Turkcell Yaani Projesi Başarılı Olur mu?

Turkcell Yaani Projesi Başarılı Olur mu?
tarihinde eklendi, 339 kez okundu.

Turkcell Yaani Projesi Başarılı Olacak Gibi Görünüyor

Turkcell Yaani Projesi Başarılı Olur mu? Arama motoru yaani projesi başarılı olur mu? Yaani arama motoru Başarılı oldu mu? Turkcell projesi olan yerli arama motoru yaani ğrojesi gerçekten de tutacak gibi görünüyor. Adından ve sembollerinden de anlaşılacağı gibi yaai arama motoru Amazon gibi kendisini geliştirebilen ve Türkçeden en iyi anlayan arama motosu olacak. Birde kendisini geliştiren bu yerli arama motoru git gide size özel ve daha işlevsel olacak. Ülkemizdeki data akşını da ülke dışına çıkarmamamyı amaçlayan Turkcell bu ığurda çalışmalarını daha da geliştirecek. Önceki Yazım: Adsense Gelirine Vergi Dönemi Başlıyor!

Yaani projesi ile daha da kendine beğeni toplayan Turkcell bu özgüveni ile kurumsal firma kalıbının da arkasında durarak bu projede başarılı olacağa benziyor. Yerli arama motoru projesinin bir kaç kez başarısız olmasından sonra bu girişimin de çok çok iyi olması merak uyandırdı desek daha güzel olur. Turkcell bu uğurda çalışan en fazla faliyet gösteren firmalardan olmaya devam ediyor. Yerli ve milli güç işe öz kaynakları kullanarak daha da ilerleme kat edecek gibi görünen Turkcell’i gönülden kutluyorum.

Turkcell Yaani Projesi Başarılı Olur mu?

Bu proje başarılı olacak bir projenin adımı gibi görünüyor. Turkcell Yaani projesi olan Yerli Arama Motoru şimdilik AppStore ve Google Play Store da indirebilir durumda. Yakın zamanda ise web sürümünü çıkaracaktır. Birazda bizleri heveslendiren ise videoda izlediğimiz sizin dilinizden anlayan bir arama motoru ve kendini geliştiren deyince gayet iyi şeyler vaad ediyor aslında. Sizlere ilk bu haberi yazdığım yazımda da demiştim Arayüz ve hız konusunu biraz daha iyi yaparsa daha güzel işler çıkarabilir. İçerik ve index adına şimdilik bir adım geride olsa da onları da yavaş yavaş ilerleyen zamanlarda geliştirecektir. Turkcell kendisini hızlı geliştiren ve daima yeniliklere açık olan bir şirken ve yönetim olduğu için bu geride gelen adımlarını öne dahi geçirebilir.

Baktığımızda Turkcell 5G teknolojisini de ülkemizde ilk başlatan firmadır. Çalışmaları 4.5G nin verilmesinin hemen ardından başlatarak bu yolda ne kadar iyi ve hızlı oşduğunu gösterdi. Bizim ülkemizde değişimler ve gelişimler bir adım geride olaraktan geldiği için 5G olayını bu şekilde yapmak istemeyen Turkcell çalışamlarını daha iyi hızlı şekilde devam ettiriyor. Yerli Arama Motoru Yaani sayesinde ülkemizde gerçek manada bir arama motoruna kavuşmuş olduk. Bir kaç arama motoru projesi bittikten sonra bu adım gerçekten üst düzey oldu. Turkcell güvencesi bu gelişmeyi en sağlam yapan kısmı diyerek sözlerimi tamamlıyorum. Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git