve boyutunu ayarlama seçenekleri çıkacaktır. Sitenizin boyuna ve genişliğine göre oluşturup kaydedin. Kaydettikten sonra kod çıkacaktır. Bu kodu kopyalayın. Aşağıda resimli şekilde anlatımı olacaktır.

 

 

Daha sonra gelelim Bu Eşleştirilen İçeriği Blogger Bloguna ekleme kısmına ;


Arkadaşlar o kopyaladığımız kodu Blogger -Yerleşim – Geadget Ekle – Html javascript geadget ekle kısmına ekliyor ve kaydediyoruz. Nereye isterseniz oranın sidebarına eklemelisiniz. Yada isterseniz bu kodu yazınızın altına ekleyebilirsiniz. Onun içinde sizler azıcık kod bilgisine ihtiyaç duyacaksınız.

Ben yine de anlatayım.  Blogger Paneline ve Tema kısmına girin Html düzenle diyin. Ve temanın içine girin. Daha sonra ctrl+F kombinasyonunu yapın. Arama kutusu çıkacaktır. Bu kutu içinden
<data:post.body/> kodunu aratın ve ilkinde değil ikincide gelecek kodun hemen altına bu Eşleştirilen içerik kodumuzu yapıştırın ve kaydedin.

Kaydettiğiniz Kod hata verecektir. Daha sonra ise bu kodun hata verdiğini görünce işleme devam edeceğiz.

 

Resimdeki kare içine aldığım yerde boşluk olmuştur. O boşluğu imleç yardımı ile silin ve tekrar kaydedin. Bu kez sizin kaydettiğiniz kod kaydolacaktır. onu da alttaki resim ile gösteriyorum.

O koddaki  ilk satırda bulunan  asyncsrc= birleşik olursa tema kaydedilecektir. Şimdi de sizlere eşleştirilen içeriğin Bloggera nasıl eklendiğiniz anlattım.

Daha sonra hemen içerikler görünmeyecektir. En fazla 1 Saat İçerisinde Eşleştirilen içerik çıkmaya başlayacaktır.Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir? Blogger’a Nasıl Eklenir? Adlı yazımızı beğenirseniz eğer yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayınız.Nuri ÖZKAN Kişisel Blog

Adsense Eşleştirilen İçerik Nedir? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Derya dedi ki:

  Bu yaziyi bir iki kez okumam lazim iyice anlamak için. Ben delikizinbohcs blogumda reklam minicik çikti temadan mi oluyor kurcalamak da istemedim.

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Evet biraz karışık yazmışım galiba ama bu eşleştirilen içerik bir reklam değil en azından bizim bloglar için karışık gösterilen alakalı yazılar gibi düşünün. Ama adsense bunu bize sağlıyor. Bu arada temanızı inceledim sorun görünmüyor. Ve gayet sade ve güzel bir tema seçimi yapmışsınız iyi çalışmalar

 2. Nuri OZKAN dedi ki:

  Anladm geçrekten senin temaya da baktım sade ve güzel olmuş iyi bloglamalar. Bu arada değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfa başına git