Adsense Başvurum Neden Reddedildi?

Adsense Başvurum Neden Reddedildi?
tarihinde eklendi, 393 kez okundu.

 Adsense Başvurum Neden Reddedildi?

b>Adsense başvurum neden reddedildi ? Neden Adsense başvurum Onaylanmadı ? Ne yapmalıyım ?  diyorsanız eğer,  bu yazımı sizlere için yazdım. Adsense Başvuruları genelde reddedilir. Eğer ilk defa başvuruyorsanız eğer çok üst düzey gelişme çok içerik ve çok ziyaretçiniz yoksa kabul edilmeyecektir. Hatta bazen bu kalitelere sahip olan siteler de kabul edilmeyebiliyor. Yani birazda Adsense seçiyor diye tabir edilen kavramı kullanıyor gibime geliyor. Bu gün sizlere Reddedilince sebebine göre neler yapmanız gerekiyor onu anlatacağım.Arkadaşlar gelelim adsense başvurularda incelediği başlıklar neler? Onalara bakaraktan çözüm bulalım. Bende 3-4 kez başvurdum. En sonunda kabul edildi. Adsense Onayını Nasıl Aldım? Her seferinde yapılan açıklamadaki eksiklerimi tamamlayıp öyle başvurdum. Bu günde sizlere onların nasıl çözüleceğini anlatacağım. Arkadaşlar Adsense geri çevrilme nedenlerini başlık başlık inceleyeceğiz. Sonrasında neler yapmalıyız başlığında da o soruna çareler arayacağız. Gelelim birinci başlığımız. Adsense reddeilme nedenleri neler?

1. Yetersiz İçerik

Yetersiz içerk kullanıcıların en fazla karşılaştığı ve en çok karşılaşılan reddedilme nedenidir. Bunun sebebi ise az ve çeşidin az olduğu bir içeriğe sahipsiniz. Yani 10 -20 tazı ile kimse Adsense onaylattıramaz. Çok aşırı bir trafik gelmediği müddetçe bu imkansıza yakındır. Yani yetersiz içerik ne demektir diyecek olursak da Adsense’in reklam gösterecek alan ve içerik bulamamasıdır.

Yani ben Blog gelişmelerini yazan blogum. Çok geç kaldı blog kabul etme olayım. Onun da sebebi çeşit azdı. Sonrasında yazılar artınca kabul edildi. Yetersiz içerik hem az hemde reklam gösterilecek kalitede ve çeşitte yazıların az olması demektir. Yani reklam gösterdiğinde boşa gidecek bir siteye adsense yatırım yapmayacaktır.

Birde şunu da hatırlatayım. Blogunuzda materyal fazla yazılar makaleler az ise de bu uyarıyı alacaksınız. Yani Sadece fotoğraf ve videoların olduğu bloglar genelde kabul görmemektedir. O yüzden de sizler bu şekilde bloglara sahipseniz içeriğini çoğaltmaya veya fazla materyali silmeyi deneyiniz.

Yetersiz içerik için Ne Yapmalıyım? Arkadaşlar ne yapmalıyız. Sadece reddeilme sebebinizde yetersiz içerik var diyorsa yapacaklarınız şunlardır;

– 100 makaleden fazla olsun.
– Özgün yazın. hepsi size ait olsun.
– Her gün bir içerik kesinlikle girmeyi unutmayınız.
– Makale kurallarına uyarak yazılarınızı yazmaya devam edin.
–  Resimlerin gereksiz fazlaları varsa silin bir içeriğe 1 resim 1 video idealdir.
–  Yazılan yazınıza dikkat edin en az 300 kelime ideal ise 500 kelime olsun.
– Arada farklı konularda yazın
– Odaklandığınız konuyu iyi şekilde analiz edin sonra da her sosyal medyada paylaşın.

2. Siteniz Çok Yeni

Google Adsense reklam başvurusunu onaylatmak için en az altı ay sizin sahibi olduğunuzu kanıtlamanızı istiyor. Yani Blogger’de  bir blog açımca kazançlar sekmesi de o yüzden bir kaç ay sonra açılıyor.  Yani yazmanızı ve bu siteyi devam ettirmenizi istiyor. Nasıl bir gelişim gösterdiğinizi ve nasıl ilerlediğinizi görmek ve sizin hakkınızda güvenilir dayanak görmek istiyor. İstikrar herşeydir.
Bunun gibi bir Reddedilme sebebi alırsanız eğer başka ek olarak yetersiz içerik filan yazmıyorsa sadece Siteniz Çok Yeni deyip reddeiliyorsanız sadece beklemeniz gerekiyor.  Beklerken de tabiki de yazılarınızı yazmaya devam etmelisiniz.

Gelelim Siteni Çok Yeni Uyarısından sonra Ne Yapacağınıza;  Arkadaşlar burada yapılacak en güzel şey ise:
– Sitenizin En az 6 Ay olmasını beklemektir. ( bırada istisnalarda yaşanmıştır. Bazen 3 ayda da kabul edilmiştir.
– Beklerken yazmak ve blog hayatına devam etmek
– Hemen bırakmamak
– Sabırla beklemek

3. Site Google Adsense Politikalarına Uymuyor

Arkadaşlar sadece bu uyarıyı alıyorsanız eğer sitenizin görünüşüne ve diğer sayfalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Yani blogunuzda ziyaretçiler temanızdan kolayca gezmeli saçma açılan pop-up sayfalar olmamalı ve sadelik akışını bozan şeyler olmamalıdır. Birde en çok dikkat edilen şeylerden birisi de şudu. Hakkımda Sayfası ,  Gizlilik Politikası Sayfası ve İletişim Sayfası kesinlikle olmalıdır. Bunları oluşturmak için yazılarımıza bakabilirsiniz.

Google Adsense bu sayfalara dikkat eder. Özellikle de iletişim ve Gizlilik politikası sayfası çok önemlidir. Bunları kesinlikle yapmanız gerekiyor. Gelelim neler yapacağınıza;

– Güzel sade ve kolay gezilebilir bir tema kullanın
– Etkili bir İletişim sayfası oluşturun
– Etkili bir Gizlilik Politikası Sayfası oluşturun
– Etkili bir Hakımda sayfası oluşturun

4. Uygunsuz İçerik

Arkadaşlar Adsense Reddedilme Sebeplerinden birisi de uygunsuz içeriktir. Bununda sebebi ise bir kaç ayrı alanda içeriklerin olmasıdır. Gelelim bu içerikler neler onları görelim. Arkadaşlar bunlar zaten sitenizde var ise kesinlikle politikalara uymayarak kabul edilmeyecektir. Yani ne yaparsanız yazın kurtuluş silmek ve Google den da bu bilgileri ön bellekte dahi kaldırmaktır. Yoksa Adsense Onayını Asla alamayacasınız. Gelelim Google Adsense uygunsuz içerikler neler?

– Yetişkinlere uygun içerik
– Alkol, Tütün ve kumar konularının olması
– Tehlikli ve hakaret barındıran içerikler
– Heck ve yasadışı içerikler
– Silahlar ve şiddet içeren içerik ve yazılar
– Yasadışı içerikler. Yasadışı bahislerde dahil
– Sağlık hizmtleriyle ilgili içerikler
– Dürüst olmayan davranışlara imkan veren içerikler

Bunları da sitenizde var ise sadece çözüm olarak onu silmeniz ve Google önbelleğinden dahi silmektir. Bunu ancak bu şekilde yapabilirsiniz. Bunu da Uygunsuz içerik diye aldığınız Reddedilme sebebinden sonra yapmanız gerekiyor. Eğer varsa bu tür içerikleriniz. Adsense Başvuru Yapmadan Önce silmeniz ve Google dan kaldırmanız gerekiyor. Yoksa reddedilecektir. Gerçekten Bende bu yazımda sizlere yazdımcı olmaya çalıştım. Adsense Başvurum Neden Reddedildi diyenlere bir ön bilgi ve çözüm yolu olarak yazdım. Eğer içeriğimi beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayınız. Diğer yazılarımı da takip etmek isterseniz eğer izle butonu yardımı ile izleyebilirsiniz.
Önceki Yazım; Adsense Reklamlarını Ortalama Nasıl Olur? 

Nuri ÖZKAN Kişisel Blog

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git